Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • G.I.JOE

    senior tag

    válasz fsb1000 #593 üzenetére

    Én azért beállítottam 500 mega swapfilet.
    Amúgy eddig negyon bejön mint rendszervinyó, majdnem ott tartok startup programok teintetében, mint a raptorral és nem nagyon érzi, hogy most több minden kell induljon windows induláskor. Firefox is már 6-7mp volt a raptorral, itt meg simán feldobja a képernyőre ugyanannyi pluginnel! Hát ez az elérési idő, ez csodákra képes!! :)

    :R :R Hódoljunk a nagy SSD istennek! :R :R

    :))

  • deicide

    veterán

    válasz rii #818 üzenetére

    pont ezt akartam javasolni, ha a vista látja a ramot, akkor ramdiskként alá tudod tenni, vagy a pagefile-t a ramdiskre hozod létre...én a Firefox cache-ét raktam a ram-ba, a dataram ramdisk programjával...

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • deicide

    veterán

    válasz rii #822 üzenetére

    Én a Firefox Cache-t rakom csak ki illetve a pagefile-t, a firefoxot szoktam nézni, hogy nem hizza-e ki a 128mb-ot, amit kapott, de eddig még elég volt neki...

    [ Szerkesztve ]

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • xtech2

    tag

    Üdv!

    Nemrég beszereztem én is egy SSD-t, egész pontosan egy Transcend 32GB MLC típust.

    Elsőre tetszett, most viszont már közel vagyok hozzá hogy kettétöröm :)

    Rendszer van rajta (vista64) simán települt minden, gyorsan boot-ol, a programok az általam elvárt sebességgel indulnak. DE! Ha bármilyen vackot installálok a háttérben, legyen az pl egy 5MB-os Winamp lite akkor addig szinte halott a gép! A firefox megáll 20-30másodpercekre, és maga a telepítés eltart vagy 2-3percig is (a winamp telepítésére gondolok, de bármi más is hasonlóan működik).
    Szintén belassul ha pl a firefox-al simán (letöltésvezérlő nélkül letöltök vmit az ssd-re). Egyszerűen nem értem és rohadt idegesítő.
    Ugyanakkor, ha üresjáratban van és rányomok pl a photoshop-ra akkor 2-3sec és betölt vagy bármi mást... nem értem :(

    A gépem sebességével nem hiszem, hogy gond lenne. 4GB ram + Q9450 +Gigabyte EP45-DS3LR

    [ Szerkesztve ]

  • xtech2

    tag

    válasz fsb1000 #1319 üzenetére

    Én még egy utolsó esélyt adok neki, a hétvégén ha lesz időm, akkor csinálok egy Raid0-as verziót 2db-al, ha az is laggol akkor mind a kettőt kettétöröm, bekenem kutyasz@szarral és visszaküldöm a Transcend-nek.

    Cefetül laggol :( ha csak 1 valamit dologozok akkor megy mint a rettenet, de ha pl a a firefox-ba elkezdek letölteni 1-2 filet, akkor amíg azok nem végeznek szinte total halott a rendszer. A firefox-on belül kb 40másodpercenként van 5másodperc lehetőség amikor reagál bármire aztán megint "beáll".

    A 32k cluster méret jól hangzik, de akárhogy tökölök vele vistán nem megy sehogy... lehet hogy XP és fat32-vel páran összehozták, de a Vista+nfts nem megy, ott csakis 4k maradhat a cluster.

    [ Szerkesztve ]

  • xtech2

    tag

    válasz zetecR #1374 üzenetére

    régebben Q6600 + 4GB ram, de már egy jó ideje Q9450 + 4GB ram van.

    Nem vagyok game fanatik, ettől függetlenül van a gépbe egy ATI 4850-es kártya amin egész jól megy a Photoshop, dreamweaver stb :) bár nem ritka hogy a ram legnagyobb részét a firefox zabálja ~1GB-ot amikor nyitva van több olyan fórum ahol oldalanként 2000hsz megjelenítése van beállítva :)

    Nagyon ritkán játszok, de azért a GTA4 meg NFS csodákba belenéztem, itt sem tapasztaltam problémát.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ImI87 #1733 üzenetére

    Én egy 2 lemezes RAID0-ról raktam át a windowst egy 32Gb-os SSD-re. Kimondottan gyorsabb nem lett ezen az egyszer MLC-s SSD-n, mint a kétwinyós RAID tömbön volt, csak megszűnt a zaj, mivel a RAID-os lemezek együtt elég hangosak voltak mikor ide-oda rángatták a fejüket pl. windows bootoláskor, vagy ha a pagefileben is turkált az OS (szóval sokfelé figyelt egyszerre az az egy kötet...).
    Na meg most már nem lassul be a böngészés, vagy az apróbb, SSD-re telepített programok (pl winamp, firefox...) indulása, mikor a RAID tömbön RAR-okat bontok ki, aztán 8,5Gb-os MKV-kat muxolok kétfelé.

    Szerintem elég lesz egy 32Gb-os is (főleg hogy ha nem zárkózol el attól hogy betehess mellé még1-et RAID-ba, mert akkor 64Gb-od lesz). Azon már kényelmesen elfér egy windows a lapozófile-al, office, apróbb programok tömkelege, és még marad hely esetleg photoshopnak, autocadnek vagy 1 ilyesminek is ha kell.
    A zenék, filmek, fényképek, stb. egyértelműen jól meglesznek egy winyón is.

    Esetleg játékot lehetne még rátenni, ha nem 32, hanem 64Gb, de azzal meg megint ott vagy ahol törik a talaj, mert akkor ugyan úgy egy meghajtón lesz minden. (Egyszerre töltené be a játék a filejait, mikor a windows helyet csinál nekik a RAM-ban azzal, hogy kiírkál ezt-azt a lapozófileban, és netán még 1-2 rendszerfilet is be akar olvasni közben...) Különben meg csak annyit lehetne észrevenni mikor nincs ez a havária és partszakadás, hogy gyorsabban töltene be a játék.

    Még azzal lehetne szórakozni, ha maradt volna helyem, hogy mikor nagy fileokkal szórakozom, akkor pl. a winyóra töltöm le a RAR-okat, az SDD-re bontom ki az MKV-t, és a winyóra muxolom szét két darabra. De ezzel is kb annyi időt spórolnék, amennyit szarakodnék hogy észben tartsam, mikor, mit, hova mentsek. Így legalább nem lassul be a többi program és a rendszer ha csak a RAID-on megy a móka a nagy fileokkal és leoglalom magam míg várom hogy végezzen.

