Rossz helyen kerested
[link]
http://dunakanyar.net/~hali01 http://hali01.uw.hu/

Rossz helyen kerested
[link]
http://dunakanyar.net/~hali01 http://hali01.uw.hu/

A virágod szép lett de a háttér egyrészt zavaros,másrészt ki is égett rendesen.
Próbáld ki,h sötét háttér elé teszed a virágodat és a rekeszt összecsukod mondjuk 8-ig a zársebességet 1/200-ra teszed és telibevakuzod.Ha van lehetőséged a vakud erejét szabályozni akkor azzal is trükközhetsz.
Csak egy tipp.
[Szerkesztve]
http://dunakanyar.net/~hali01 http://hali01.uw.hu/
Nagyon szépek 
Eredetiben mekkorák?Nálunk sajna nagyon gány idő van mostanság.. 
|| Bandusz Oklitusz Egyetemisz Alkeszosz || Eladó Oakley Jupiter Matte Rootbeer/Bronze napszemüveg || Eladó 19k-s utalvány, Bata cipőboltba ||!
2048*1536px
Az E-ink kijelző az egyik legnagyobb dolog, ami a könyvnyomtatás feltalálása óta a könyvekkel történt.
Én tuti előhívatnám őket, kicsit nagyobb méretben, aztán menne a falra 
|| Bandusz Oklitusz Egyetemisz Alkeszosz || Eladó Oakley Jupiter Matte Rootbeer/Bronze napszemüveg || Eladó 19k-s utalvány, Bata cipőboltba ||!


BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Ugyanezt csodáltuk cimbora ablakából,
és szídtam magamat hogy a gépet otthon hagytam. 
Neked még nagyobb rálátásod is volt, én közelebb voltam hozzá.
Nagyon jó képek.
BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

kőbánya power 
Az E-ink kijelző az egyik legnagyobb dolog, ami a könyvnyomtatás feltalálása óta a könyvekkel történt.


Nagyon jók a képek!
Én is néztem, csak nem volt jó rálátás.
Olyanok a sugarak, mint egy szemnek a pillái.
Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

Az utolsó Ps pówa nekem már sok, de az első kettő és a fentebbi hsz-ekben linkelt nekem bejön. Nem mondom hogy jókedvre derít
de hangulatos. Jól eltaláltad a ''színvilágot''.
Kalandor: ez nagyon komoly! a naplemente-kép-utálók megpukkadhatnak
Főleg a panorámás jön be.
hali01: így már mindjárt többet látok
még mindig a madarasak jönnek be legjobban, de ezek között is vannak nagyon szépek! A kísérletezgetőbb jellegűek, főleg.
[Szerkesztve]
Kapcsolja ki! Hasznosítsa újra! Cserélje energiatakarékosabbra! Sétáljon, kerékpározzon!

Nekem az első verzió tetszik, a másodikról abszolút nem a tél jut eszembe, nagyon ''sáros'' hatású. Inkább az az időszak, amikor átlagék másodszor kifogásolják a sok havat... nem is akarok rá gondolni! 

Jó hír Bee-nek nyert a Fradi 1:0-ra. 
CHIHUAHUA

Sziasztok, van itt egy vállalkozó kedvű és jó tűrőképességű fórumozó aki segítene egy kezdőnek kijavítani a hibáit? Próbálgatom a szárnyaimat, ma megnéztem hogy mit tud a gép, de nem olyanok lettek a képek ahogyan azt elképzeltem.Minden építő kritikát szívesen fogadok! 

Csak a lényeg maradt le: [link]

