Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz Reno7 #272 üzenetére

    BÚÉK!!!
    Majd egy okos megmondja :)
    Egyébként a CNC (elődje az NC, meg a lyukszalagos vezérlés) annyit tesz: computer numeric control. Tehát, ha magát, a szó jelentését nézzük, akkor valószínűleg ezek is CNC-k. Ha klasszikus jelentését nézzük, akkor leggyakrabban szerszámgépeket látnak el számítógépes vezérléssel, amik leggyakrabban 3 tengellyel, 3 dimenzióban (esetleg 5-ben) dolgoznak, és a melós is be tudja adni az "egyszerűbb" utasításokat (nem kell megijedni, nem feszegetjük a vezérlő határait :DDD ).
    Ezek ipari robotok, kézzel szerintem nemnagyon programozzák őket, bár nem tudom, hogyan is működnek, és mi a feladatuk, úgyhogy nem akarok hülyeséget mondani.

    Bloodpandus, és sokat látott kollégák: mizujs Németországban?
    Illetve: adott egy 900-as átmérőjű acélhenger, ami 510 magas. A közepe olyan 450 mm mélyen ki van esztergálva, kúposan. (kb olyan, mint egy falusi gémes kút betongyűrűje) Ebbe a kúpos felületbe kellene mintát marni, természetesen több, mint 400 mélyen, és a feneket is meg kellene munkálni. 3 tengelyes, vertikális gépen. A gond az, h nem megy...
    Olyan 280 mm-ig ment a dolog. Először egy 180 hosszú, 52-es, 6 (kör)lapkás maróval, utána ugyanez egy, csak 250-es szárral. Na, utána betettem a brutál szárat: a szerszám így 500 mm hosszú (és kb 5 kiló) lett. A fogást csökkentettük 0.5-re (Z-ben), és borzasztó hangja volt, de ment a dolog, úgy, ahogy. Amint leért a fenékre, ott kezdődött a baj. Természetesen odaverte magát a maró, rezonált, remegett, visított, törtek a lapkák. Cseréltük a szárat, több részből összeszerelt verzióra, felül vastagabb, alul vékonyabb, ez is vagy 500 hosszú, de könnyebb, és csak 20-as volt a fej. Csúszott, mászott, visított. Utána egy darabból álló, elvékonyodó szár, 25-ös fejjel, hiba ugyanez. Fogás is volt változtatva 0.75-től 0.2-ig.
    Ezt a megmunkálást milyen géppel/szerszámmal lehet véghezvinni?

Új hozzászólás Aktív témák