Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #48 üzenetére

    Köszönöm, a Yumex már fent is van (tárolókat is megoldottam tegnap este, a prioritást még nem lőtte be - akkor voltam még csak túl a rendszertelepítés elején, amikor beírtam, aztán még két órán át ültem előtte -> van VLC, Krusader, Clementine, Skype).

    Wine-ból nem frisset forgattam, hanem stabilat (1.6.2), nekem jó lesz az.

    Valamilyen Cairo Dock- vagy Docky-féle alkalmazás kéne, mint egy falat kenyér, de ez persze egyéni szocprobléma.

    Dropboxnak újra nekiugrok este.

    Ja, meg még a notiban lévő Qualcomm Gobi 2000 mobilnet modem beüzemelése lesz érdekes, mert alapból nem hajlandó (lsusb látja, csak a hálózati opcióknál van kiszürkítve a mobilnet), találtam rá egy-két dolgot, de még nem volt alkalmam rendesen átnyálazni, hogyan lehet megoldani.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Tim82 #49 üzenetére

    Tárolókat nem feltétlenül kell priorizálnod, mert mindegyik nagyon lenyilatkozza, hogy ő aztán nem keveri a csomagokat. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy de. Főleg a 3rd party alkalmazásoknál. Pl egy nux és egy atrpm mplayer telepítésnél úgy össze bír gabalyodni... ne tudd meg.

    wine: az epel tárolóban találtam 1.77.22-es verziót. az nem jó? Elvileg stabil. De az 1.6.2 biztos lefordul neked, csak elég komplex program. Azok fordításánál el lehet szöszmötölni pár órát. (napot)

    Cairo Dock- vagy Docky: szerintem vagy epelben, vagy nuxban esetleg atrpmben találsz csomagot. Ha más nem, akkor forgass egyet, nem olyan nagy alkalmazások ezek.

    "Qualcomm Gobi 2000 mobilnet"
    Drivert kellene nézni. azt találtam eddig a neten, hogy fw kell hozzá, meg hogy a 2.6-os kernelek óta elvileg van driver is. Ha máshogy nem megy, rápróbálsz egy elrepós kernelt.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #54 üzenetére

    A Wine-nal valószínűleg én szúrtam el valamit (illetve a korábbi, lefordult verzió kavart be valamit, hiába távolítottam el). Azóta teljesen leszedtem a Wine-t, majd újratettem szigorúan a tárolóból, de valami nem kóser vele, ha Windows-os exe-t akarok indítani vele (Evernote és OneDrive-telepítővel próbáltam), gyakorlatilag egy szöveg nélküli hibaüzenetet dob.

    A dokk kérdését megoldottam a Cairo-Dockkal, egyelőre stabilnak néz ki. (A gyakori indítású appokat inkább oda szoktam kitenni, mint az asztalra.)

    Hardver-szempontból a Gobi 2000 mobilnet modem kérdése még mindig hátravan, valamint valamilyen energiamenedzsment és hűtésszabályzás sem árt, biztosan itt is vannak Thinkpad-specifikus, ezekre kihegyezett alkalmazások, ezeknek még utánanézek.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #60 üzenetére

    Én tegnap este szintén 0-ról húztam újra (nem csak a Wine miatt - KDE-vel nem volt hajlandó pl. iPad Mini-ről megosztott mobil hotspotra csatlakozni tegnap késő délután, nagy "örömömre", valamint elszállt a Cairo Dock), most Gnome 3-mal van újratelepítve a CentOS 7, de amúgy a Wine teljesen tisztán felrakva ugyanazzal a hibaüzenettel ugyanúgy elszáll.

    Nincs hivatalos Evernote Linuxra, legfeljebb 3rd party kliensek: NixNote, Everpad. A NixNote nekem az #54-ben írt hibaüzenettel elszáll. Az Everpad meg egy rakat Python-os csomagot hiányol, amiket nem is tudom, honnan lehetne beszerezni. Egyik kliens sincs a normál tárolókban amúgy, szóval vadászni kell az rpm-eket. Végül is, ha nagyon muszáj, használom az Evernote-ot böngészőn keresztül, de nem vagyok lelkes az ötlettől.

    Jelenleg Dropbox, Skype, Viber desktop kliens, HandBrake, Steam kliens, Opera, VLC, Clementine van, a Thunderbird helyett egyelőre az alapértelmezett Evolution-t nézem meg. Gyakorlatilag eddig eljutottam KDE-vel is, csak több hibával meg bakival, az új telepítésnek meg már okosabban álltam neki. Mivel nem belakott rendszer volt, veszteség nem ért. Alkalmazásokból nem nagyon van többre igényem, LibreOffice ugye eleve a telepítéssel felkerült.

    Ami kell még, de nem lőttem még be:
    - valamilyen hűtésmenedzsment (talán Simple Thinkpad Fan Control?)
    - valamilyen energiamenedzsment (tp-smapi)
    - a Gobi 2000-rel kapcsolatban már dereng a fény az alagút végén, a Gobi-Loader leírás kb. 3x átolvasása után.

    Jelenleg itt tartok, de elszánt vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Tim82 #61 üzenetére

    "valamilyen hűtésmenedzsment"
    lm_sensors és fancontrol? Az van csomagban.

    " valamilyen energiamenedzsment (tp-smapi)"
    Ez micsinálna?

    "Gobi 2000"
    Passz, kernel modullal kellene kezdened.