Sajnos a tél nálunk ilyen undorító mocsok többnyire,
csak néhanap van kis friss havazás, hogy eltakarja a trutymót. 
De azután pocsékká tapossák hamar.
Úgyhogy a télben itt az a legjobb, amikor kitavaszodik. 
BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Az utolsóból mást akartam kihozni, de végül így hagytam,
mert valahogy olyan igazi lepukkant szocreál beton meg kerítés lett belőle.
Mintha a Képes Újság egyik ' 78-as fotóját nézegetném. 
BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Üdv,
sajnos sok képednél nem volt számomra egyértelmű a téma... ezt vágással, vagy bizonyos képeken a mélység-élességgel tudod jobban kiemelni. Gondolom a Tabán, vagy annak környékén laksz? 
az Erzsébet-híd budai hídfőjénél mit fotóztál?
a pilon hatalmasságát? - akkor közelebbről, jobban alúlról kellett volna.
a drótok és a pilon alkotta vonalak játékát? - Jó ötlet, csak akkor vágni kéne.
a villanyoszlop tetején a galambok az jó.
a lépcső is.
a pösti oldalról, amit készítettél, és a Gellért-hegy északi oldala látszódik, felhajtó, stb... ott szépen három részre osztottad a teret a suta fényviszonyoknak köszönhetően - hozzáteszem nem feltétlenül baj. jah, a három rész: a Duna, és az Ég. ezek helyesen vannak exponálva, szép mindkettő, illetve a harmadik a kettő közötti, pont az van rosszul lőve, sötét, mint a fene. ezt vagy expo-kompenzáció sorozattal tudod megoldani, aztán jól összePS a különböző képeket, vagy az előteret és a hátteret ''égeted'' és a közép lesz helyesen exponálva. - legalábbis ezek a konvenciók, amikkel te szembe mentél, és a ''vége a napnak'' hangulatát jól elkaptad (Be sokszor is láttam én ezt a képet élőben, hol lejjebb a parton, hol feljebb, és de szerettem is én azt!), de nem biztos, hogy másnak is ez a téma esik le. egyáltalán neked ez volt ezzel a célod?
bocsi, hogy kicsit hosszúra sikeredtem
szal további jó fényeket!
Ketto, csipkebokor vesszo!

És mi az ami szerinted hibádzik a képeken ?
Mi az elégedetlenséged tárgya ?
BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Bajnokok leszünk !!! 
BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Na akkor lássuk csak 
szigarúan kijelentem hogy szubjektív véleményem lesz (lehet hogy más nem így gondolja)
Szóval, alapjába véve nem rosszak a képek, a téma keresés és a megfelelő kompozíció (mi hol van a képen) nem sikerül szinte senkinek elsőre.
A második nekem kifejezetten tetszik adik kolega írta hogy nem látja hogy mi akar lenni a téma, ez engem nem annyira zavar nekem tetszik, így érdekes a pilon és a drótkötelek játéka.
A 3. kicsit esetlen sajnos beszaladt a kocsi és a téma sincsen teljesen rajta a képen, gyakorloni kell ezeket a komponálásokat. Sokunknak nehezen megy az, hogy vágás nélkül jó képet készítsünk, ez sokszor lehetetlen, de sok igazi fotós van akinek azért sikerül, törekedni kell arra hogy mindig jól használjuk ki a rendelkezésünkre álló képteret, ha pedig vágni kell akkor már úgy gondoljuk ki a helyszínen az egészet, hogy az majd le lesz vágva, és később ezt meg is teszük, egy megfelelő programmal, vagy az előhívott képet nyessük meg szikével ![;]](/dl/s/v1.gif)
A 4. kép sajnos olyan lett amilyen, nehéz az ilyen eltérő megvilágításban lévő témákat jól megoldani.
A galambos kép sem olyan rossz, csak én szenvedek olyan betegségben hogy nem tetszik annyira az olyan kép amin a főtéma teljesen középen van, ez az én rigojám, vagy csak akkor legyen ott a téma ha nagyon jól néz ki úgy. Ha a kép közepén van a főtéma az olyan direkt lehet, és olyan mintha csak lekattintanál két madarat, és nem is próbálsz meg komponálni, hanem jó lesz az ott középen.
A 6. képen nem igazán látok semmit, nincsen téma sem pedig mondanivaló a számomra.
7. kép tetszik, jó lett szerintem. A 8-asban már látok némi fantáziát, csak kicsit sötét lett az előtér, de a technikai dolgokba idővel mindenki belejön.
A 9.10. képet nem lehet digitális trüközés nélkül megoldani, nem lehet megcsinálni úgy, hogy minden jó legyen rajta.
11. képet szerintem vágni kellene, zavaróak lehetnek a kocsik, vagy ha akarod őket, akkor máskor szerintem érdemes többet beletenni belőlük.
Az utcsó kép pedig jó lenne ha mondjuk a motívum valamelyik darabja teljes egészében rajta lenne a képen.
Amit írtam azt építő jellegű kritikának szántam. Remélem nem okoztam csalódást, és egyre jobb képeket fogsz csinálni!
Olyan kevés hölgy fotós jár erre felé. ![;]](/dl/s/v1.gif)
Csak így tovább 
Bocsi ha hosszú és unalamas lenne 
Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Köszönöm a véleményt! Hetes busszal járok hazafelé és naponta nézem a körülöttem lévő tájakat, és ma elvittem magammal a gépet és lefényképeztem ami tetszett, a hidas kép is pont ilyen volt, vártam a hazfelé a buszt, felnéztem, megtetszett és lekaptam. Kipróbálom lentebbről is majd, hogy mutat. A villanyoszlop tetején a galambok a gép zoom-olásának tesztelése volt, de valahogy megtetszett az eredmény és megtartottam. Technikailag a legelső képpel és az utolsóval van ezek után gondom, az első talán túlexponált vagy nem tudom mi a helyes kifejezés, mert az ég és a házak nagyon rosszak lettek, az utolsónál meg homályos az egész, igyekeztem rövid záridőt használni hogy ne mozduljanak be de nem tudom sikerült-e, és csak rossz a fókuszpont, vagy így is sok volt. A naplementés kép kb. húszféleképpen volt meg, ezek lettek a legtűrhetőbbek, majd megpróbálom kihagyni az eget, mert a víz így nagyon szép lett.

Csak annyi hogy tapasztalatlanságomból adódóan legtöbbször nem találtam meg a helyes beállításokat mind technikailag mind pedig pozícionálásban. 

Köszönöm szépen Neked is a hozzászólást! Mit javasolsz megoldásként a sötét előtér-világos háttér problémára? Ebbe már többször belefutottam, az első képen is ez volt a baj, viszont ott meg az előtérre fókuszáltam és rettenetes rossz lett a háttér.

Pedig egész jól csináltad így elsőre !
Általában sok kezdő pl ferdén tartja a gépet, de te egészen
jól tartottad egyenesben.
A gépbeállításba majd belejössz, a témaválasztásod meg
időnként egész jó lett. A felhőket jól exponálta a géped.
Nekem pl tetszik az a kép ahol '' 3 részre van osztva ''.
Az meg hogy nem sikerül minden kép, vele jár a tanulással,
bár valahol olvastam, hogy profi fotós az,
aki csak a legjobb képeit mutatja meg. 
Sokat tanulhatsz abból hogy mások képeit nézegeted,
és eldöntöd hogy neked miért tetszik vagy sem az a kép.
BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

A kettő együtt nem megy !
Ha mégis ilyen képet látsz, azt két képből rakták össze.
BEE
Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

a hidas kép is pont ilyen volt, vártam a hazfelé a buszt, felnéztem, megtetszett és lekaptam.
az első fele már ok: ''megtetszett és lekaptam'', de a legfontosabb: a fotósnak mozognia kell! tény,hogy egy zoom-optika / objektív sokat segít eme kérdés elnagyolásában, de nem feltétlenül vezet helyes eredményhez. Bizony néha ''láb-zoom''-ot kell alkalmazni
(Ha valaki emlékszik a régi filmek puller-man sorára a casting listán, szóval ő volt az, aki a fix objektíves kamerát egy sínen tologatta az operatőr és a rendező elképzeléseinek megfelelően) Megjegyzem: egyáltalán nem biztos, hogy a pilont alúlról fényképezve jobb képet fogsz kapni 
az utolsó képpel az a baj, hogy túl közel voltál hozzá. mármint feltehetőleg az a baj, de nem vagyk persze képben a géped makró-képességeit illetően. Sztm kézi fókusz-állítással lehet, hogy jobban jártál volna.
[Szerkesztve]
Ketto, csipkebokor vesszo!

Amit írtam azt építő jellegű kritikának szántam. Remélem nem okoztam csalódást, és egyre jobb képeket fogsz csinálni!
Olyan kevés hölgy fotós jár erre felé.
Csak így tovább!
Pláne meg kell tartani! 
Ketto, csipkebokor vesszo!

eléggé hidroglóbusz feje lett - egyébként jól áll neki 
nagyon jól sikerült a háttér, és Muki színéhez abszolút passzol is. vaku az teljesítmény-kompenzációval ment, vagy eléraktál egy derítőlapot?
Ketto, csipkebokor vesszo!
a közepesnél kisebb fényerőre vettem a vakut, hogy ne égjen be, majd hátrébb mentem (kb 70-80 cm-re) és zoommal lőttem, hogy egy picit összehúzza a képet 
a háttér egyébként fehér fal, az alja a számítógépházam lakkozott teteje (sötétszürke), ami a fényt picit a falra is dobta 
az egész sötétség tényleg jól körbefogja ezt a vöröskét 
a malacka egyébként macskaméretű, ez gondolom látszik is, mert egy pc házon van 
Az E-ink kijelző az egyik legnagyobb dolog, ami a könyvnyomtatás feltalálása óta a könyvekkel történt.

