Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shteer

    titán

    válasz Gorneck #80 üzenetére

    ráraktam a tápra :) még én sem rögzítettem, de majd a felső meghajtókhoz vhogy
    bár lehet vmi látható helyre teszem mert szép :DDD

    prefetch-et használod?

    ..szerintem jónak tűnik

  • Ottoka

    őstag

    válasz P00By #1626 üzenetére

    Átolvastam, pláne mert nekem is ilyen warp szériások vannak, csak 64 gb-os.
    Most kiderült, hogy azok a gyártók akik kihoztak 2. szériás ssd-t, 601-es helyett múdosított 602 jmicron vezérlőt használtak.
    Jó hogy hagytak a tesztben egy első szériás ssd-t az első korszakból, azért lehetett látni hogy jelentős különbség van.
    Ők tapasztalták a laggolást, amit különböző trükkökkel, pl indexelés meg prefetch meg egy pár más dolog kikapcsolásával elég jól kezeltek. Viszont nem olvastam a cluster méret állításáról, így próbálva elkerülni a laggolást.

    [ Szerkesztve ]

    Mezőhegyes

  • bogiboy

    csendes tag

    Szevasztok!

    Indíthatnék új topikot is, de hátha elfér itt ez a kérdés: SSD rendszervinyónak!

    Kezdem a kezdetektől mert, már a formatnál elakadtam. Van egy OCZ Vertex turbo 120GB-os ssd, amit hétvégén szándékozom egybegyúrni Win7 hun alatt egy Intel E8600-os procival(a többi alkatrész az régi...). Kérdésem: Indítsam el a win7 telepítőről és fel fogja ismerni a le nem formázott ssd-met, vagy előtte mással formázzam le a szűz ssd-t, mondjuk egy működő xp alatt?
    Formatnál ad fel lehetőséget a win7 telepítője, hogy milyen legyen egy cluster egység, hagyjam alapon, vagy 1K, 4K, vagy 16K, közül válasszak. Melyikkel járok jobban. Gondolom itt nincs köze annak, hogy a turbo vertex a 128KB-os fájlokat mozgatja már elég jó sebességgel... Ja és azt hallottam, hogy fat32-sel kellene formázni, mert ha ntfs-sel formázom, akkor az ssd nem hozza azt a sebességet amit tud, viszont ha fat32-sel nyomom, akkor meg ott van ugye a nagy fájl korlát(pedig én szeretném látni a DV kazimról a vinyomra feltett 12 GB-os nagy avi fájlokat konvert előtt:-))...

    Másik fő kérdéskör. Felment win7 az ssd-re(remélem érezhető lesz a seb növekedésem:-)). Mit kell, és mit érdemes beállítani a Win7 alatt, hogy az ssd-ém minél tovább bírja. A következők kikapcsolásáról vagy működésük tiltásáról hallottam:
    - AHCI módot biosban tiltani, miért is?
    - PIO mód kikapcs(erről f.ngom sincs hol van, mi ez és hol lehet kikapcsolni)
    - töredezésmentesítés (ez egyértelmű)
    - cache(erről még vitatkoznak, hogy nyerek-e sebességet a kikapcsolással vagy nem, viszont áramkimaradásnál gond lehet!?)
    - pagefile kikapcsolása, vagy más ssd-én kívüli hdd-re irányítani és max 200MB-ra állítani?
    - TEMP fájlok mozgatása hdd-re és nem az ssd rendszervinyóra
    - indexelés szolgáltatás letiltása
    - Win searche szolgáltatás letiltása
    - Disable SuperFetch (regeditbe kell vmit írni)
    - Disable Prefetch (szintén regeditbe kell vmit írni)
    - rendszer-visszaállítást letiltsam vagy nem?(megéri az pár GB nyereség)
    - disable hibernate?(megéri az pár GB nyereség)

    Én összefoglalva ezeket találtam angol nyelven(majd magyarra fordítás google segítségével) Kérlek benneteket, hogy írjátok meg hogy a fenti beállításokból melyiket ajánljátok, és az a beállítás hol van pontosan a win7 hun menürendszerében.

    Mit hallottatok erről a Diskeeper 2009 progi Hyperfast részéről, ami állítólag kíméli az ssd-éket: [link] Használja már esetleg vki, vagy az angol nyelvű honlapot elplvasva érdemes letölteni a őprogit és használni az ssd mellett?

    Ja és bocs ha olyat kérdeztem, ami egyértelmű esetleg, vagy esetleg baromság amit leírtam, mert olyan koca módon ismerem a mai számtech-et. Ezért is kérdezek, minthogy tönkrevágjak egy 90 ezres ssd-t...
    bocsesz, hogy ennyire bőlére sikeredett...

    Köszönettel: bb :) :R

    :-)

  • djxp01

    senior tag

    válasz canniball #3095 üzenetére

    Értem. Privi is ment.