    Szóval én egy olcsó 32Gb-os MLC-s SSD-re szavazok, hogy arra csak a rendszer (de minden ami rendszer), és mellé a winyón minden más. Nekem így bevált. Esetleg ha tényleg gyors bootolásra vágysz lehet SLC is, de szerintem árban nem éri meg hogy csak stopperrel mérhesd a különbséget.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz RiddleR #1891 üzenetére

    A lényeg az lenne amit írsz, de sokan mondják, hogy HDD-n legyen a lapozófájl. Annyira újak még az SSD-k, hogy tapasztalat híján mindenki találgat.

    All: Sokáig ment Vista Ultimate SSD-ről, pontosan nem tudom hány hónapig. Vége felé olyan lassan állt fel, hogy inkább alvóra raktam mindig. Firefox szörnyű lassan indult róla. Formatálás után most Windows 7 R.C. van rajta, megint villámgyors mint újkorában. Azt nem tudom eldönteni, hogy az oprendszer lett tele szeméttel, vagy az SSD lassult be. Mert itt nincs kerregés ami alapján el tudnám dönteni, marad a találgatás :) Szintetikus teszteket persze nem jutott eszembe futtatni. Hasonló dolog fordult már elő másnál is?

    OCZ Solid Series 32GB-ról van szó.

  • keIdor

    titán

    Hát MLC megy, gyors, azon van a Windows Vista is most NTFS partíción...
    Samsung SLC-vel viszont valami van, elsőnek arra tettem fel a Vistát, de baszott lassú volt... SP2 telepítő 1 óráig ment rajta, majd Firefox telepítés után annyira összeesett, hogy csak az egér mozgott, de megfagyott a gép...:F

    Különben meg ez még Win7 alatt készült, ami Raptorról futott. SLC sokkal lassabb, mint az MLC! :F Fordítva kéne lennie... lehet az a baj, hogy NTFS-re formáztam? Mert alapból FAT32 volt, meg érdekes, mert valami 16 kilobites opciót akart neki mellé... most meg a Vista azt írja, hogy Unable to Format... :F megnézem az XP telepítő lemez meg tudja-e formázni.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • Godspeed

    tag

    Mindjárt egy éves lesz a Transcend 64GB MLC SSD-m, úgy pár hete vettem észre, hogy kezdett LELASSULNI. Főleg XP indításnál. Azelőtt durván 40mp kellett, most 60mp felett van. Alapból be van állítva, hogy Firefox, WinAmp, stb. néhány dolog indítópultból indul, de nem hiszem, hogy ez okozza a problémát, hiszen előtte is ez vót.

    HDD teszterekkel nem mutat semmi, mindig a gyári max, min., átlag értékeket adja.
    Tudja vki mi lehet a baja? :U Újratelepítés segíthet?

    Bonyodalom: Közben frissítettem Eee 1000H-n drivert, ACPI volt assze, és az újjal sokkal lassabb lett az SSD, aztán downdate, de még mindig 60mp felett. Lehet hogy ez okozza a problémát?

  • GBX

    aktív tag

    válasz Laslow #2254 üzenetére

    Akkor próbálok pár dologra válaszolni eddigi 4 napos tapasztalatom alapján.

    SSD nem egy csoda, mert nem 500-900 mb/sec a sebessége és nem 3 sec alatt indul rajta az Xp. Nekem a 7200 es noti vinyón az agyonpakolt xp eléggé lassan töltődött be, és még lassabban jutottam el pl egy firefox indításig (winxp csíkoktól kb 3perc).
    Mostani szintén telepakolt xp-m az SSD-vel ez kb winxp csíkoktól 30sec en belül elindul a firefox.
    JMicron-nal sokan nincsenek kibékülve, pláne a linuxos közösség... nekem eddig jó pár alaplapomon, vezérlőkártyámon volt ilyen márka és nem okoztak gondot WinXp alatt.

    Formázás... eleinte én az xp-t egy NTFS 32KB os cluster méretűre formázott ssd-re akartam felrakni. A gond az volt hogy xp telepítés után a notiban az xp el sem indult. Így maradt az alap 4K os cluster méret, avagy a XP telepítőjének NTFS gyorsformázási megoldása teljesen jó és működőképes.
    Nemtom hogy 32K cluster esetében az SSD-re mennyivel gyorsabb az írás, lehet hogy ma a kedvedért csinálok egy tesztet erre.

    Lassulás tudtommal akkor következik be amikor SSD szinten a szabad összefüggő területek kicsik. Ezt talán OS szinten orvosolható az SSD+Optimizerrel , még nem tapasztaltam lassulást.

    Házba való beszerelésre egy nagyon maszek megoldás, hogy pár csavarral rögzíted az ssd-t az egyik oldalt, másik oldal a levegőben lóg majd.Elvégre a tömeg kicsi, és a SDD állása sem fontos ( nem úgy mint a forgótányéros HDD nél), így az a helyén marad...
    SSD élettartamát meghosszabbítandó beállításokat meg kell ejteni XP esetében.
    RamDrive, NTFS 8.3 filenév tiltása, startup defrag tiltása, böngészők cache-t ramdrivera irányítani, swapfilet- ramdriveba, használd a FILEMON -t hogy lásd mely alkalmazás ír SSD -re [link]

    Esetleg nagyot lehet gyorsítani a rendszeren a FLASHFIRE driverrel is [link], írási sebesség a notimon HDtune szerint eredeti írási sebesség 10-30 szorosa lett...

    HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

  • Laslow

    senior tag

    válasz GBX #2256 üzenetére

    Köszönöm nektek a válaszokat.
    Idehaza lehet valahol kapni 2,5" -> 3,5" átalakítót? Árlistákon nem sikerült találnom. Nem csavaros, hanem sínes a házam, így azt hiszem nálam nem működne a csak az egyik oldalon becsavarozós módszer.
    Amúgy a 3 perc helyett 30 másodperc a Firefoxig számomra pont az elvárt eredményt adná, de még így is alszom rá egyet-kettőt... és továbbra is érdekel, hogy ezekkel a lassulásos-lagos problémákkal lehet-e valamit tenni, ha egy nap előjönnének nálam is?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Bodor

    veterán

    válasz fsb1000 #2290 üzenetére

    "Kipróbáltam a "Diskeeper with HyperFast" programot. Egy 90%-ig teli, egy majdnem üres és egy nagyobb file-okkal kb. 60% teleírt SSD-n.
    Szerintem nem inicializálja az SSD-ket (legalábbis a samsung és buffalot nem), csak rakosgatja a file-okat. Lényegi gyorsulást sem méréssel sem szubjektíven nem tapasztaltam az optimalizálás után."

