Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz korvics #283 üzenetére

    Korvics kollega! Üdv körünkben! :DDD
    1.5 mm a ráhagyás oldalanként, én T 0.5-öt adtam neki. Ez nem volt elég. Tegyük hozzá, h ez a szerszám úgy néz ki, h befogó, kúpos (nem morze, tehát csavaros a rögzítés), ebbe beledugva egy 500 mm-es, kb 6 kilós szár, ami nem tud felütközni a befogóra, van egy kb 20 mm-es rés, és ennek a szárnak a végére csavarozva az 52-es, 5 lapkás fej. És úgy képzeld el, h van egy háromszöged, és ennek a sarkai kvázi R26-osok, és ide beáll a maró (ha már úgyis 26 a rádiusza), nem pedig CC-vel, és C-vel gördül le. És amikor ekkora tömeg, ilyen hosszan kinyúlva oda beáll, olyan, mintha nekimenne erővel. A megoldás az volt, h átírták a programot, ~S700, ~F500, és 2 lapka kivéve. (mert ha a szabályos elrendezés remegést okoz, akkor a szabálytalan nem, de ekkor az előtolást jócskán csökkenteni kell ugye)
    Most megkaptam ennek a cuccnak a bélyegét... Megint nem egyszerű a feladat, majd mesélek. Most a furatok felmarásával szenvedek, nincs olyan szerszám, ami min 240 mm hosszú, és nem kúpos, hogy ki tudja marni 57-re a vezetőoszlopokat. Úh ügyeskednem kell majd valamit. Próbáltam úgy, hogy befogó, nem kúpos marószár felütköztetve, rajta 52-es fej - de a lapkák hatalmas rádiusza miatt a fej nagyon befekszik, és remeg, törik a lapka, stb. Ami van száram, az meg mind kúpossá válik, kb 150 mm-től :S

Új hozzászólás Aktív témák