Na szóval, az első képet igazából nem nagyon lehet jól lefényképezni, sajnos kicsit nappal szemben álltál és még felhős volt az ég is, ebből nem lehet szép eget varázsolni, el kell fogadni. Csak ilyen több expós HDR technikával lehet megvalósítani hogy minden szép legyen a képen.
A lépcsős képhez pedig annyit tudok mondani, hogy az előtér világosításához a háttér nagyon ki fog fényesedni, sajnos de ez nem is mindig baj, lehet használni azt a beégést kicsit művészien, mondani hogy úgy akartad (mennybe vezető lépcső
)
Tehát bele kell gondolni, hogy milyen végeredményt is akarsz, és hogy az egyáltalán megvalósítható-e a gépeddel. Azt hogy mi megvalósítható és mi nem azt pedig sok fényképezéssel tudod majd eldönteni.
Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Szép kis állat 
a második jobb lett szerintem, jól használtad a vakut, nem lett semmi túlvilágítva
Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Tegnapi viharképek. Ne tessék leszólni, egyszerű fotós vagyok, Samsung Digimax S500-al:
[link]
Soirée...

[OFF]Imádom az ilyen képeket.
A tárodban láttam egy capri mappát abba nincs kép. Valami képet nem dobnál bele az otani tengerpartról vagy táj ról vagy valami szépről? Ha van. Csak hallottam hogy baromi szép. Köszi
[Szerkesztve]
[Szerkesztve]

Sziasztok! Egy kis ps manipulációval a következőre jutottam:
[link]

Azért az kicsit elszomorító hogy vannak dolgok amiket nem tudok megoldani
Kicsit úgy indultam neki az egésznek, hogy olyan lesz minden (vagyishogy ha majd belejövök meg tudom csinálni olyanra) amilyennek látom, éles, szines, kontrasztos, varázsos, és ha majd meglesznek a képek, éjjel-nappal időjárásra tekintet nélkül gyönyörködhetek, erre kiderül hogy minnél több mindennel próbálkozom, annál nehezebb lesz eltalálni a jó beállításokat
Egyenlőre már annak is örülök hogy nem vaksötét vagy kivehetetlenül világos képek lettek 

A kettes számú nekem nagyon tetszik 
Érdekes fotó, különleges, de szép színekkel. A kompozíció is nagyon rendben van, talán jobb oldalról beleférne egy kisebb vágás (van ott egy kő, ami kissé zavaró).
Szép munka! 

Megfontolandó, azt a követ már más is felhozta. Úgy látszik az megosztja a véleményeket. Mindenesetre köszönöm, hogy időt szántál rá. ;)
Bármikor 
Szerintem készíts egy olyan verziót is, amin le van vágva a kő, aztán vesd össze a kettőt. Mert a fő kérdés az, hogy neked melyik tetszik jobban 

És tényleg üres, pedig már másnak is megígértem hogy teszek bele képet. Most megy fel, 1-2 kép lesz Sorentóból, ahonnan a komp ment a szigetre, illetve pompeiről volt számomra pár kép, ami még most is tetszik.
Tettem fel pár képet az a körút más állomásairól. Aki megnézi enjoy.
Olaszország mappa: [link]
Soirée...


Sziasztok!
Még kezdő vagyok, ma délután lőttem ezt a dongót egy pana fz5-el:
[link]
(nekem kifejeztten tetszik
)
Beginning is easy - Continuing is hard.

Hasonlít a Takarékszövetkezetes méhecskére (bár arról kegyesen letagadtak minden injekcióstűszerűséget). Kár, hogy nem korábban kelt - vagy legalább szeretett volna napozni, így egy kicsit sötét a feje, de aranyosabb, játékszerűbb.


Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

Az első kettő tetszik, főleg az első. 
Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.