    Sorry ha már volt, de találtam egy elég hasznos összeállítást, hogy hogyan minimalizáljuk a nemkívánatos írást az SSD-n :)

    SSD Cheat Sheet Ver. 1.2:

    Enable Wiper/Trim for NVIDIA Nforce Boards: Go to \My Computer\\Properties\\Device Manager\\IDE ATA/ATAPI controllers\\NVIDIA nForce Serial ATA Controller\ go ahead and Update Driver Software. Then click on “Browse My Computer for Driver Software”, Choose “Let Me Pick from a List of Device Drivers on My Computer” and pick 'Standard Dual Channel PCI IDE Controller' and hit ok.

    Hibernation disable: Start new search then type and then hit regedit.exe in the search results list. At the command prompt, type “powercfg.exe -h off”, and then press enter, then type exit and enter.

    Write-cache enabled: Right click on the SSD Properties in device manager, go to policies and enable “Write Caching on The Disk”. There is no need for the quick removal option as the SSD will never be removed from the computer checked and enable “Advanced Performance”.

    Temporary Internet Folder: Under Internet Explorer go to the “Tools”, then to which will bring up Internet Options, then go to Browser History and hit “Settings”, Go to Current Location and hit “Move Folder” then proceed to move the folder to your alternate location, IE secondary Drive or a None SSD or OS drive.

    Defrag disabled: Right click on the SSD drive \Properties\\Tools\\Defragment\ and un-check “Schedule Defragment This Drive”.

    Boot Defrag disable: Start add search entry under Run then type and then hit regedit.exe. Go to \HKEY_LOCAL_MACHINE\\ SOFTWARE\\Microsoft\\Dfrg\\BootOptimizeFunction\\E nable\ modify then type N and click OK.

    System Restore disabled: Right click \My Computer\\Properties\\Advanced System Settings\\System Protection Tab\ and un-check C drive and follow on screen instructions.

    Search Indexing disabled: \Start\\Control Panel\\Administrative Tools\\Services\ then scroll down to “Windows Search” and right click\ properties and change startup type to disabled.

    Drive Indexing disabled: For both “SSD and RAM Drives” My Computer then right-click on the SSD drive properties and un-check “Drive Indexing”. Follow the small wizard guide and wait for it to finish.

    Superfetch disabled: Start new search entry under Run, then type and then hit regedit.exe. Go to \Hkey_local_machine\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Co ntrol\\Session Manager\\Memory Management\\PrefetchParameters then right click EnableSuperfetch. Hit modify and change 3 to 0 and hit OK, Also this can be done through \Start\\Control Panel\\Administrative Tools\\Services, then scroll down to superfetch and make sure it’s "disabled" on startup.

    Prefetch disabled: Start new search entry under Run, then type and then hit regedit.exe. Go to Hkey_local_machine\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Con trol\\Session Manager\\Memory Management\\PrefetchParameters then right click Enableprefetcher then hit modify and change 3 to 0 and hit OK.

    Pagefile disabled: Right click \My Computer\\Properties\\Advanced System Settings\\Advanced Tab\\Performance\\Settings\\Advanced Tab\\Virtual Memory\ and then hit change, un-check "Automatically Manage Paging File for all Drives" then check "No Paging File" and hit set.

    Moving the Pagefile: Go to “System Properties”. Click “Advanced System Settings” there on settings under “Performance”. Hit the “Change” button under “Virtual Memory”. The Virtual Memory window opens and it will display all drive partitions on top and the size of their paging files. Select your Solid State Drive and check the “No Paging File” entry. Click the Set button to set the new preferences. Now select another hard drive and assign the pagefile to that drive if you have more than two drives

    Move the “Temp and Tmp” files: Go to \My Computer\\Properties\\Advanced\\Environment Variables\, then highlight the "temp or tmp" depending on which one you’re working on, pick the variable, click edit, and Change the path to another hard drive if they are located on the Solid State with the “Variable Value Field”.

    PIO Mode: Make sure the SSD is not running in PIO mode. To verify that go into the Device Manager, open IDE ATA / ATAPI controllers and double-click all Primary and Secondary IDE Channels. Verify that there are no signs of PIO Mode under the Current Transfer Mode entry in Advanced Settings. It should list Ultra DMA Mode 5 by default on there.

    Symbolic Linking: Type "mklink” in command line to allow placing some additional folders on the any other array. Sample “mklink /J D:\Games\Steam\steamapps\common\sid meier's civilization iv E:\Games\sid meier's civilization iv”

    Example:
    C:\Windows\Temp
    C:\Users\(Username)\AppData\Local\Temp

    Example that is linked:
    J D:\Windows \ Temp E:\Temp
    J D:\ Users\(Username)\AppData\Local\Temp E:\AppData\Local\Temp
    -------------------------------------------------------------------------------------------------

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2005-07-05

  • DV

    senior tag

    válasz zack #3576 üzenetére

    A gepemen a toredezettseg-mentesitest es az indexelest kapcsoltam ki, a tobbit ugy hagytam ahogy van. Sokan tobb mindent is kikapcsolnak (prefetch, lapozo-fajl, hibernalas-letiltasa, stb, ami elvileg "felesleges" iras/olvasas muvelettel jar).