    Még valami? :D Olyan extra igényeid vannak, ha neked beválik, akkor bárkinek. ;]

    Viszont a qBittorrent volt szíves újratelepítésnél elfelejteni a torrenteket. Most egyesével kell visszatenni őket. :W

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #63 üzenetére

    "valamilyen hűtésmenedzsment"
    lm_sensors és fancontrol? Az van csomagban.

    Jaja, már rájuk találtam (volt egy kis időm keresgélni napközben), még olvasgatom a dokumentációt, mert azt hiszem, eddig csak ArchLinuxos instrukciókat találtam, szóval kicsit adaptálnom kell az olvasottakat.

    " valamilyen energiamenedzsment (tp-smapi)"
    Ez micsinálna?

    Pl. akku -tól -ig töltést be lehet állítani (nem túlzottan ajánlott az állandó 100%-ra töltés a Li-Ion akkuknál, leginkább azért, mert csökkenti az élettartamot). De már ez is folyamatban.

    Passz, kernel modullal kellene kezdened.

    Ott már nagyjából képben vagyok, csak - a fentiekkel együtt - el kell mélyednem az instrukciókban (újra, hogy ne szúrjam el), de szerintem hétvégén be is lövök mindent. Elvileg a Windows-os driverből kell kiszedni a megfelelő firmware-t, majd azt beállítani a Gobi_loader-rel, hogy minden boot-nál töltse be.

    Olyan extra igényeid vannak, ha neked beválik, akkor bárkinek.

    Szerintem nem igazán azok, talán a Gobi mobilnet modem az egyedüli. Viszont eléggé kezdő vagyok Linux-téren is, CentOS-téren is.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #68 üzenetére

    Elboldogulok vele. :)

    Ahogy nézem, a lényeg ugyanaz, megnézem, hogy ugyanarra a verzióra is vonatkozik-e a Gobi_loaderből. Köszönöm a segítséget!

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    Na, akkor helyzetjelentés:

    + thinkfan pipa (bár még mindig hangosabb, illetve gyakrabban kapcsol be a venti, mint szeretném, de működik -> gondolom, ez van, melegszik az első generációs Core i5, nincs mit tenni);

    - tlp fent van, de a tp_smapi nincsen - ott bukok el, hogy kellene egy tp_smapi-kmod-common nevű csomag, amilyet nem találok és annyira nem jó a németem, hogy rendesen kihámozzam a Fedorás leírásokból, hogy ezt tulajdonképpen nekem kellene-e leforgatnom, vagy valami teljesen más nevű csomag igazából kiváltja-e. Amíg nincs ez megoldva, addig nincs normális akkutöltés-állítás.

    + a Gobi 2000 beüzemelése viszont teljes siker a Vladi linkelte leírás alapján ( :R ), a Windows 7-es Thinkpad T500-amon kiszedtem a firmware-ből szükséges fájlokat a driverből, aztán átmásolva a megfelelő könyvtárba, majd beüzemelve a Gobi Loadert, megjelent a mobilnet bekapcsolásának lehetősége a Gnome-os Network Manager-ben. Most már mobilnetről írok.

    Lesz ezen a gépen még whitelist-mentes BIOS telepítés (ahhoz mondjuk ki kell kerülnöm a Linuxot, Hiren's Boot CD Mini XP-je alól viszont ment más Thinkpad-en is, szóval az nem lesz gond), meg valamikor kap egy ujjlenyomatolvasós palmrestet, azt is be kell üzemelni, de gondolom, thinkfingerrel megoldható.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #147 üzenetére

    Jelen pillanatban ott tartok, hogy nagyjából két dolog az, ami még nem működik: a Gobi 2000 modem (mert valamilyen oknál fogva most nem csinálja meg a yum localinstall --nogpgcheck gobi_loader-0.7-1.*.rpm sort rendesen), illetve a tp_smapi (egyszerűen eddig még nem jutottam el). Viszont megőrizte a korábbi beállításokat az akku, ahogy a Windows-os Lenovo Power Manager-nél is meg szokta.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Tim82 #152 üzenetére

    yum localinstall --nogpgcheck gobi_loader-0.7-1.*.rpm

    mit ír erre?

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #153 üzenetére

    [tim@localhost ~]$ sudo yum localinstall --nogpgcheck gobi_loader-0.7-1.*.rpm
    Betöltött bővítmények: fastestmirror, langpacks, priorities
    gobi_loader-0.7-1.src.rpm felülvizsgálata: gobi_loader-0.7-1.src
    Nem lehet a(z) gobi_loader-0.7-1.src.rpm csomagot hozzáadni a tranzakcióhoz. Nincs kompatibilis architektúra: src
    Nincs tennivaló

    Ja és szerintem nem a /home-ba teszi, ahogy a leírás alapján, hanem a /root/rpmbuild/RPMS/x86_64 útvonalra, úgyhogy ide léptem be a yum localinstall előtt.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #155 üzenetére

    Jogos, a csillagot én kb. joker karakterként értelmeztem a leírásban.

    Viszont így meg ez az eredmény:

    [tim@localhost ~]$ sudo ls /root/rpmbuild/RPMS/x86_64
    gobi_loader-0.7-1.x86_64.rpm gobi_loader-debuginfo-0.7-1.x86_64.rpm
    [tim@localhost ~]$ sudo yum localinstall --nogpgcheck gobi_loader-0.7-1.x86_64.rpm
    Betöltött bővítmények: fastestmirror, langpacks, priorities
    Nem nyitható meg a következő: gobi_loader-0.7-1.x86_64.rpm. Kihagyás.
    Nincs tennivaló

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák