Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz BloodPandus #270 üzenetére

    Hát, ez van...
    Én is azzal dolgozok, ami van. Ott van pl a kedvencem, az 54H7. Ugye, van a szerszámlap, benne a négy vezető. A lap 156-176 mm vastag (mikor mekkora). Fúrom, kimarom 53-ra, ugye ilyen vastag anyagban általában elnyomja a marót, lesz belőle 52.8 (a négy oszlop marása így is több, mint egy óra, és hát az idő, az időőő!). Kiesztergálóból van többféle, de ami hosszúságban is passzol, az a nagy kiesztergáló, de annak a minimál átmérője 52.4. Namost, ilyen hosszú, és ilyen szűk furatban, ekkora szerszám... Szikrázik, minden baja van, nyomom neki a levegőt felülről, h fújja kifele a forgácsot - kínkeserves...
    Másik: ma 2 gépen nyomtam, tök állat volt. A nagy, amin ment a 3D simítás, megállt 2 óránként. Mert ugye bekrepált a zsírzás, de valami nagyokos megtelefonálta, h mi az a kód, amivel a PLC-ből ki lehet ütni a hibakódot. Ami azért véglegesen nem tűnik el :O
    Na, fut a progi, elkezdi simítani a csésze alját - ami ~100 mély (lesz/lenne simítás után), a maró meg 25-ös, 180 hosszú, mert csak az a szár volt szabadon :O Veri oda magát, visít, minden baja van. Na, mondja a művez, h egy 52-es maróval simítsuk fel. Szólok a programozónak, h adja meg a csészék középpontját, h egy zsebmaró ciklust ráengedjek. Ááá nem, még hogy én kézből?? Dehogy, majd ő megírja! Jön, hozza a progit, 25-ös maróra megírva. Keresek egy rövidebb szárat, ami ugyan üt, de feneket simítani jó lesz. (140 mm) Szól a gyerek, h óvatosan engedjem bele. Na, adok neki egy DL+0.1-et a biztonság kedvéért. Engedem, visíííít! Na, Z-100-ig kell marni, volt rajta még 2 mm. Arra gondoltam, h ha már nekiállt írni simítót, akkor több fogásból megcsinálja. Neeem, telibe 2 mm-t.
    Kérdem a főnököt, h maradjak, v ne, v mi legyen... Maradjak. Majd jön, és szól, h szombaton 1 órával hamarabb elmehetek, mert tegnap maradtam. Azt hittem, h a túlóra az túlóra. Nem. Ha maradok, hamarabb elmehetek. Kösz. Le is léptem 3-kor. Erre hív, h izé, hozé, mi van. Mondtam neki, majd máskor tisztázzuk a dolgokat.

    Hajjaj, nem fenékig tejfel...
    A másik: örülök, h jó a TOS: és rá is jöttem, h milyen jó egy nagy géppel dolgozni. Annyira macerás egy kis gép. :))

Új hozzászólás Aktív témák