    [ Szerkesztve ]

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz TomiLi #4150 üzenetére

    installálásnál

    BIOS-ban kapcsold be az AHCI-t, lehetőleg így installáld fel a windowst
    Windows alatt ne installálj fel semmilyen IDE-drivert (Matrix Storage Managert sem)
    eszközkezelőben gyorsítótárazás + puffer ürítés letiltás bepipálás

    további lényegesek
    - indexelés kikapcs
    - prefetch kikapcs
    - defrag kikapcs
    - pagefile-t rakd át vinyóra
    - browser cache-t rakd át vinyóra/ramdisk-re

    a többi már mind csak tökölés.

    btw itt egy progi, ami segít: [link]

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • Oliverda

    félisten

    válasz fLeSs #4153 üzenetére

    Meg az OS-t és a programokat is rakja át egy vinyóra és akkor jó is lesz.:D

    A prefetch-t pl. miért kell kikapcsolni?

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Oliverda #4154 üzenetére

    a prefetch is szokott defragelni (és ugye az alacsony elérési idő miatt nincs szükség a defragre, meg ez a cellákat is fárasztja). elvileg a win7 alapból kikapcsolja ha SSD-re települ, de ezt nemtom megerősíteni, mert már nem emléxem rá.
    btw a microsoft oldalán az van, hogy a pagefilet nem szükséges átrakni vinyóra.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • pincehely

    addikt

    válasz Nyiscsák #4157 üzenetére

    Nem! Nem érdemes kikapcsolni!
    Az SSD olyan gyors, hogy nincsen szükség Prefetchre, cachere, ami a hdd működését gyorsítja.
    Ellenben ha ezeket bekapcsolod feleslegesen lesznek használva a cellák, így előbb jelentkezhet a belassulás, és a cella-elhalás is!

    [ Szerkesztve ]

    http://kefetemap.deviantart.com/

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz pincehely #4158 üzenetére

    Cella elhalás nem hiszem, hogy előbb jelentkezik prefetch-nél, mivel az csak olvasási művelet. Csak az írási műveletek száma véges SSDnél, az olvasási az végtelen.

    ⭐ Stella

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz radi8tor #4174 üzenetére

    tudtommal a prefetch defragel is, az meg írás is.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fagy53

    nagyúr

    Engineering Windows 7.. itt mindenről szó esik ami az SSD-és a Win 7 kapcsolatában szóba jöhet.
    Részlet:
    Windows 7 will disable disk defragmentation on SSD system drives. Because SSDs perform extremely well on random read operations, defragmenting files isn’t helpful enough to warrant the added disk writing defragmentation produces. The FAQ section below has some additional details.

    Be default, Windows 7 will disable Superfetch, ReadyBoost, as well as boot and application launch prefetching on SSDs with good random read, random write and flush performance.

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Oliverda #4846 üzenetére

    "Félreértettél. Arra próbáltam utalni hogy én pénzt fogok áldozni rá akkor nem adom SLC alá. Ilyen jmicron jellegű cuccokat pedig messziről kerülni fogom. :D"

    hajrá.
    ilyen jmicron jellegű cucc pedig ez az egy volt, az ezután megjelent vezérlőkkel már nincs ilyen gond. ezek már csak annyiban különböznek egymástól, hogy egyik gyorsabb/lassabb mint a másik.
    az SLC-ket szerverekbe gyártják, olyan az áruk is.

    "Abban nem kételkedek hogy lehet érezni a hatását de ez a sok után hangolás meg kapcsoljuk ki ezt meg azt meg még amazt is hogy ne lassuljon be egy hét után, számomra annyira nem tűnik bizalomgerjesztőnek."

    az újabb SSD-k már támogatják a TRIM-et szal nem kell lassulástól tartani (az MLC-sek is).
    az ilyen prefetch/index/stb kikapcsolásokat meg az összes SSD-nél érdemes végigzongorázni.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • g.gergo

    senior tag

    válasz TomiLi #5021 üzenetére

    Én ezeket csináltam meg:

    • Hibernáció tiltása
    • Töredezettségmentesítő, ütemező letiltása
    • Rendszervisszaállítás letiltása
    • Indexelés letiltás
    • Lapozófájl letiltása
    • Előtöltés letiltása
    • Böngészési előzmények áthelyezése HDD-re
    • Felhasználói változói értékek módosítása HDD-re
    • Superfetch, Prefetch letiltása
    • Boot defrag letiltása
    • NTFS 8.3 filenév tiltása

