Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Veriakilis

    senior tag

    Van valaki, akinek 400W-os 12cm-es Codegen tápja van (300xxx, PFC), és valami kisebb teljesítményű géphez használja?

    Arra lennék kíváncsi, hogy az enyém csak a nagyobb áramfelvétel miatt pörög nagy fordulaton (jó hangosan, mint egy porszívó), vagy eleve mindíg ilyen hangos (nagy fordulatszám)?


    Veriakilis

    A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

  • didyman

    őstag

    válasz Gucunya #435 üzenetére

    Amíg a gef6200 a 8800 árnyékában nem gagyi, hanem csak kisebb teljesítményű, azzal semmi gond sinc. De ha ócska hűtéssel szerelik, pukkadós kondikkal, vagy alulméretezett VRM-mel, akkor az már kicsit más tészta, nemde?
    leírtuk már pár helyen, a CG az irodai gépekhez még elmegy, ahol nincsenek nagyon igénybe véve, de a minőségük rettenetesen szóródik.
    Szánalamas belük van. Tegnapi nagykeres látogatásom során egy halomban volt 300 és 350W-os piros címkés. mindkettő típusszáma 200XA volt. A régi, 250-esek típusa is 200X volt, míg a 400-as szerverházhoz kapott, normálisabb verzióé 350X és a korábbi 350W-osoké 300X. A következtetést vonja le mindenki.
    A másik: A táp büszkén hirdeti, hogy ő ATX2.03-as. Ehhez képest van egy 12V-os ága, papíron 16A terhelhetőséggel és csont ugyanaz a bél, mint a korábbiaknak.
    Halomban álltak, nem azért voltak szervizasztalon, mert jók voltak.
    A Maxx ára+ a Codegen ára túlmutat egy Chieftec GPS árán, ami fényévekkel jobb. A Maxx működőképessége erősen megkérdőjelezhető sok esetben, nem ideális, nem véd kellően, nem megbízható a működése.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • graydragon

    csendes tag

    Na, beleolvasgattam itt a hsz-ekbe, okuljatok esetemből :)
    Már kb 5 éve használom ugyanazt a 400W-os Codegen 300x-es tápot, azóta nem is újítottam szinte a gépet, csak vinyókkal tömtem meg szépen lassan.
    Asus K8N
    AMD Semptron 3000+ x86
    1,5Gb DDR
    2 PATA HDD, 1 SATA2 HDD
    1 Samsung DVDRW
    Ati Radeon 9800 Pro 128MB
    Codegen 300x (PFC) 400W

    Nemrég meghalt a gép, először vga-ra gyanakodtam mivel a gép kapott áramot, ledek világítottak, csak kép nem volt és a vinyó sem pörgött, aztán gépből minden ki, csak alaplap, proci és Táp maradt, így is ugyanaz volt a helyzet, végül leszögeztem alaplap (talán proci is) elhalt. Nagy valószínűleg túlfesz, vagy valami tápos feszültség gebasz.
    Pár hete fel is figyeltem, hogy furán adja le a feszültségeket (pl 3,3 helyett volt hogy 2,9!), de nem cselekedtem időben. Bár régi gép volt, de netezésre pont elég volt.
    Úgyhogy ahogy előttem is mondták, lehet öv nélkül is közlekedni, de ha váratlanul beüt a gebasz akkor ne keressük a hibást :)

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • donbos12

    tag

    Üdv!

    Van nekem is egy Codegen 300x típusú tápom amit kb. 1 hónapja nem használok ,de addig semmi baja nem volt!

    Egy E7500-at hajtott ASUS ENGTS250 DK-val,Scythe Mugen 2 hűtővel,2 darab vinyóval 4 giga DDR3-as rammal egy ASUS P5Q3-as alaplapon.

    Egy kérdés : most egy Corsair TX750-es táp van a gépemben amit eladok és veszek helyette egy Chieftec CFT-750-14CS moduláris tápot!A kérdés pár napig megint vissza kellene raknom a Codegen-t ,de nem vagyok biztos benne ,hogy jó lesz-e arra a pár napra.

    Annyi változás van a gépemben ,hogy egy Q9650 proci van benne + egy Gigabyte Radeon HD5770 ami szerintem egy-két watt pluszt eredményez (bár a procinál lehet akár 30-40 Watt is)/B]

    (B)Előre is kösz a választ! :)(/B)

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID : bosco111

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz donbos12 #555 üzenetére

    Én inkább várnék pár napot, a 300x-es Codagen szerintem nem erre a konfigra lett kitalálva. Ha mégis rászánod magad, de csak netezel meg ilyesmi, akkor talán elviszi, de jószívvel erre sem tudnám rászánni magam. Arra semmikép, hogy valami komoly cpu ill gpu teljesítményű alkalmazást indítsak el a Codagen táp alatt. :)

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

  • mr_ricsi

    veterán

    Van ez a 300X típusú Codegen, amelynél a 12V terhelhetősége 10A:

    Nem, nem, 13A:

    Bocs, tévedtem, 16A:

    Hmm, akkor most mennyi is :F
    (Elég nagy igénytelenségre vall, hogy még egy új típusszámmal sem képesek megkülönböztetni a különböző tápokat. Azt már feltételezni sem merem, hogy csak a címkéjükön feltüntetett számadatban térnek el egymástól.)

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    Találtam ezt a cikket.

