Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz orkester #596 üzenetére

    Nem feltétlenül jár fájdalommal, azért szoktak röntgenezni, hogy időben észrevegyék. Ha észrevétlen marad ritka esetekben mire észreveszik teljesen szétroncsolja a környezetét, így a fog eltávolításra kerül, a helye híddal pótolható csak.
    Persze sok doki meg a röntgentől félti a betegeit, így végül az ember maga agyalhat rajta, hogy akkor mi legyen. Ha az embernek sok kezelt foga van akkor már panorámaröntgen kell, az meg nem ajánlott minden évben, szóval bonyolult a helyzet.
    "Nekem azt mondta akkor kell gyökérkezelni, ha a fogbél puha," ehhez már nem értek, én csak dolgoztam fogorvosokkal de nem vagyok az, abban viszont biztos vagyok, hogy ok nélkül nem fog gyökérkezelést csinálni ;)
    Szerencsére a húzzunk ki mindent ami fáj idők is elmúltak, ismerősök elmondásai alapján már mindegyik doki inkább gyökérkezel húzás helyett. Nekem kicsit vicces, hogy még a kilencvenes években is sok doki (főleg a támogatott produkció) szó nélkül kikapta az ember fogát, amit egyébként meglehetett volna menteni. Öregkorban sokkal jobb egy még élő fogakra épített hidas rendszer mint a kivehetős...

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Új hozzászólás Aktív témák