  • pincehely

    addikt

    válasz canniball #5168 üzenetére

    Windows 7 telepítővel partícionáltam, formáztam, nem ment!
    Ekkor vinyórol boot windows 7: lemezkezelés--aktívvá tettem a partíciót.
    Újra telepítés, megint csak nem ment.
    Végül csak úgy tudtam feltelepíteni, hogy a vinyó is rá volt kötve a gépre.
    Nem értem, de jó lett!
    Miket kell kikapcsolni a winben?defrag, search, ilyesmiket kikapcsoltam, Prefetchet is, de a superfetchet nem találom a szolgáltatásokban.

    Olvastam, hogy van valami program ami optimalizálja az SSD-t.
    Ez csak akkor kell, ha nincsen trim, vagy trim-es működés esetén is lehet használni?

    http://kefetemap.deviantart.com/

  • g.gergo

    senior tag

    válasz pincehely #5171 üzenetére

    Disable superfetch

    Disabling Prefetch

    Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\Memory Management\PrefetchParameters
    Name: EnablePrefetcher
    Type: REG_DWORD
    Value: 0

    Amit én kikapcsolattam:

    • Hibernáció tiltása
    • Töredezettségmentesítő ütemező törlése és letiltása
    • Rendszervisszaállítás letiltása
    • Indexelés letiltás
    • Lapozófájl letiltása
    • Ideiglenes internet fájlok áthelyezése
    • Felhasználói változók érték (hely) módosítása
    • Superfetch, Prefetch letiltása
    • Boot defrag letiltása
    • NTFS 8.3 filenév tiltása
    • Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re

    [ Szerkesztve ]

  • AirBooms

    addikt

    válasz g.gergo #5172 üzenetére

    • Hibernáció tiltása
    • Töredezettségmentesítő ütemező törlése és letiltása
    • Rendszervisszaállítás letiltása
    • Indexelés letiltás
    • Lapozófájl letiltása
    • Ideiglenes internet fájlok áthelyezése
    • Felhasználói változók érték (hely) módosítása
    • Superfetch, Prefetch letiltása
    • Boot defrag letiltása
    • NTFS 8.3 filenév tiltása
    • Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re

    Ezek közül én semmit nem találok a win7 64 pro-ban a Szolgáltatásokban. Miért?

  • gg72

    veterán

    Ha minden igaz, akkor holnap lesz egy Intel X-25V SSD-m. Nagyjából már átolvasgattam, hogy mit kell majd kikapcsolni a Win7-ben, ami nem világos, hogy pontosan mik azok a funkciók, melyeket a Win7 alapból letilt? Ezekről tudok:

    - Defragmentation
    - Disable Superfetch
    - Disable Prefetch
    - ReadyBoost
    [link]

    Mik vannak még? Ez előbb linkelt oldalon azt írják, hogy az indexelést, hibernálást, lapozófájlt fent lehet hagyni, de máshol (itt a topicban is) mást olvasok.

    Érdemes pl. a böngészők (Opera, Firefox) temp könyvtárát egy nomrál vinyóra áthelyeznem, vagy maradhatnak az SSD-n?

    A rendszer amúgy 64bites lesz, AHCI és Trim lesz rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • gg72

    veterán

    válasz fLeSs #5819 üzenetére

    Kösz mindkettőtöknek! Akkor én is úgy fogom csinálni, hogy amit alapból kikapcsol a Win7 (defrag, prefetch, superfetch, stb.), azt hagyom, ezeken kívül a pagefájlt átteszem egy normál vinyóra, a böngésző cache-t pedig az Opera esetében minimálisra veszem (20MB), a Firefox-ot pedig még megnézem, hogy mit lehet vele "okoskodni".

    [ Szerkesztve ]

  • modeller

    aktív tag

    válasz AirBooms #5920 üzenetére

    A "teliszemetelt" oprendszerrel a különbség csak nő az ssd felé, mivel a párhuzamos irás/olvasásban (mikor egy rakás dolog egyszerre elindul, irogat, loggol, prefetchel) az ssd nagyságrendekkel gyorsabb mint egy hdd.

    De nem akarok én senkit se meggyőzni semmiről, aki vinyót akar, az használjon vinyót és hirdesse, hogy az ssd szar, nekem attól kicsit sem lesz rosszabb... :D

  • Syl

    nagyúr

    Használja valaki a Prefetch/Superfetch szolgáltatásokat a Win7-ben SSD mellett?
    Mert én a windows telepítése után az itt régebben linkelt leírások szerint kikapcsoltam, de nem tudom van-e ennek értelme.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz hati #6462 üzenetére

    Van benne kb. 100 darab 100kbyte alatti fájl. Még a játékok mentései (ami megváltoztathatatlanul általában a C-re irányulnak) + más egyéb szolgáltatás naplózásai is lényegesen többet foglalnak helyet/írnak mint a Prefetch.