    Lehet, hogy nálad nem volt jól konfigurálva a Diskeeper, vagy tényleg valami baja van a samsung és buffalo márkákkal. A másik eshetőség, hogy nem rendszerpartíción nézted a hatást, ahol ugye változnak a fájlok, akár telepítesz új programokat, akár nem, hanem egy adatokkal teleírt tároló partíción, ahol ugye nincs sok változás...
    Ez a csak "rakosgatja a file-okat" érdekes megállapítás, annak a ténynek a valószínű tudatában, hogy a töredezettségmentesítők is csak rakosgatják a fájlokat, mégis gyorsabb tőle a rendszer.
    Nálam 4-5 hónapja bizonyít a Diskeeper, azért is mertem ajánlani.
    2 hete raktam fel a WIN 7 RTM 64 bites változatát. Miután az oprendszerre felraktam minden drivert és programot amit használni szoktam, atto-val teszteltem az írás-olvasást. Ez az eredmény látszik a felső képen. Az alsó pedig a Diskeeper ssd optimalizálása után.
    Tesztkörnyezet:
    Alaplap:Gigabyte GA-EP45-UD3R
    SSD: 2x64 GB G.SKILl RAID 0 (4K STRIPE 16K cluster, Intel ICH10R alaplapi raid vezérlő)
    OS: WIN 7 RTM 64 bit ( 7600 )
    RAM: 2X2 GB
    A többi mellékes a teszt szempontjából szerintem...

    Én kb. fél éve használok ssd-t, csak rendszerpartícióra. Kipróbáltam xp-t, vistát, és win 7-et az utóbbi volt a befutó.
    Ami nálam bevált: automatikus defrag off, hibernálás és rendszer visszaállítás off . Lapozófálj kikapcsolva. Ramdisket használok, 512 MB-ot vesz el a 4 GB-ból, észre sem veszi a rendszer, ide állítottam be a WIN temp és firefox cache-t. 2-3 hetente lefuttatom manuálisan a Diskeepert.
    Más tuningot és tweak programot használni én sem látom értelmét, mert nem hoznak számottevő változást vagy gyorsulást, ssd-k élettartalmának megkíméléséhez pedig szerintem ennyi beállítás is elég. 2-4 évet így is ki kell bírniuk, addigra úgyis újat veszek szerintem, ahogy elnézem a technológia fejlődését.

    Kérdésem lenne, hogy szerinted milyen átmeneti tárolót érdemes még kitenni a ramdisk-re a leírtakon kívűl, illetve WIN 7-en belűl ssd-k miatt te milyen rendszer beállításokat módosítottál?
    Videó szerkesztő programot nem használok. Az ACDSee cache másik merevlemezen van, Adobe Photoshopnál vajon van valami ?
    Üdv:

  • toupe

    csendes tag

    válasz jaffa 2843 #3265 üzenetére

    Ha jól sejtem, a BD a "bundle desktop" kiszerelés: 3.5" beépítő keret, és klónozó CD is jár hozzá, egyébiránt ugyanaz.
    Hogy megéri-e? Én most vettem pont ilyet, egy T7K250-es Hitát váltott, ég és föld. Nincs kerregés-zúgás, nincs belassulás (random read 200 MBps körül van). Ennél a low-endnél annyira ne várd, hogy kattintásra ugrik elő minden (firefox pl.), de azért durva a különbség, nekem megérte. Az, hogy mennyire megbízható, úgyis csak később derül ki, a win elfér rajta, a többinek meg elég hagyományos.

  • fLeSs

    nagyúr

    A Crystaldiskinfo szerint 174 GB-nyi írásom volt eddig az SSD-men ~2 hét (15 nap) alatt.
    Normál használatot nézve ebből levonhatok 2x~30 GB-ot, mert az SSD-n kétszer csináltam meg ezt az offset-es dolgot, és így ugye plusz kétszer kellett rámásolnom ~30 GB-ot. Ráadásul a Win7-et és a programokat sem fogom egyhamar újratelepíteni.
    Az Intel azt állítja, hogy az SSD-i napi 100 GB írást viselnek el 5 éven keresztül, ez kb. 182 500 GB. :) Ha ilyen tempót tartok, akkor ez napi 11 GB-ot jelent (174 GB-tal számolva), vagyis még 16590 nap, azaz ~45 év van hátra. :D Hol lesz ez az SSD 5 év múlva? Abban sem vagyok biztos, hogy 3 év múlva még meglesz...

    Btw a feladatkezelőben meg lehet nézni, hogy melyik folyamat mennyit ír a vinyóra. Eszerint nálam az ESET Smart Security vezet a mai napon 1,5 GB-tal :think: , nyilván ebben benne van a vinyó is. Kíváncsi lennék mit írkál ennyit a vírusírtó és a tűzfal? Én azt gondoltam, hogy ez csak olvas amikor scenneli a fájlokat. A második az utorrent :D de az vinyóra megy, aztán az svchost (~390 MB), és a Firefox ~340 MB-tal (ennek a cache-je ramdisk-re van téve).

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • KTTech

    veterán

    válasz C64 #4455 üzenetére

    Az én meglátásom szerint igen (de szigorúan SZVSZ), az M széria még akkor is jobb oprendszernek, ha nem olyan gyors írásban mint a V+ széria.

    Az meg elég ritkán fordul elő, hogy hirtelen olyan mennyiségű adatot kelljen írni a rendszerdrivera, hogy a 80MB/s körüli írási sebesség kevés legyen (szerencsére), ráadásul gyakran a küldő média a gyenge láncszem (pl. a DVD sebessége, telepítéskor). Mondjuk nálam pl. a Firefox egyáltalán nem nyúl a HDD-hez, nem használja cache-nek, teljes egészében memóriából fut (kapott 512MB-ot cache-nek+ amennyire a tényleges futáshoz szüksége van, az nincs korlátozva, érje be vele :D), de pl. a Lightroomon se vettem észre, hogy hátrányba került volna az eddigi RAID01-es tömbbel szemben, sőt. Persze pl. 4GB RAM teljes lementése azért nem 2 mp lesz vele hibernálás esetén :)

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • Dr. Romano

    veterán

    Nah megérkezett az SSD-m. Igencsak érezhető a változás a HDD-hez képest. :K Az optimalizálásokat csinálom egyelőre. A környezeti változókat (tempek) is érdemes átpakolni ugye a vinyóra? A Firefox egyébként alapból a Windows alapértelmezett temp mappáját használja a letöltött lapok elemeinek tárolására, mert nála nem találtam ennek állítására lehetőséget.

    [ Szerkesztve ]

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz Dr. Romano #4649 üzenetére

    Igen érdemes minden TEMP dolgot átpakolni (én a History-t és Cookies-t is átraktam).

    Keress rá gugliban Firefox cache folder-re. Szerkeszteni kell a Firefoxban a configot, úgy lehet megadni neki az új cache könyvtárat, addig a temp-be fogja pakolni.

    ⭐ Stella

  • fLeSs

    nagyúr

    na most a jmicronos ssd-ről írok.
    a win egy kicsit lassabban indult ez tuti.

    firefoxban ha megnyitok egy rakás ablakot szintén kicsit lassabb, de nincs akadozás pedig a cache-t átraktam az ssd-re.

    később: elkezdtem a steam könyvtárat átmásolni az ssd-n belül és közben böngészni, még mindig nincs gond.

    később: elkezdtem letörölni az átmásolt steam könyvtárat, ez elég lassúcska a sok kis fájllal.
    később: hoppsz, törlés után várnom kell pár mp-et amíg megnyílik egy fájl.

    sztem ezen most azért nem érzékelhető ez az akadozásos dolog, mert win7 alatt kipipáltam azt a gyorsítótáras opciót és így a lemezműveletek először ramba mennek aztán ha van rá idő, akkor az ssd-n is végrehajtódnak.

    később: mindjárt megnézem, hogy a team fortress 2 mit szól hozzá, az lesz az igazi teszt. :D

    későbB: ha elindítok a háttérben egy lineáris olvasást vagy írást akkor már egy új firefox ablak megnyitása komoly gondot okoz. :D léynegében addig nem nyílik meg az új ablak amíg a tesztet le nem állítom.

    sima másolásnál nem ennyire durva, ott csak 2-3 mp-et kell várni.

    később: leállítottam az AS SSD másolós tesztjét, közben gugliba be akartam vmit írni és a legördülő választómenünél megakad a gép.

    később: asszem most hogy már rendesen teliírtam az SSD-t kezdenek előjönni a gondok. most is hogy megy a háttérben a másolós teszt, közben le szeretnék tölteni egy fájlt a netről és a letöltőablak kb. 10 mp-en keresztül "lefagyasztotta" a gépet. utána bezártam volna egy firefox ablakot, és ugyanez történt.

    na jöjjön a TF2.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    ez a megakadás jelenség még mindig megvan ha a háttérben másolok/kitömörítek/installálok.

    ezt a hsz-t úgy írom, hogy tesztelem az SSD-t és mindig hozzáfűzöm a tapasztalatokat. btw most éppen a Dirt2 van a háttérben és a hsz írása közben kicsit laggzik a gépelés. :D
    na innentől kezdve a tapasztalatok időben előrehaladva:

    megy a kitömörítés és az indexen a felső autós reklám akadozik.
    lent a tálcán ha vmelyik alkalmazás fölé viszem az egeret, akkor néha megakad az ablak kicsinyített megjelenítése. ezek csak ilyen kisebb, véletlenszerű akadások.
    btw a steam könyvtárat másolom (TF2), rengeteg kis fájllal (összesen ~19000 db).

    most felinstallálom a Dirt2-t.
    15:27:40-kor indult. közben meg letörlöm az ide-oda másolgatott/kitömörített steam könyvtárakat.
    közben firefox alatt a lapváltás akad mint az állat.
    a steam könyvtárak letörlését leállítottam, mert ez így már elég durva. az előbb már olyan volt mintha lefagyott volna a gép. :D

    már az is elég ha csak a Dirt2 install megy, behoztam a http://body.builder.hu/-t és kb. 10 mp-ig állt a gép, a firefox nem válaszolt. utána a http://hozamplaza.hu/hozamplaza/alapkereso.php-t, itt csak 2-3 mp-ig szöszölt.

    szal annyi megállapítható, hogy csodát nem tett az új firmware.

    időközben jött egy mail pdf csatolmánnyal, rákattintok, és kb. 5 mp-ig áll a gép, aztán megjelenik a levél tartalma (a pdf-et itt még meg sem nyitottam). a pdf megnyit egy fület firefox alatt (+acrobat reader), ez is kb. 10 mp.
    most végzett a Dirt2 telepítő.
    kipróbálom a játékot aztán a TF2-t is.
    előtte átneveztem egy fájlt a Dirt2 könyvtárban, kb. 2 mp-ig állt a gép.

    ehh, kipróbáltam a Dirt2-t. a játék játszhatatlan, kb. 1 mp-es időközönként megakad és az SSD a gond, mert látom a leden, hogy tölt vmit. annyit tudni kell, hogy az SSD-n van a pagefájl is, majd talán megnézem, hogy ezt a vinyóra rakva megmarad-e az akadozás. Intel SSD-vel és vinyóval nincs ilyen gond az fix. ez azért elég durva, hogy ha Jmicronos SSD-n van a rendszer, akkor nem lehet játszani a gépen.

    kíváncsi vagyok ezért újra elindítottam a Dirt 2-t. most viszont előzőleg letöröltem az SSD-ről azt a sok steames szemetet ami a másolgatásból és a kitömörítésből származik.

    és jéé, most jól müxik, bár még így is volt néhány beakadás.

    most ismét visszamásolom a szemetet hogy kevesebb hely legyen az SSD-n, mert lehet, hogy ez volt a gond. jelenleg 22 GB van rajta és így úgy ahogy jól megy a Dirt2.

    átmásolás után 12 GB hely maradt, próba.
    most sem akadozik. nemtom mi volt akkor az első indításnál a gond, de nem túl bizalomgerjesztő.

    jöjjön a TF2.
    na nyomtam vele negyed órát, alapvetően nincs nagy gond, volt 1-2 ilyen lag még a meccs elején amikor még betölti a hangokat/stb-t, de aztán OK lett. viszont kicsit olyan a játék, mintha kevés lenne az fps, nagyon enyhe késés van ahhoz képest, amit az egérrel/billentyűzettel művelek. Intel SSD-n és vinyón nincs ilyen, pont emiatt vettem észre. maga a játék betöltődése kicsit lassabb, mint az Intellel, de még mindig sokkal gyorsabb, mint vinyóval.