    A lényege:
    250X1 ami 250W-os.
    Szabványt sért, mert van rajta ATX12V csati, pedig csak 9A-rel terhelhető a 12V-os ága.
    A feszültségek ingadozása nagyon jó, a 12V alig látható, az 5V is 20mV-on belül van.
    A terhelésváltozásra viszont nagyon lassan - 3-5 mp múlva- reagál, ami nagyon gáz.
    A fél órás terhelési tesztet túlélte

    300X1 és 300X, amelyek 300W-osak:
    A 300x-ben van a hálózati feszültségen szűrés, a 300x1-nél nincs. Ezen kívül azonosak.
    A kapcsolás hasonlít az előző 250-eshez, csak a diódákat cserélték nagyobbra a bemeneten és a kimeneteken.
    A címkéjükön van "PFC" felirat, de belül nincs ilyen áramkör
    A teljesítménytényező is azt mutatja, hogy nincs PFC
    A kimeneti kondik azonosak a 250W-ossal, emiatt a fesz ingadozás romlott is, az 5V-on pl. 30mV lett, de még mindig bőven jók
    Ez fürgébben stabilizálja a feszültségeit.
    A fél órás terhelési tesztet túlélték

    350x ami 350W-os:
    A kapcsolás ugyanaz, mint az előző három, de ez 350W-os lett.
    Romlott a fesz ingadozás, de még így is jó
    A fesz stabilitás is romlott, és az 5 ill. a 12V átment a megengedett tűréshatáron
    A fél órás terhelési tesztet túlélte, de csak az egyik ventije forgott, pedig izzott a kimeneti diódasor.

    300XX ami 350W-os:
    Van benne passzív PFC
    A kapcsolás ugyanaz, mint az előzőek
    Kiváló a fesz ingadozás
    A fesz stabilitás szörnyű, az összes Codegen közül a legrosszabb, és a 3,3 ill. a 12V átment a megengedett tűréshatáron
    A PFC trafó már a mérete alapján is alulméretezett, ezt a mérés is igazolja, mert csak 0,78 a PF, ami nagyon elmarad a passzív PFC-knél elvárható 0,85-0,90-es értéktől.
    A terheléses teszt 14. percében az inverter kapcsoló tranyói túlmelegedés miatt elhaláloztak

    300XX ami 400W-os:
    Az azonos típusszám ellenére teljesen más, mint az előző
    12cm-es ventit kapott
    Van rajta egy 12V-os csatlakozó az LCD monitorok számára
    A kapcsolás maradt, néhány kondi értékét növelték meg.
    A hálózati szűrőpanel eltűnt
    A 12V ingadozása nőtt, az 5V-é jó
    A fesz stabilitás rossz, a 12V átment a megengedett tűréshatáron
    A címke szerint 35A-t kell tudnia az 5V-ján, de ehhez csak 30A-es kettősdiódát
    A főtrafó ugyanaz a 350W-ra méretezett típus, mint az összes előző táp esetén.
    A terheléses teszt során a tápegyég elpukkant.

    Megállapítások:
    A Codegen tápok az alsó és a közepes minőség határán helyezkednek el. Nyilvánvalóan nem érik el egy jó közepes táp minőségét.
    És a nagyobb címke nem jelenti azt, hogy jobb minőséget kap a vásárló a (több) pénzéért.

    A Codegen tápok csak olcsó gépekbe javasolható, ahol a minél kisebb áron kívül semmi más nem számít.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • andrade

    senior tag

    válasz mr_ricsi #593 üzenetére

    És azt tudod hogy ez egy ócska hamisítvány ez nem valódi Codegen! Nekem van valódi Codegen 300x 400W (narancssárga cimkés) amiben van PFC túláram és rövidzárvédelem és 330 W-nál kapcsolt le.200 órát lett 260W-on hajtva.

    [ Szerkesztve ]

  • tornas

    őstag

    Érdekes címke-tuning a Codegen részéről. Sehogy nem akar nekem kijönni az a 420W. :F

    Codegen 420W (Model: 300XX):

    [link]
    Vajon hogy jön ki itt a 420 W??? Akárhogy számolom a címkén látható max-okat, nekem 259,6 W jön ki. Ha külön-külön minden feszt összeadok, akkor sem jön ki még a 300 W sem. :F

    Egy másik 420W-os Codegen (Model:200X1):

    [link]
    Na, itt már gyakorolhatták a matekot a címkekészítők, mert közeledtünk egy picit a valósághoz. A maximumra nekem kijött már 331,6 W. Külön-külön feszenként összeadva is meg már 377,6 W jött ki.

    Haladunk-haladunk....Pár év és talán kijön majd az a címkén látható 420W.

    Egyértelmű, hogy a címkén hibás (esetleg téves vagy hamis), illetve hibásan számolt értékek vannak feltüntetve és ez nálam már rossz ómen. Hab a tortán, hogy a táp valós teljesítménye a hibátlan címkével sincs összhangban. :( Talán sosem volt, kivéve az FSP belsős korai (2001 körüli) és keveset gyártott szériát.

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

  • Vityóka

    csendes tag

    Hali! Van egy használt konfigom, de nem szeretnék hozzá új tápot venni, egy régi 400W-os 300XX típusú Codegen tápom van itthon. Ezzel van esély meghajtani egy E7500 C2D, 4GB RAM, és 8400GS vidikarit, 1 vinyóval?

    [ Szerkesztve ]

  • playsimply

    újonc

    Így ezer év után aki még véletlen ide téved:

    A mai napig szolgálja a szülők gépét a Codegen 300X es tápja. (2004 ahogy a képen is látszik az üzembehelyezése). 2011 óta egy 4200+ Athlon X2 ASRock alive alaplappal 2x2GB 800mhz es modullal, vinyók, írók.
    2011 előtt is üzemben volt napi szinten még egy Radeon 9200 VGA, valami Abit lap és pár DDR es modul alatt még 462 socketes AMD procival.

    A képen éppen egy nagytakarítás után látható a 13éves 'reaktor' :))

    ["hip","hip"]

Új hozzászólás Aktív témák