    [ Szerkesztve ]

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Matamata

    aktív tag

    fLeSs tesztjének topikjában már feltettem a kérdést de senki se válaszolt rá.
    A Prefetch és SuperFetch kikapcsolása pontosan miért is jó?
    Amikor moonman-t kérdezték a Prefetch kikapcsolásáról ő azt írta, hogy felesleges mivel inkább csak olvas az SSD-ről. A SuperFetch meg ha jól tudom a memóriába tölti be az olyan dolgokat amiknél szerinte fontos, hogy gyorsan elérhetőek legyenek.

    A másik dolog amit nem értek, hogy ugye ajánlott átrakni a Temp mappát meg a böngészők cache mappáját ramdrive-ra, mert gyorsabb is lesz tőle a gép és az SSD-t is kíméli. De mindenhol csak azt írják le, hogy a böngésző cachet és a %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp-nél található mappákat hogyan lehet áthelyezni,de azt nem hogy a Windows\Temp-et hogyan. Pedig ahogy néztem nálam ott keletkezik iszonyatos mennyiségű ideiglenes fájl.

    [ Szerkesztve ]

  • WiZARD

    addikt

    válasz Matamata #7233 üzenetére

    ez a prefetch/superfetch kérdés engem is érdekel.
    (én eddig nem kapcsoltam ki)

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz WiZARD #7240 üzenetére

    prefetch: nincs rá szükség, mert az SSD randomban gyors.

    superfetch: dettó + még káros is lehet, mert a superfetch feljegyzi, hogy milyen progikat indítgacc el gyakran, mikor használod őket, szal loggol, lényegében feleslegesen a fenti dolog miatt.

    egyébként egyik sem olyan nagyon lényeges.
    a leglényegesebb a defrag kikapcsolása.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • sz.zoli25

    aktív tag

    +"Az SSD-nek nincs szüksége a töredezettségmentesítésre, a prefetch-re, a SuperFetch-re és az indexelésre"

    http://phmegbizhatosag.atw.hu

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz sz.zoli25 #8029 üzenetére

    ACHI-t a BIOS-ban kell bekapcsolni, a WIN7 kezeli.

    +"Az SSD-nek nincs szüksége a töredezettségmentesítésre, a prefetch-re, a SuperFetch-re és az indexelésre" Ezeket az WIN7 megfelelően kezeli az SSD-vel, szerintem kár ezeken parázni. Amit kell azt kikapcsolja, amit nem kell, azt nem.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz SLYM #8052 üzenetére

    1. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters
    2. kellékek-parancssor---jobb klikk,futtatás rendszergazdaként

  • SLYM

    veterán

    válasz Gorneck #8056 üzenetére

    köszi. megtaláltam a beállítás szerkesztőnél ami kellett, de ott meg nem tudtam megnyitni ezt az ablakot [link] elvileg itt lehet kikapcsolni a prefetch-et, a SuperFetch-et meg az indexelést. hogyisvanez :F egyszerűen nem találom egyiket se hol kell kikapcsolni

  • AndrewTdi

    addikt

    válasz SLYM #8066 üzenetére

    1. Disable Superfetch

    Instructions: Open regedit.exe and browse down to the following key:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

    Find the "EnableSuperfetch" key on the right-hand pane, rightclick it, hit modify and change 3 to 0 and hit OK.

    2. Disable Prefetch

    Description: Frees up RAM by not preloading program files.

    Instructions: Open regedit.exe and browse down to the following key:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

    Find the "EnablePrefetcher" key on the right-hand pane, right click it, hit modify and change 3 to 0 and hit OK.

  • FireKeeper

    nagyúr

    SSD mellett van értelme ReadyBoost-os pendrive-ot használni? elvégre is a prefetch és a superfetch ki van kapcsolva, és úgy emlékszem a readyboost ezekre alapszik. próbálta már valaki ezt a felállást?

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz Dluinet #8358 üzenetére

    akkor is ha a prefetch meg a superfetch ki van kapcsolva?

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz FireKeeper #8361 üzenetére

    Akkor nem kell kikapcsolni a prefetch meg a superfetch módokat. Az csak Vistánál kell.
    A win7 felismeri az SSDt, ezért nem is alkalmazza rá.
    Ezek a külön beállítások csak XPnél és Vistánál kell, de az első hszben le is van írva.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • deicide

    veterán

    válasz pgergo #8728 üzenetére

    Ez szintén nem fog szinte semmit sem gyorsítani, rengeteg ilyen tesztet lehet találni, ahol a boot időket hasonlítják, néhány esetben a több ram még hátrány is, mert az oprendszer több mindent tölt be a memóriába (már ha nincs kikapcsolva a prefetch).