    összességében nagyon lightos notis használatra még elfogadható a teljesítménye, ezek a lagok viszont mindenféle picit is komolyabb melóra/multitaszkolásra alkalmatlanná teszik. elég arra gondolni, hogy mondjuk videót tömörítek vagy videót vágok a gépen, vagy simán tömörítek, emellett már szinte használhatatlan az egész gép.

    kb. erre jó:

    1. utorrent - 1 írás mp-enként (aztán ez könnyen lehet, hogy nem 4 KB, hanem 250 kB 2 mbites nettel)
    2. a windows mindig logol vmit
    3. böngésző, nem kell, hogy új oldalra menjek, elég ha a sűrűn látogatott oldalon vmi megváltozott, és mondjuk egy új flash reklámot kell letölteni/felírni az SSD-re
    4. skype log fájl
    5. photoshop

    tehát notiba sztem elfogadható.

    mindjárt jönnek az IOMeter eredmények.

    ja igen, ezek a tapasztalatok úgy születtek, hogy "alignálva" van az SSD, AHCI mód be van kapcsolva, és előzőleg már teli lett írva tehát az SSD-nek read-modify-write ciklusokat kell végrehajtani amikor írni akar. az ESET smart security fel van installálva (vírusírtó + tűzfal).

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    újra teliírtam az SSD-t, 17 MB szabad helyem van. az utolsó rámásolás 100 MB/s-kel ment, amit nem mondanék lassúnak, sztem azon a területen a hyperfast TRIM-elte az SSD-t.

    nyomok egy újraindítást, amint felállt a rendszer, be fogom írni ide, hogy OK. így láccik majd, hogy mennyi idő alatt indul újra a gép. a firefoxban 8 megnyitott ablak van, szal ez kicsit le fog lassítani.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    sztem ez a "gyorsulás" nem ennek a cache-nek köszönhető, itt vmi más van a háttérben. talán az, hogy a régebbi tesztek futtatásakor még nem volt felrakva a hyperfast most viszont megy a háttérben. azért gondolom ezt, mert amikor boot után elindítom a firefoxot a 8 megnyitott ablakkal, még most is akadozik.

    egyébként ez az ssd cache-ző dolog alapértelmezés szerint a 0-s háttértárat cache-eli be ami nálam miután megnéztem kiderült, hogy a vinyó.
    nálam az SSD az 1-es lemez (felügyeleti eszközök - számítógép kezelés - lemezkezelés). most átállítottam és új próba. ott a fórumon sokszoros sebességnövekedésről írtak, mintha cache-es SSD-ről lenne szó szal ez a lentebb írt gyorsulás fika ahhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • #95590400

    törölt tag

    válasz fLeSs #4871 üzenetére

    uninstall, illesztőprogram törlése, újraindul, kifagy. póvergomb hosszan nyomvatart, norton cd után nyúl. újraindul, intel visszatelepül megy. akkor erről ennyit, itt abba is fejeztem.
    az alignáláshoz elméletileg csak a másik particiót kéne törölnöm, ha jól veszem ki, mivel a c-t a win7 telepítőlemezzel töröltem és formáztam. ezt egyszer majd talán. igazából, firefox max 10-20 tabos használatához, közepes offisz/pdf hegesztéshez, nyitogatáshoz, némi ocr munkához szerintem érezhető gyorsulást nem kapnék, esetleg access-hez. az meg úgyis a szerverről nyitogatom, ahogy a multimédiát is. az alkalmi multimédiához meg rendeltem egy 16 gigás sd kártyát mert van kb. 7-7 giga szabad hely a kettéosztott vinyón.
    újraindítani meg talán ha havonta párszor szoktam a notit. megy készenlétbe.

    [ Szerkesztve ]

  • proof88

    addikt

    Most azon gondolkodok, hogy mi a gond, ha egy SSD tudja a szemétgyűjtést? Ez már nagyon jó. Arra gondolok, hogy ugyebár RAID-be kötve 2 SSD-t az a gond, hogy bár hiába tudja a Win7 a TRIM parancsot és hiába tudja az SSD is, az SSD-hez már nem jut el a TRIM parancs. Viszont ha az SSD tudja ezt a szemétgyűjtést, akkor a probléma meg van oldva, mert a háttérben ő azért írásra készre rakja az érvénytelen page-eket.

    Jason: az SSD-k alapvetően arra vannak, hogy ezen tárold a programjaidat, a rendszeredet, szóval hogy gyorsan betöltődjenek a dolgok. Azt nem tudom, hogy egy játék visszatöltési ideje mitől lesz gyorsabb, vannak olyan játékok amik eleve nagyon gyorsan visszatöltenek, de ha hitványul írták meg őket, akkor SSD-vel is lassan fognak visszatölteni. Nem tudni, mi zajlik a háttérben. Én ajánlani tudom az SSD-ket, rárakod a rendszered, 1-2 kis progit amit gyakran használsz, pl. firefox, msn messenger, és rárakhatod még a játékaidat. Az egész rendszer gyorsabb lesz, még ha a játékban nem is nagyon veszed észre, a rendszered összességében lesz pörgősebb, szóval megéri. Aztán azt meg Te döntöd el, hogy mekkora SSD-t veszel. Van olyan, amikor a nagyobb a lassabb, pl. Kingstonból volt olyan 40 gigás modell, ami gyorsabb és ezért kelendőbb volt, mint a 64 gigás modell. Samsung, Intel, Indilinx vezérlős SSD-ket érdemes venni, a JMicron vezérlős SSD-k eléggé be tudják lassítani a rendszert, de ahogy a korábbi hsz-ekben is olvashatod, mindenféle hekkeléssel és segédprogrammal az ilyen vezérlős SSD-k is gyorsíthatók, hogy ne "akadjon" be a rendszer időnként.

    [ Szerkesztve ]

  • FRENK1988

    veterán

    válasz luciferk #5055 üzenetére


    Ez mellett ment torrent, MSN 4 ablakkal, Firefox (hrszeket irtam), Winamp.
    Nemsokára jövök egy windóz felállása utáni eredménnyel

    Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

  • g.gergo

    senior tag

    válasz pincehely #5171 üzenetére

    Disable superfetch

    Disabling Prefetch

    Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\Memory Management\PrefetchParameters
    Name: EnablePrefetcher
    Type: REG_DWORD
    Value: 0

    Amit én kikapcsolattam:

    • Hibernáció tiltása
    • Töredezettségmentesítő ütemező törlése és letiltása
    • Rendszervisszaállítás letiltása
    • Indexelés letiltás
    • Lapozófájl letiltása
    • Ideiglenes internet fájlok áthelyezése
    • Felhasználói változók érték (hely) módosítása
    • Superfetch, Prefetch letiltása
    • Boot defrag letiltása
    • NTFS 8.3 filenév tiltása
    Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re

    [ Szerkesztve ]

  • proof88

    addikt

    válasz g.gergo #5172 üzenetére

    Miért kell hibernálást kikapcsolni???? Valaki mondja már el...
    Amúgy akinek gyors ssd-je van, az sztem ne rakja a firefox cache-t meg a tempet se el az ssd-ről... csak jobb lesz a rendszer, annyit meg nem hiszem h ront rajta... lapozófájlt meg inkább át kéne helyezni másik hdd-re, minthogy végérvényesen letiltsd...

    Nálam május 6. óta, tehát majdnem 1 éve fel van rakva a HD Sentinel, ez alapján:
    összes olvasott adat: 952 488 MB
    összes írt adat: 889 691 MB.

    A doksik, videók, stb. másik winyón vannak, ott is kb ez az arány. Ha azt nézem, hogy van egy 32 GB-os SSD, akkor 1 év alatt durván 32-szer íródik felül az összes cellája. De 10.000 törlés-írást tud egy cella elviselni elvileg, szóval nem kell annyira aggódni...

  • fLeSs

    nagyúr

    tudtok mondani olyan esetet amikor a vinyó kerreg mint az őrült és belassul az egész gép, már egy firefox tabot is 1 perc megnyitni? mondjuk aközben hogy megy vmi írás? szokott itt vki videókat vágni?

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • AirBooms

    addikt

    válasz g.gergo #5172 üzenetére

    • Hibernáció tiltása
    • Töredezettségmentesítő ütemező törlése és letiltása
    • Rendszervisszaállítás letiltása
    • Indexelés letiltás
    • Lapozófájl letiltása
    • Ideiglenes internet fájlok áthelyezése
    • Felhasználói változók érték (hely) módosítása
    • Superfetch, Prefetch letiltása
    • Boot defrag letiltása
    • NTFS 8.3 filenév tiltása
    Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re

    Ezek közül én semmit nem találok a win7 64 pro-ban a Szolgáltatásokban. Miért?

  • proof88

    addikt

    válasz AirBooms #5190 üzenetére

    Hibernálást az Energiagazdálkodásnál tudod tiltani, de továbbra sem tudom, mi értelme van letiltani ...
    Rendszer-visszaállítást pedig jobbklikk a Sajátgépen > Tulajdonságok > lesz egy fül Rendszer-visszaállítás néven elvileg, legalábbis WinXP-ben így van.
    Lapozófájl letiltása: jobbklikk Sajátgépen > Tulajdonságok > Speciális fül > felső Beállítások gomb > Speciális fül > Módosítás gomb > ssd-n ne legyen lapozófájl, de másik hdd-n azért legyen...
    Indexelés: elvileg van ilyen, hogy Indexelő szolgáltatás, legalábbis XP-ben ez a Szolgáltatások között van. De azt is cisnálhatod, hogy Sajátgépben jobbklikk a meghajtón > Tulajdonságok > szedd ki a pipát az indexelés elől.
    Ideiglenes internet fájlok áthelyezése - Internet beállításokban megtalálod, Vezérlőpultban vagy az Internet Explorerben, meg lehet adni, hogy máshol tárolja ezeket a temp fájlokat.
    Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re - ehhez van külön program asszem, keress rá a topikban, múltkor linkelte valaki asszem...

    Ezek XP-ben így vannak, Win7-ben nem tudom. A többi passz, registry hack vagy valami program kell hozzájuk biztos.

  • g.gergo

    senior tag

    válasz AirBooms #5190 üzenetére

    Nagyjából a többiek megválaszolták, h mit hol tudsz letiltani, egy kimaradt:

    Firefox cache áthelyezése HDD-re.

    Megnyitod az FF-t. Beírod, h about:config, majd kérdez, és te válaszolsz neki, hogy kurva óvatos leszel. Létrehozol, egy új STRING tip. (karakaterlánc) bejegyzést, aminek ez legyen a neve: browser.cache.disk.parent_directory. Majd értékként megadod az új elérési útvonalat, amit szánsz neki. Ennyi, ha van még amit nem tudsz megoldani, írd meg.

  • pincehely

    addikt

    Annyi lenne még a kérdésem, hogy:

    Nem tudtam a google Crome ideiglenes temp mappáját áthelyezni, így feltettem a Cromium plus-ot. Ez nagyjából ugyanaz, egy két plussz funkcióval, és ki lehet választani a telepítési mappát.

    Na már most, ezt a hdd-re telepítettem, hogy ne szemetelje teli az ssd-t, viszont marha lassan indul el az ssd-n lévő progikhoz képest.

    Meg lehet valahogy oldani a crome temp fileéinek áthelyézést, hogy az alkalmazás maga az ssd-ről induljon?

    Az a baj, hogy kb 3 hét után egy giga szemetet képes termelni, ez az amúgy nagyon jó kis böngésző, és nincsen az az isten, hogy valaki firefoxra rábeszélne...! :DD

    http://kefetemap.deviantart.com/

  • Kinder

    senior tag

    válasz Kinder #5215 üzenetére

    őőő
    most teszteltem gyorsan a kingston 325-öst feleségem gépén, megnyitva 26! explorer, 17 firefox task. ( nem merem bezárni őket, mert kapok a fejemre... :DDD )
    5 napja megy a rendszer folyamatosan, nincs optomalizálva semmi.

    crystaldisk mark, 100 megás file
    seq: 245.8 169.4
    512k: 198,1 149.7
    4k: 19.45 28,93
    4k qd32: 20.09 48.44

    az biztos, hogy az asrock ion, amiben van az ssd, megtáltosodott. ( mondjuk nem csoda, egy 5400-as 2,5-ös hdd van benne alapban. )
    Amit felajánlottam 325-ös kingston ssd a tesztre, az az én gépemben lesz, akkor lesz screenshot is.

    [ Szerkesztve ]

  • fLeSs

    nagyúr

    használ itt vki firefoxot?
    nálam az anandtech.com-ra azt írja ki, hogy támadó weboldal. :D másnál is ez a helyzet?

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • gg72

    veterán

    Ha minden igaz, akkor holnap lesz egy Intel X-25V SSD-m. Nagyjából már átolvasgattam, hogy mit kell majd kikapcsolni a Win7-ben, ami nem világos, hogy pontosan mik azok a funkciók, melyeket a Win7 alapból letilt? Ezekről tudok:

    - Defragmentation
    - Disable Superfetch
    - Disable Prefetch
    - ReadyBoost
    [link]

    Mik vannak még? Ez előbb linkelt oldalon azt írják, hogy az indexelést, hibernálást, lapozófájlt fent lehet hagyni, de máshol (itt a topicban is) mást olvasok.

    Érdemes pl. a böngészők (Opera, Firefox) temp könyvtárát egy nomrál vinyóra áthelyeznem, vagy maradhatnak az SSD-n?