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • NOD

    senior tag

    Sziasztok, sikerult ma beszerezni egy OCZ Vertexet. Kezdö vagyok SSD terén de amit tudtam megtettem már e téren igy a következökhöz segitség kéne. A trimet beállitottam illetve leellenöriztem hogy mukszik, a prefetch/superfetch-et kinyomtam (föleg prohardver teszt alapján indultam az elején).
    -A Ph tesztben irják az indexelés kikapcsolását. Én csak azt találtam meg hogy kulön kulön lelövöm öket. de igy egy idö után ujabbak "keletkeznek" illetve a saját menü indexelését nem is tudtam kikapcsolni. Hogy lehetne az egészet lelöni?
    -Illetve van e valami alap dolog ezen a 4en kivul amit ti ajánlotok hogy megtegyek? (konfig adatlapnál de a fontosabbak): - Asus p5q pro turbo lap
    -q9650
    -500gb-s vinyó van mellette amin az adatok lennének illetve a nem tul fontos játékok programok amik az ssdre nem mentek rá.
    Köszi a segítséget elöre is.

    [ Szerkesztve ]

  • Cölöp

    tag

    Sziasztok!

    Tegnaptól én is egy boldog SSD tulaj lettem. :)
    A szerzemény egy OCZ Vertex 2 60GB, ezúton szeretném megköszönni Ősember-nek. :R

    Elsőre kicsit megijedtem, mert a Win7 telepítő elég döcögősen indult, kb. 15 perc volt, amíg eljutottam a partíció kiválasztásáig (fingom sincs miért, többször is próbáltam :U ), onnan viszont ment minden, mint a karikacsapás. :DDD

    A pH!-s SSD cikk, a fúrom és a www segítségével begyűjtöttem azokat az infókat, amik az SSD sebességét és élettartamát hivatottak növelni. Felsorolnám ezeket, és ha valakinek még van tippje, javaslata, hogy mit kéne még megcsináljak, akkor ne tartsa magában. :)

    1. AHCI on.
    2. Alignálás: alapértelmezettként OK
    3. Indexelés kikapcsolása az SSD-n
    4. Windows Search szolgáltatás letiltása
    5. Prefetch, superfetch kikapcsolása
    6. Töredezettmentesítés kikapcsolása
    7. Hibernáció letiltása
    8. Puffer ürítés letiltása
    9. Lapozófile áthelyezése HDD-re
    10. Felhasználói TEMP és Windows TEMP áthelyezése HDD-re
    11. Firefox Cache könyvtárának áthelyezése HDD-re

    A rendszer visszaállítást is kikapcsolnám, ha tudnám, hogy hol kell... A kész telepítésről csinálok egy mentést, annyi elég nekem.

    Van valakinek még valami tippje-trükkje? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

  • megint én

    őstag

    válasz cszn #9868 üzenetére

    THX!

    De nem tudom mi micsoda :U

    1. AHCI on. - Ez MÁR MEGVAN!
    2. Alignálás: alapértelmezettként OK - Ezt a szót még csak nem is hallottam.
    3. Indexelés kikapcsolása az SSD-n - OK!
    4. Windows Search szolgáltatás letiltása - Szerintem menni fog
    5. Prefetch, superfetch kikapcsolása - Ezt nem értem...
    6. Töredezettmentesítés kikapcsolása - OK!
    7. Hibernáció letiltása - Ezt amúgy is ki szoktam kapcsolni, de nem tudom ebben az esetben miért javasolt.
    8. Puffer ürítés letiltása - Na ez, mi ez?
    9. Lapozófile áthelyezése HDD-re - Ez fontos? Mert már eb@sztam, mivel nyomtam ide egy partíciót ami csak erre van (8GB)
    10. Felhasználói TEMP és Windows TEMP áthelyezése HDD-re - Ezt valahogy le is tiltanám, ha lehet ilyet.
    11. Firefox Cache könyvtárának áthelyezése HDD-re - GOOGLE CHROME-t Használok!

    Most ez a leg fontossabb, mert megyek is újrarakni akkor... xDD
    9. Lapozófile áthelyezése HDD-re - Ez fontos? Mert már eb@sztam, mivel nyomtam ide egy partíciót ami csak erre van (8GB)

    [ Szerkesztve ]

  • DV

    senior tag

    válasz Gerisz #9872 üzenetére

    Hogyha az a tervezoprogram sok kis fajllal dolgozik, akkor erdemesebb a gyorsabbat venni.

    megint én

    A te helyedben nem vacakolnek ennyit az egesszel. Nalam csak a prefetch/superfetch es a hibernalas van kikapcsolva, a tobbihez nem nyultam, a mai SSD-knel nem erdemes ezekkel foglalkozni, a becsult hatralevo idotartam igy is 50 ev felett van, kep.

    [ Szerkesztve ]

  • Colos1

    őstag

    válasz szacsee #10115 üzenetére

    "Colos1: Partíció kezdetét tudod osztani 4096-al és egész szám az eredmény?":
    Igen, ez rendben van. Közben használtam pár napig (most is), és rájöttem, hogy sztem nincs ezzel gond. Saját magam megnyugtatása érdekében SATA kábeleket is cseréltem, azzal sem változott. Arra is gondoltam, hogy sztem a tesztekkel lehet valami, az ATTO -nál pl. újraindításonként változik az eredmény, egyszer volt egy olyan eredmény, ami megfelelő. Meg megnéztem azt, hogy a CrystalDiskmark szerint a HDD -nél 4K -ban így is olvasásban 15X gyorsabb...
    Az is befolyásolja, hogy a rendszer ezen van.
    Visszanéztem megint a topikot, az AMD -s lapokban ennyit tud.
    Vagy csak ennyit jeleznek a tesztek :U

    Bootracer: Logon time: 16 s, desktop: 25...27 sec (HD sentinel, everest, ATi Tray Tools, AsusXonar Audiocenter, ViewPower, Logitech Setppoint, NAV2011 indul automatikusan, meg 5 gadget.)

    A prefetchet amúgy nem kapcsoltam ki, hanem beállítottam hogy csak a BOOT idejére dolgozzon.

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • adorjant

    senior tag

    Na akkor egy rövid élménybeszámoló a Corsair Nova 32GB-ról:

    A telepítés simán ment,feltelepült a Win7 (esetemben 64 bites kivitel),a defrag már ki volt kapcsolva.Ezután kézzel kilőttem a prefetch és superfetch szolgáltatásokat,illetve a ph! tesztben leírt ajánlott körökön is végigfutottam (írási gyorsítótár,netes szemét hdd-re...)
    TRIM is ment magától,de azért ellenőriztem.
    Intel 9.6 RST driver van fent a gépen,de a windows sajátjával is ugyanezt tudta egyébként.

    Pár nap alatt hozzászoktam a tempóhoz,nem is tűnt "húdekurvagyorsnak",mint telepítés után,már-már mérges is voltam,hogy miért adtam pénzt érte... Ez az érzés egészen addig tartott,amíg a másik gépemhez le nem ültem... :) Van ám különbség!

    Végeztem 1-2 tesztet,ezekről egy screenshot itt
    Jól látszik,hogy az eltelt néhány napban a sebesség nem nagyon változott (bal alsó kép közvetlenül telepítés után készült,a fenti most),ez jó hír.

    Miután felraktam a számomra szükséges programokat,illetve windows és office frissítéseket,60%-ban ki is használtam a kapacitását,ettől sokkal többre a későbbiekben sem lehet szükségem,szóval elégedett vagyok,minden simán ment,megkaptam azt,amire vágytam,végre "egyben" van a gép érzésre is.

    Mindenkinek ajánlom,hogy próbálja ki az SSD-t! :K

  • Uzmany

    őstag

    Sziasztok, kezdő ssd-s lennék egy Intel X25-el.
    Elolvastam fLeSs "bibliáját", és lenne egy-két kérdésem:

    "lapozófájl, a rendszervisszaállítás és a hibernáció letiltása/áthelyezése, illetve a böngészési előzmények és a felhasználói változói értékek áthelyezése merevlemezre valamint prefetch a SuperFetch és az indexelés kikapcsolása"

    Ezeket win7 alatt hol tudom beállitani?
    Köszönöm előre is.

    ® visions created with passion

  • DV

    senior tag

    válasz Uzmany #10610 üzenetére

    Lapozofajlt, indexelest, "illetve a böngészési előzmények és a felhasználói változói értékek áthelyezése merevlemezre" nem lepem meg az SSD-n. Win7 elvegzi automatikusan a Prefetch es a Superfetch kikapcsolasat es a toredezettseg-mentesitest is. Hogyha nem Win7-ed van, akkor, link.

  • SP!T

    addikt

    Hali! Kb egy hónapja megy a Vertex 30-as SSD-m! Trim bekapcs, működik!
    Lapozófile, indexelés, töredezettségmentesítés, Prefetch es a Superfetch kikapcsolva, előzmények áthelyezve, hiber file törölve! A 30ból 14,5GB a foglalt!

    Ám mégis ezt írja, ami elég rohamosan csökkent ahhoz képest, hogy egy hónapos.. :) Mi lehet a para? Mit nem állítottam még be? Vagy normális?

    There's a device that I've been using called a whoop.

  • C_hris

    tag

    Ezen az oldalon azt írják, hogy fölösleges kikapcsolni a defragot, mert a win7 tudja azt hogy az SSDknél nem kell töredezettségmentesíteni. Ezenkívül nem ajánlja a Prefetch kikapcsolását sem, mivel ettől gyors a Win7. Egyedül azt ajánlja, hogy a users könyvtárat tegyük át HDD-re. Most akkor mi az igazság?

  • Colos1

    őstag

    válasz C_hris #10884 üzenetére

    A Prefetch/Superfetch -el kapcsolatban:
    Felesleges. Én próbálkoztam vele, és 2...3 másodpercet nyertem vele BOOT -nál. A kikapcsolásával meg nyertem átlagosan 5...7% -al kevesebb memóriakihasználtságot. Talán egyes programoknál egy hangyaf@sznyival gyorsabb volt a hidegindítás, ha megvártam az 5 percet indítás után, amíg a superfetch betölt, de ezt szerintem senki sem szoktam megvárni.
    Ez egy HDD esetében csodákra képes, de egy SSD esetében értelmetlen. Tény, hogy a RAM gyorsabb mint az SSD, de most arról beszélünk, hogy azonnal a rendszerindítás után 1,0, vagy 1,5 sec alatt nyílik meg valami, ami HDD-ről minimum 5 sec, superfetch -el. (tehát 5 perc után)
    A Prefetch/Superfetch pont abban segíti a HDD -t, amiben az SSD erős. A programindítás gyorsítása.

    Viszont ha bekapcsolva marad, akkor sincs semmi gond, az élettartamot nem befolyásolja
    az az indításonkénti pár MB + írás.

    Users mappák:
    A benne lévő dokumentumok, képek, letöltések, stb-stb-stb mappákat célszerű áthelyezni, egyrészt a helyfoglalásuk miatt, másrészt pedig semmi értelme ezeket SSD -n tartani.

    Szerk.: Defrag - igen, jó esetben nem jelenik meg a töredezettségmentesítőben az SSD, viszont a defrag szolgáltatás kell, ha van HDD is, és akarod töredezettségmentesíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • ttt1

    őstag

    válasz Colos1 #10928 üzenetére

    Regeditbe prefetch-t keleltt kikapcsolnom (megmondom öszintén másikat nem néztem ami alatta van) ,de a SuperFetch a services menüben alapból le volt tiltva (szal sztem ha a regeditbe engedélyezve is van maga a win nem indítja el,mert disableden van a funkció).Szal uj instalnáé defrag és superfech volt kikapcsolva win7 által...Ebböl kifolyólag lehet prefect érdemes visszakapcsolni, de ki tudja.Én win7el formáztam is az ssd-t csinált 1 100 megás boot partíciót ahogy láttam majd a maradékot...
    Viszont érdekes,mert samsung oldalán nem létezik az ssd-m (64-estöl 128-asig vannak infok) söt az oldalukról letölthetö magician tools nevü progi is azt irja,hogy nincs samsung hardver a gépembe ..:) Szal gyakorlatilag nem létezö az ssdm :) Írtam samsungnak kiváncsi vagyok mit válaszolnak vissza :)

    [ Szerkesztve ]

  • Colos1

    őstag

    válasz ttt1 #10940 üzenetére

    Ha a prefetch szolgáltatás áll, az csak a superfetch -t tiltja le. Ettől függetlenül a sima prefetcher még mehet, a reg beállítás függvényében.
    Ha értéke 0, akkor áll. ha 1, akkor az alkalmazásprefetch megy. Ha 2, akkor csak a BOOT idejére dolgozik, 3-nál pedig full. (Megjegyzem, hogy ezt a neten keresgélve fordítva lehet meglelni, hogy az 1-es a BOOT-prefetch, de én XP alatt kipróbáltam az összes lehetséges beállítást, és következményeit.)

    A Prefetcher akkor van teljesen leállítva, ha a szolgáltatás áll, és az EnablePrefetcher = 0. Az EnableSuperfetch értéke ilyenkor már tökmindegy, de azt is 0 -val van lehet kilőni. Viszont ilyenkor, ha nincs letiltva a szolgáltatás, akkor az indítás után beleszemeteli az eseménynaplóba, hogy az előtöltés szolgáltatás hiba miatt leállt, mert a rendszer nem találta a megadott fájlt....

    Hogy érdemes-e visszakapcsolni? Olvasd el ezt a hozzászólásomat, és döntsd el. :)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • Jakuu

    őstag

    válasz Cickánykoma #11101 üzenetére

    Hajra, aztan lehet irni ide a tapasztalatokat, miutan mindent beallitottal rajta a leirtak szerint, mint prefetch es egyeb felesleges dolgok kikapcsolasa..

  • Kroni1

    veterán

    Sziasztok!

    Biztos volt már, de nem találtam meg a prefetch, superfetch beállitást kikapcsolni hogyan kell?

    Mégegy dolog amit nem értek: Alignálás: alapértelmezettként - Ez mit jelent?

Aktív témák