    A rendszer amúgy 64bites lesz, AHCI és Trim lesz rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz radi8tor #5818 üzenetére

    én nem mondtam ilyet.
    én csak annyit mondok, hogy a defraget fontos kikapcsolni, a többi az meg olyan, hogy mindenki döntse el.
    1ébként a hwsw fórumon tegnap írtam a pagefájllal kapcsolatos vita kapcsán, hogy a vírusírtó és a firefox többet ír az SSD-re (ha nem rakjuk át vhova máshova a cache-t), mint a pagefájl.
    a vírusírtót nem tudod lekapcsolni, pontosabban igen, de akkor kockáztatsz, a böngésző cache-t meg érdemes átrakni vhova (nekem egy 50 MB-os ramdisken van).

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • gg72

    veterán

    válasz fLeSs #5819 üzenetére

    Kösz mindkettőtöknek! Akkor én is úgy fogom csinálni, hogy amit alapból kikapcsol a Win7 (defrag, prefetch, superfetch, stb.), azt hagyom, ezeken kívül a pagefájlt átteszem egy normál vinyóra, a böngésző cache-t pedig az Opera esetében minimálisra veszem (20MB), a Firefox-ot pedig még megnézem, hogy mit lehet vele "okoskodni".

    [ Szerkesztve ]

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz AirBooms #5920 üzenetére

    itt van az én bootom, X25-V-vel.
    boot után majdnem azonnall elindítottam a firefoxot és a thunderbirdöt. a levelek a vinyón vannak...
    a bootlogó nem látszik mert kikapcsoltam.
    [link]

    szerk: hasonló rendszert használok a tesztekben is. :D csak arra feltelepítettem még pár programot.
    az SSD és egy 7200-es HDD között kb. háromszoros a szorzó időben.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz gg72 #5946 üzenetére

    a Win7 feltelepítve kevesebbet foglal, mint a Vista.
    ha most 25 GB adatod van (gondolom ebben benne van a program files és a lapozófájl is, esetleg a hiberfil.sys) akkor nincs szükséged 40 GB-nál többre.

    ha látnád, hogy mennyi minden felfér 40 GB-ra meglepődnél, én a vinyó/SSD tesztekben használatos ~32 GB-os rendszerbe belezsúfoltam egy rakás programot (adobe ps, dreamweaver, illustrator, after effects, bridge, 3ds max, sony vegas, gimp, office, thunderbird, firefox) és egy játékot is (fc2) + stalker benchmark + eset smart security + pagefájl és hiberfil.sys. és nincs megnyirbálva a windows, normál ultimate telepítés. és ott van még 5 GB hely (ha már X25-V-ről beszélünk, mert azon 37,25 GB a szabad hely).

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • gg72

    veterán

    válasz cszn #5977 üzenetére

    A megnyirbált dolgok egyáltalán nem hiányoznak.

    Csak most azon agyalok, hogy ha külön vinyón vannak a programok, akkor azok elvileg ugyanolyan "lassan" fognak indulni, mint előtte, nem? Milyen előnye mutatkozik akkor így felhasználás során az SSD-nek, ha csak a tiszta rendszer van rajta?

    Más.
    1. Ha a böngészők (Opera, Firefox) előzményeit (cache) az SSD-n hagyom, az mennyire negatívan hat ki az SSD élettartamára? Mert az igazat megvallva nagyon sokat lógok a neten, miként a feleségem is. :)
    2. SSD-n is érdemes rendszeresen futtatni olyan tisztítóprogikat, mint pl. a CCleaner? Ezt én most napi rendszerességgel futtatom, hogy ne nőjje túl magát a rendszer. Lehet, hogy egy SSD-nél inkább káros, ha folyamatosan törlök róla dolgokat?
    3. Milyen progival tudom azt megmérni, hogy mennyi adatot ír/olvas naponta egy vinyó? Mert akkor megnézném, hogy a jelenlegi rendszer HDD-m mennyit dolgozik.

  • cszn

    őstag

    válasz gg72 #6016 üzenetére

    Még érdemes megfigyelni ennek a kis hogyismondjam útmutatónak a "Firefox - Use memory cache instead of disk cache" című részét. Bár azt nemtom hogy a ramdiskes vagy ez e a jobb megoldás :F

    [ Szerkesztve ]

  • gg72

    veterán

    Még a régi rendszeren csináltam tegnap ramdisket (100MB), erre tettem az Opera (50MB) és az IE, Firefox cache-t és nálam is ez a hiba van: az Opera egy idő után már nem nyit meg lapokat, youtube-videók is megállnak. Fura, mert amíg HDD-n volt ugyanez a cache, ilyen probléma nem jelentkezett... :U

  • proof88

    addikt

    válasz gg72 #6061 üzenetére

    nem tudom, igazából én múltkor Firefoxban kikapcsoltam ezt a disk cache-t h egyáltalán ne szemeteljen a winyóra és a weblapok betöltésében nem éreztem különbséget, gyakorlatilag nem tudom, hogy manapság tényleg szükség van-e erre? Mert a betárcsázós modemek korában még elhiszem, hogy megérte sok dolgot winyóról betölteni, ha ellenőrizte, hogy a winyón lévő nem régebbi cucc a neten lévőnél, de manapság sztem nincs nagy előnye ennek... mondom én mikor kikapcsoltam, nem lett lassabb... sőt igazából egy régi gépen még talán egy kicsivel gyorsabban is töltötte be a weblapokat!!! Igaz abban egy 20 gigás quantum winyó van, 4200 rpm-mel. :D
    De tegnapelőtt a rendes gépemen visszakapcsoltam és ramdiskre raktam de különbséget nem fedezek fel.

    szerk.: egyébként ha van 8 giga ramja az embernek, akkor olyan ramdisk progival, ami tudja kezelni a 4 giga feletti memterületet, azzal érdemes 4 gigás ramdisket csinálni és akkor oda már mehet temp is meg minden... 32 bites rendszerről beszélek, ahol csak 4 giga elérhető ... ja és hogy miért WinXP 32 bittel tolom? Mert még nem álltam át másra!!! Még mielőtt valaki belémkötne ... :U Ez csak egy ötlet...

    [ Szerkesztve ]

  • gg72

    veterán

    válasz proof88 #6064 üzenetére

    Akkor én is próbálkozom: a Firefox-ban most kikapcsoltam disk cache-t, elvileg most a Ram-ra gyűjt, az Opera esetében pedig áttettem egy másik vinyóra.

  • cszn

    őstag

    válasz Gorneck #6063 üzenetére

    Irodai gépen ;] kipróbáltam a ramdisket firefoxszal és simán érezhető a gyorsulás. Persze itt kaki a vinyó úgyhogy nem csoda.

    [ Szerkesztve ]

  • gg72

    veterán

    válasz radi8tor #6067 üzenetére

    Asszem én is ezt az utat választom majd, ha meglesz az SSD-m: a temp fájlokat és a böngésző cache-eket HDD-re teszem, vagy kikapcsolom. Közben az Operában is megtaláltam hol lehet kikapcsolni, hogy ne lemezen tárolja az előzményeket, hanem a memóriában. Jelenleg a Firefox így megy, eddig semmi negatívum...

  • Enclave

    aktív tag

    Hello!

    Nemrég nézelődtem ssd árakat illetően, így elgondolkodtam 1 darabnak a beszerzésén, ami a rendszermeghajtómat helyettesítené (Win7 64 bit).
    A topikban még nem volt alkalmam visszaolvasni több száz hsz-t, csak annyit láttam, a bevezetőben,h. a sok írást nem kedvelik ezek a meghajtók...

    Illetve,h. sokan az Intel-t favorizálják...

    Pár kérdésem lenne:

    1: Ha nem ajánlatos sokat írni egy ilyen ssd-re, akkor célszerű a swap file-t, az firefox cache-t, az utorrent resume.dat és msn cache stb-ket átpakolni egy másik meghajtóra? Hogy a swapfile-t áttegyem egy hdd-re, az nem gond...Viszont hogy a többi alkalmazás cache mappáját is át lehet-e pakolni,ez szerintem egy kicsit macerás...

    Minden itteni ssd használó átpakolta az összes dolgait az ssd-ről vmelyik hdd-jéré?

    2: Mindenki az Intel féle meghajtókat dícséri...Ahogyan én tudom,a legelső Intel féle ssd volt a "legütősebb", viszont ennek az ára is enyhén "súlyos" lett az átlagfelhasználóknak...

    Amit néztem Kingston márkájú ssd-k,abból létezik Intel gyártmányú is "átcímkézve" (ha jól látom). A Kingston oldalán az adatok alapján nekem úgy tűnik,h. "nem olyan nagy szám" az inteles... :U

    Erről a 2 fajtáról lenne szó:

    Ez lenne a "jelölt":
    KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V SNVP325-S2B/64GB "V+"
    (netes tesztek szerint Toshiba vezérlős, a Kingston adatlapja alapján: Sequential Read Throughput — 230MB/s; Sequential Write Throughput — 180MB/s)

    Kingston Inteles:
    SNM225-S2/80GB 80 GB SSDNow M-Series SATA2 2.5" Drive (Intel X25-M SATA Solid-State Drive)
    (Kingston adatlap szerint: 250MB/sec. read, 70MB/sec write )

    Ami "brutálisabb" fajta lenne, az a SNE125-S2/64GB 64 GB SSDNow E-Series SATA2 2.5” Drive (Intel X25-E SATA Solid-State Drive) ám mivel ez vállalati környezetbe készült ha jól látom,az ára is "vállalati"... (4-szerese az asztaliaknak). (250MB/sec. read, 170MB/sec write)

    Viszont ha az Inteleseket nézem, a puszta adatok alapján és árban is jobban járok a Toshiba vezérlőssel...

    Ezek után elárulná valaki,h. miért rajong mindenki az Intel vezérlősért/gyártmányúért ? :U

    (valami adatról, viszonyítási alapról, egyszerű hétköznapi tényről nem tudok? :F )

    3: Még egy régi ssd tesztben olvastam,h. az akkori rendszer sokat "lag"-olt ("akadozott") a ssd miatt... Manapság is létezik ilyesmi vagy ez a régebbi ssd-k "gyermekbetegsége" volt? (lehet ez Jmicron vagy Samsung vezérlős volt)

    Köszi!

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • proof88

    addikt

    válasz Enclave #6315 üzenetére

    firefox cache áthelyezése 1 perc, gugliban rákeresel, megtalálod, hogy be kell írni a címsorba, hogy about:config, enter, blabla óvatos leszel, létrehozol egy új mezőt és valamit beírsz, ezt konkrétan megtalálod ha rákeresel ... egyébként meg akár ki is kapcsolhatod itt a cache-t, sokat nem vesztesz vele... igazából maradhat a lapozófájl is az ssd-n, nem muszáj átrakni... élettartamát növeled vele, ha átrakod, de számítások alapján még így is 5+ évet kibír az ssd, ha megnézed milyen gyári adat van megadva, hány giga/nappal számolva és megnézed h nálad mennyi naponta az írás, rájössz h nem lesz gáz... de ha akarod, temp mappákat is áthelyezheted, környezeti változókat kell átírni csak ... amúgy ne parázz ezen.

  • Syl

    nagyúr

    válasz cszn #6499 üzenetére

    Nem kötekedésnek szánom, inkább kiegészítésnek.
    - A Win7 telepítője teljesen korrektül formázza az SSD-t, tehát nem kell meglévő oprendszerben bűvészkedni.
    - Ha Win7-et alapból SSD-re telepíted, a rendszer nem is engedi bekapcsolni a defragot a C-re.
    - Pagefile át hagyományos vinyóra, system restore kikapcs
    - Hibernálást én használom (gépem soha nincs kikapcsolva - vagy sleep, vagy hibernate)
    - Indexelést csak a C-ről szedtem le, a D-n (hagyományos vinyó) vannak a dokumentumok, oda kell az index
    - Superfetch/prefetch - pár napja beszéltünk róla, hogy kikapcsolása felesleges.

    Szerk.
    - System Tempet, IE tempet, Firefox cahce-t szintén ajánlott másik vinyóra (vagy ram drive-ra) átirányítani.

    [ Szerkesztve ]

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • cszn

    őstag

    válasz hati #6510 üzenetére

    Ja, a rendszertempre gondoltam, nem hinném, hogy ezen múlna az SSD esetleges belassulása...
    Én is kipróbáltam a ramdisket és arra a következtetésre jutottam, hogy ahol egyébként is kevés a memória meg lassú vinyón van a rendszer, ott elég jó működik és sokat gyorsít a böngészésen, de ahol eleve gyors a merevlemez ott nem számít különösebben. Aztán inkább egyszerűen ramra irányítottam a firefox cachet ramdisk nélkül. Így egy lépéssel kevesebb.

    (#6513) Gorneck23 Egyébként nincs különösebben semmi bajom az IE-rel csak a mikorszoftot mindig jólesik szidni :DDD

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák