Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dani_golf

    tag

    Hello All.Kéne segitség.Vettem egy Asus 5850 et.Eddig minden jó.Win 7 64 bit ,és 10.3 driver és CCC van fent.Olyan gondom lenne hogy a win alatt 157/300 on megy mivel nincs terhelés.Eddig oké.De párszor csinálta már azt hogy felment vmi oknál fogva 400/900 ra pedig nemis terheltem ,hanem max videot néztem a gépen.De nemakar vissza menni 157 re és ha elinditottam a Heavent akkor meg szaggatot és néztem a gpu-z vel hogy nemis ment fel 725 re sem tehát mindha beragadna ilyenkor azon a 400on.Ilyenkor a gép újrainditása volt megfelelö,aztán elinditottam a heavent és minden rendbe volt ment 725 ön és utánna visza is állt 157 re.Tehát az a kérdésem mi oka van ennek hogy néha meggajdul?driver hiba?egy srác azt mondta neki is volt ilyen ,leszedte a CCC-t és mindha ezután nemcsinálná.ezt majd ha újra csinálja énis kiprobálom de gondoltam irok ide is hátha tud vki vmit.Amugy egy 24 pro volt elötte de leszedtem a drivert ha az bezavarna,vagy lehet ezis?elöre is köszi mindenkinek,helloka.

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz RpPRO #8391 üzenetére

    Gondoltam, hogy valaki ezzel fog jönni és melyiket szeretnéd, ha tesztelném? Minden konfig és rendszer más és rengeteg játék van, amin kismillió a beállítás és felbontás. Viszonyítási alapnak szerintem nem lett ez rossz a 48xx tulajoknak. Nem volt több idő ezzel szórakozni és, ha nagyon érdekel google. Egyébként nem hinném, ha valamelyik driver rosszabbul fut 3féle teszten, majd pont játékokban szórja az FPS-t.

    (#8392) pszichiater Most én is a 10.3b-nél maradtam, idáig nem találkoztam semmilyen hibával. ( AVP, BattlefieldBC2, C&C4, Metro2033, SupCom2 )

  • bozont

    veterán

    válasz petrelli86 #8398 üzenetére

    És letörölted a régi drivert, vagy csak simán rátelepítetted az újat? Ha az utóbbi akkor as lehet a gond. Mielőtt feltelepíted az újat, töröld le ami rajta volt és az sem árt ha lefuttatod a Driver sweeper-t is csökkentett módban. Aztán mehet fel az új driver. Azt mondják a 10.3a vagy 10.3b jobb mint a 10.3, újabbak is, csak annyi hogy nem WHQL egyik sem a kettő közül, de az meg nem lényeged szerintem. Próbáld ki a 10.3b-t, van benne plusz egy-két hibajavítás az 5xxx szériához.

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #8417 üzenetére

    Nem rossz ötlet, úgyis állás nélkül vagyok. :D De hát én tehetek róla? Direkt mindet tiszta rendszeren tesztelem, és még csak nem is annyi programmal, ahányban hibák vannak )és mielőtt a főokosok beszólnának: ATT és egyebek nélkül). Én amúgy azt vettem észre, hogy a ritkábban használt beállításokkal (pl. maximum grafika), rakoncátlankodnak, de volt, hogy ideiglenesen HD4670-et használtam, és rögtön kiderült, hogy abszolút használhatatlan az adott Catalyst Far Cry 2-ben, még min. beállításokkal is. Néha meg a rossz driver hibáit CCC csalásokkal küszöbölik ki, ezt megint nem látják, akik csak CCC-vel használják, de egy meghajtónak önmagában is rendben kellene működnie.
    Az újabb meghajtókat elég megnézni Dirt 2-ben és Borderlands-ben, hogy Heaven benchmark-ról ne is szóljak, és máris megvan az eredmény (mint a sáros gyerek, aki napsütötte időben is megtalálja a tócsát ;] ). FPS esetleg javul, de hibák meg szaporodnak bizonyos hardvereken, másokon meg nem. Egyelőre én HD4870-hez 9.9-et találtam a legjobbnak (Dirt 2-ben egyeseknél ez is hol belassul, hol nem), nem véletlen, hogy ezen felül már a HD5-ös szériára foltozhatják őket.
    Szóval lényegében nálam 9.9-ek vannak alapból (partíciómentéssel), és semmi gondom, csak kíváncsi vagyok az újabbakra.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz BigEvery #8418 üzenetére

    ASUS meghajtót tegyél föl ASUS kártyához, vazze. :) Ha azzal is gond lenne, akkor vagy túlmelegszik a kari, vagy hibás; utóbbi nem zárja ki az előbbit.

    S*Tom*: HD4870-eknél régi hiba ez (szar Powerplay), már 1-1 ablak megnyitásánál is felugrált az órajel. ATT óta nincs ilyen problémám, és néztem 10.2-t CCC-vel, ott sem jött elő. Az ilyesmire szoktam mondani, hogy egyszer kéne végre 1 kompett meghajtót írni, nem hétről hétre ehhez-ahhoz foltozgatni a tessék-lássék összecsapott rutincsomagokat, de úgyis hiába beszélek. :((( Újra és újra csak a foltozgatás marad, és akkor egyik programhoz ez kell, másikhoz az, egyikhez ilyen beállítás, másikhoz olyan...

    Ami érdekes, ha az utolsó HD4870 tesztemet megnézed logout-on, hogy HD5870-et maxra kihajt egy E8400 is (összehasonlító eredmények), viszont i7-tel sokkal magasabb a kihajtási szint (persze ez is bizonyos beállítással :D ), miközben HD4870-nel ez csak alig pár % volt.
    +1 adalék driverhez: az is látható volt Vantage-ben, hogy míg a program kihajtja a VGA-t normál beállításokkal, extrém minőségben csak szalad felfelé a teljesítmény, mintha CPU-limit lenne még 4GHz-en is ott, ahol pont VGA-limitnek kéne lenni. Próbáld majd ki (1680x1050, 8XAA, 16XAF, Extreme Quality). ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz katt777 #8421 üzenetére

    Gondolom ez volt az (Sapphire HD4870 part V: Jövő és múlt) holnap átolvasom, egyébként még nem is láttam, majd átnézem a régebbi kapcsolódó írásokat is.
    Nekem a 10.2-es ritkán igaz, de kékhalálozott valami nem volt vele okés, kb. a harmadik után töröltem, próbáltam 4870-en és Giga 5870-el is, de ugyanaz volt. Elsőnek a ramokra gyanakodtam, de egy régebbi, majd egy újabb 10.3-as drivert felrakva, hamar kiderült nem ott a hiba. Tényleg érdekes, hogy egy héten belül három 10.3-as driver jelent meg az utolsóban b szinte alig van valami javítás.
    Most vagy tényleg a tavaszi megjelenő játékok miatt van ennyi foltozás, vagy a kapkodás ment az 5xxx eladások felfutása miatt plusz hozzá a Fermi verseny. Most már csak abban bízom a sok visszajelzés miatt sikerül egy stabil, gyors és játékok javítását is tartalmazó drivert készíteni, csak elkészül egyszer.
    Egy családtagomon teszteltem az 5870-et, neki rendeltem, én még várok picit az ára miatt, habár a GTX480 fogyasztása és melegedése nem szimpatikus, a GTX470-meg alul marad mindenben és valószínű nem is lesz jóárasítva.

  • katt777

    félisten

    válasz Giii #8427 üzenetére

    Hát, számolni legalábbis nem ártana megtanulnod. :B :P AGP-s meghajtókat meg azokhoz kell letölteni, lehetőleg a gyártó oldaláról.

    Oliverda: NEm beakadásról van szó, hanem hogy egy futam után a következőre váltva hirtelen 20FPS alá esik a teljesítmény, aztán megint. Nem igaz, hogy képtelenek ezt az üzemmód-váltásos hibát kijavítani, 9.9 óta szinte mindegyik meghajtóban előjön valahol (kivéve 9.12 hotfix). Gondolom, ez szokás szerint hardverspecifikus hiba, hogy itt előjön, ott meg nem. Régebben a menüben jött elő, most meg a futamokon. Amúgy is kezd rohadt csaló lenni a játék 33% után (vajon miért pont itt? :F ), gondolom 66 után megint, szóval lehet, amúgy is kukázom, mert nagyon nem komálom a sínen mozgó ellenfeleket, és a véletlenszerűen megpördülő saját kocsit (a lá Grid). És ezek csinálják az F1 szimulációt... :((( :W

    Tegnap feltettem az OGL drivert. Érdekes módon a meghajtó verziója ua. maradt (8.650). Heaven tesztben ua. van, mint régen: duplázott, félig vizes kép, vagy fél fekete képernyő (fölül). Triple buffert kikapcsolva a duplázás megszűnik. No de ennyit az OGL-támogatásról, vsz. akkor Borderlands is ugyanolyan hibás, hogy pl. a kocsi feketére töröl mindent az útjában, de most nincs fönt.

    S*Tom*: Ez régi ATI-s fohász, de én egyedül a 8.5-ös meghajtónál láttam ilyet. Akkor a 3870-em gyorsult általánosan 15-20%-ot (a K9AP-om CF támogatását meg faszán megszüntették :W ). Sokan azt hittük, hogy na, most már jók lesznek az ATI meghajtók, azóta viszont a régi formájukat hozzák, min. fél éves lemaradásban vannak a hardvertől a kódfoltozgatók. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fanti #8429 üzenetére

    Semmit, ahogy a +2 mag sem. Egyedül a technológia előnyéből hajtja meg kicsit jobban (pár %) a HD4870-et. HT OFF megy mondjuk egy optimalizáltabb alkalmazásnál 4x50% alatt a proci, HT ON meg 8x25% alatt. Mindenesetre kevés játék éri el azt a szintet, amelynél pár % FPS veszteséget jelentene már egy E8400 mindössze 2 magja. Neked a tech. miatt érné meg váltanod, hiszen a wolfik azonos órajelen 10%-kal gyorsultak a 6-osokhoz képest azonos órajelen, a nehalem-ek meg megint. Mindenesetre AMD-t ne vegyél, P55-öt sem éri meg (bár ASRock-ban érdemes gondolkodni, nagyon jók a mostani cuccaik, és olcsók), szóval sztem tégy a lapodba pl. egy E8400-at, amely alapból elég egy HD5870 alá is, és tuningolsz később, vagy veszel majd olcsóbban i7-es konfigot.

    Oliverda: Üzemmód alatt a játékot értem, azaz amikor kilépsz egy futamból a menübe, vagy vissza, ilyenkor szokott elgyurcsanyizálódni. 9.9+ driverekkel hol a lakókocsiban, hol azon kívül akadozott, 10.2+ meghajtókkal meg minden 2. pálya szaggatva indul.

    ...

    Na, nézegettem pár dolgot, mert erős gyanúm támadt, hogy bizony egyértelmű okra vezethető vissza az, hogy páran kevesebb hibát találnak a meghajtókban, páran pedig többet, illetve egyeseknél gyorsulnak az újabb meghajtók, másoknál meg rosszabbak. Az ok pedig a CCC. Isten látja lelkemet, feltettem, mert biztosat akartam tudni. :B Heaven-t eresztettem rá, mert az elég szépen domborít e téren. Szóval:

    OGL tesztben említettem a kép alsó felének vízelmosott duplázását a felső felén tripla buffer esetén. Nos, CCC-ben ugyane beállításokkal nincs ez a hiba, ergo CCC letiltja a tripla pufferelést. :Y Nem véletlen, hogy 35-40%-kal lassabb a megjelenítése, mint C9.9-cel. A némelyik tesztben a kép felső felét kitakaró feketeség most is megvan (9.9 óta mindig). Nyilván más, apróbb trükkök is vannak, amelyekkel a 10.3-mal újdonság laggolás (pl. város fentről, napnyugta, sárkány) is kiküszöbölhető, de nem játszottam végig őket. Ha program hiba lenne, ugyanott jelentkezne, mint DX11-ben, ergo driver a hunyó. Érdekes módon az OGL 10.3 meghajtó nélkül is megy 3.3-ig az OGL, szóval ennek tényleg csak HD5 széria esetén lehet értelme, HD4870-en semmi extrát nem nyújt.

    DX11-ben a HD5-fejlesztések óta meglévő, időnként (közeli fű, kis házhoz vezető út, sárkány körül) fellépő laggolást figyeltem volna (megvan! ;] ), de újabb hibát találtam: a távoli hidak mentén végig kb. 8mm-es, fekete négyzetek sorakoztak, és lebegtek az objektumokkal együtt. Hogy mi a hiba oka? A pechjére igényes user (ÉN) felteszi maximumra a grafikát (ha már izmos VGA-ja van), azaz Edge-detect élsimítást alkalmaz. A CCC viszont NEM! Ahogy levettem a gagyi box-ra, abban a pillanatban eltűnt ez a hiba, és persze gyorsabb lett a megjelenítés, amitől egyesek azt hiszik, hogy jobb lett a driver, viszont éppen ellenkezőleg.

    Nyilván az említett cheat-ek CCC-specifikusak, azaz más alkalmazásokban is jelen vannak. A lényeg: az ATT-t nem lehet átb.szni, csak a maflább usereket. :P Részemről visszateszem a 9.9-et XP-re és W7-re is (és persze ATT-t a csalások kiküszöbölése végett), újabb meghajtókat meg akkor nézek, ha lesz már HD5-ös karim (v. GT480 :DDD ). És még vastagon röhögtek az ATI-tulajok, amikor az nV lépten-nyomon csalt a meghajtóival pár éve. :N

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • wave_hun

    csendes tag

    Sziasztok !

    Most váltottam Nvida 8800GT ről egy ATI HD 4870 X2 re. Az a problémám ,hogy open GL-t használ a modellező program amin dolgozok és valamiért darabosan tudom csak forgatni a modelleket. más progit is néztem ami szintén openGL használ és ott is ugyan ez a hiba. Probáltam a legujabb driverrel most a 9.x van fent de nincs változás.. Van valakinek 5lete mi lehet gond ?

    (ps a 450w táp kicsit lehet , ha nem veszem vissza az órajelet lekapcsol a gép ha komolyabb 3D játékot inditok el. :(

    THX all

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz katt777 #8431 üzenetére

    Szerintem én is veled tartok és már rakom is vissza a 9.9-et , nem zavarna, ha a 10.3b 2D-ben is 750MHz-en tekerné a 4870-et, de ez, hogy kapcsolgatja le föl 1-2 másodpercenként a végtelenségig úgy, hogy közben semmit nem csinálok ez zavar a 9.9-9.10-nél nem volt ilyen gond. Az energiagazdálkodási vackokat amúgy is utálom főleg, ha rossz is, inkább adok a procinak is manuálisan 1.0V-ot 2.67GHz-nél.
    A 480-asra való upgredet azért én is meggondolnám nagyon :B
    Egyébként nekem első teszteknél a 470-es még szimpatikus is volt, de nem tudom itthon hova fog érkezni árban, ha közel lesz a 5870-hez nem lesz értelme sokat gondolkodni rajta, a driver problémákon meg hamar túllendülök egy törléssel.

  • dani_golf

    tag

    Hello All.Kéne segitség.Vettem egy Asus 5850 et.Eddig minden jó.Win 7 64 bit ,és 10.3 driver és CCC van fent.Olyan gondom lenne hogy a win alatt 157/300 on megy mivel nincs terhelés.Eddig oké.De párszor csinálta már azt hogy felment vmi oknál fogva 400/900 ra pedig nemis terheltem ,hanem max videot néztem a gépen.De nemakar vissza menni 157 re és ha elinditottam a Heavent akkor meg szaggatot és néztem a gpu-z vel hogy nemis ment fel 725 re sem tehát mindha beragadna ilyenkor azon a 400on.Ilyenkor a gép újrainditása volt megfelelö,aztán elinditottam a heavent és minden rendbe volt ment 725 ön és utánna visza is állt 157 re.Tehát az a kérdésem mi oka van ennek hogy néha meggajdul?driver hiba?egy srác azt mondta neki is volt ilyen ,leszedte a CCC-t és mindha ezután nemcsinálná.ezt majd ha újra csinálja énis kiprobálom de gondoltam irok ide is hátha tud vki vmit.Amugy egy 24 pro volt elötte de leszedtem a drivert ha az bezavarna,vagy lehet ezis?elöre is köszi mindenkinek,helloka.

  • katt777

    félisten

    válasz Mika1227 #8457 üzenetére

    Érdekes, hogy nálam ez a hiba csak 1X jött elő, akkor, amikor 10.1-ről váltottam vissza 9.9-re. Ahogy szűz rendszerre tettem fel, megint jó lett. Persze nekem van VGA-szűz partíciómentésem, úgyhogy könnyen vagyok: ha vmelyik driver szar, rendszer vissza, aztán jó drivert fel tisztán.
    ATT-t használsz? Annál segíthet egy játék profil. BC2 pl. kilépett a videók után, de amikor fix profillal futtattam, máris gond nélkül futott. Csupán ATT auto 2D/3D profilokat használva előfordulhat ilyen hiba.
    AvP DX11(!)-ből kilép (ehhez van ugye későbbi javítás), viszont semmi különbség DX9-ben, szóval erős a gyanúm, hogy ott nem dolgozik semmiféle DX10(.1), hiába kéne neki elméletileg DX11 alatt. HD5-ös karihoz meg úgyis muszáj lesz újabb meghajtót feltenni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz wave_hun #8468 üzenetére

    Ha teljes fordulaton pörög, naná, hogy nem meleg.
    Kiment a ventivezérlés? :F Kábel leszed-visszadug?
    Driver-sérülés? ATT-szal vagy RivaTunerrel meg tudod nézni (CCC-t kilőni, ha fent van), hogy driverből tudod-e vezérelni a ventit. Elméletileg persze CCC-vel is, csak lehet, hogy éppen ott a gond.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • RpPRO

    őstag

    válasz Boxi88 #8473 üzenetére

    Gondolom, h kb 3 het. Minden egyes driver teljes verzio, opengl-esben csak az opelgl-t ujitottak, de attol meg D3D resz is benne van.
    Ha csak az opengl erdekel, nem muszaj felraknod az egesz drivert, csinalhatod azt is, amit leirtam a #8433-ban.

    Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

  • lsc

    nagyúr

    válasz pumukli23 #8487 üzenetére

    Gondolom nincs felrakva a monitor "driver", annak a kártyának alapból tudnia kell az 19xx felbontást, természetesen 2d-hez.

    Az élet kegyetlen .

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Sztlaci #8581 üzenetére

    Nem hinném, hogy ez a driver problémája, mert nekem Win7 alatt a 10.3-as Catalyst teljesen jól megy, és a monitorom (1680x1050) minden felbontását jól kezeli, és nem akad, nem töredezik a kép, nem fagy, nincs újraindulás sem, igaz a VGA egy Radeon HD4670. Érdekes, hogy az utóbbi időben a Radeon HD5XXX sorozat kártyáival fordulnak elő különféle hibák. A fórum leírásai alapján a HD4XXX-nél jóval kevesebb a gond.
    A kép széttöredezése a Vsync bekapcsolásával orvosolható, ha ez a képtöredezés az eltérő VGA-monitor szinkronizációból adódik.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #8679 üzenetére

    Az AMD inkább 1X írjon egy jó meghajtót. :P Mondjuk nálam BC2 (relatíve) gyorsan töltött mindent, persze CCC ezúttal sem basztatta a gépet. ;] Gondolom, nem kellett mindenféle caslást (optimalizáció) keresgélnie a méretes kódhalmazában. Ja, graf. hibám sem volt a játékkal.

    Zoo123: Régebben Catalyst Control Center Advanced fülön volt, de ilyen bug- és csaláshalmazt (teszteltem ATT-szal, hogy ahol hiba volt, azt a beállítást CCC szépen elcsente, amitől gyorsabb, és persze hiányosabb lett a játék megjelenítése) már rég nem használok. :) ATT többet tud 1% helyfoglalás mellett (ergo 99% a csalás és a bug CCC-ben :DDD ). Ott biztosan megvan. Attól függetlenül lehet driver hiba is, mivel az típustól függően is bármikor jelentkezhet, nálam mindenesetre 10.3b hibátlanul viszi a játékot HD4870-en.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz palazzo #8682 üzenetére

    DX10-ben nem csodálom ... ott minden betölt hamar.. A gond DX10.1-ben és DX11-ben van. :) Hasonló workaroundot már kapott a GeForce driver is. Persze ettől még illene javítani a DICE-nak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz Acta@ #8705 üzenetére

    És nv-vel miért nem volt ilyen gondom csak szökő évente egyszer?
    Én meg úgy látom, hogy az ati lusta újraírni a drivert inkább foltozgatja pedig alapvetően szar!
    10.5 talán áttörés lesz kíváncsi vagyok nagyon a májust még esélynek megkapja egyébként részemről viszlát ati!

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

  • atesss

    addikt

    Hát jelenleg az AMD "Graphics Drivers & Software" termékválasztós letöltési oldala [link] meg hibával elszáll . :U
    Elvileg ez a link közvetlenül a hiábás oldalra dob (a Linuxos driverek kiválasztása pl. megy, meg az XP-seké is): [link]
    Compilation Error
    Description: An error occurred during the compilation of a resource required to service this request. Please review the following specific error details and modify your source code appropriately.
    Compiler Error Message: CS0433: The type 'ASP.vista32_optional' exists in both 'c:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\us-en\b17c1bf6\2b32ab6\App_Web_r17v46fs.dll' and 'c:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\us-en\b17c1bf6\2b32ab6\App_Web_v30-ch_z.dll'

    Win 7 x86 + IE8.
    Firefox-al még nem tudtam próbálni, mert még nincs fent, nemrég lett telepítve a rendszer.

    Persze a game.amd.com oldalon keresztül megtalálható, csak azért ez egy elég komoly hiba. :U

    MOD:
    Jobban átolvasva a hibaüzenetet, lehet nálam van inkább a gond ? :F
    Csak akkor meg miért megy az XP-s, meg a Vista-s driver kiválasztása ?
    Vagy az IE8-al ? No mindj. felrakom a Firefoxot.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #8728 üzenetére

    Hát az a legszebb, amikor a problémát úgy oldják meg, hogy letiltják azokat a jobb eljárásokat! :C (Att-szal persze meg lehet nézni a dolgot akkor is, hogy hol csal a kedves AMD. :P ) Kezdem azt érezni, hogy az AMD programozói a józsefvárosi piacon szereztek diplomát, vagy max. pókeren.

    Azt meg nem tudom, mikor érted már meg végre, hogy semmi nem zavarja a CCC működését, ha nincs fenn. És a legfontosabb, hogy az ATT nem bugzik, maximum kihozza a CCC +99%-nyi trükkjei (ált. minőségi csalás) által gondosan elfedett driver-hibákat (ezt hívják foltozásnak egyesek), mert ugye a meghajtónak fent kell lennie. És továbbra is külön-külön (tiszta rendszerre telepítgetve szoktam tesztelni vagy ezt, vagy azt, nem pucolgatni, hogy ott maradjon valami a CCC-ből), ergo nem zavar bele az egyik a másikba, szóval ne magyarázd bele ezt folyton. :((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #8729 üzenetére

    Van rá megoldás. A fejlesztők hozzájuthatnak a DirectCompute 5.0-ban írt AA algoritmushoz, amit beépíthetnek a programjukba. Ez az algoritmus az AVP-ben benne van, és jól működik. Mást nem lehet tenni, mert a két eljárás nem kompatibilis, ezt az API szintjén lehet megoldani, a fejlesztőknek a DirectX 10.1/11 kínálja a megoldást.

    Az ATT és a CCC ugyanarra a feladatra van, de a CCC-vel tesztelve van a driver működése, míg az ATT-vel nem. Világos, hogy a driver+ATT páros működési hibákat is rejthet. Persze aki akarja telepítheti, csak el kell fogadnia, hogy a két rendszert két külön csapat fejleszti, és a kompatibilitás nem garantált.
    Az ATT fejlesztője sem vállal felelősséget, így az ATT-t saját felelősségedre kell telepíteni. Ha gond van, mindenki mossa kezeit.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Steelmanus

    addikt

    Gondolom hogy a .Net 2.0 es vele a CCC utalat XP alatt letezik mert W7 alatt ugyis ott van a .Net akkor miert olyan fajdalmas a CCC hasznalat? Azt sem ertem hogy miert kell szapulni a CCC-t hiszen letilthato hogy ne fusson en is mindig felteszem beallitom a drivert azutan letiltom hogy ne induljon atomatikusan, ennyi. A memoriafogyasztasa pedig W7 alatt elenyeszo ha kell valamiert RunTime ujrainditasa-val elinditom. A MOM.exe CCC.exe egyutt eszik cc 5Mb-ot. Mi ezzel a baj?

  • Löncsi

    őstag

    válasz katt777 #8748 üzenetére

    "Engem sem érdekel, hogy a CCC fejlesztői milyen szart adnak ki a kezükből, vagy hogy a használói mennyit szívnak vele"

    Amióta HD4850-esem van, nálam sose volt gond (apróságokat leszámítva), ráadásul annak idején olyan hamar jutottam a kártyához, hogy hivatalos driver-e még nem is volt.

    [ Szerkesztve ]

    Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

  • norbi19884

    tag

    Hali!
    Valaki találkozott már olyan problémával, hogy DVI-HDMI kábelen nem ad képet a VGA-ja, de egyáltalán nem is látja.Amúgy Asus 4870-en a kártya az ATI-s átalakítón se ad képet meg Tesco átalakítón se pedig eddig ment minden kártyával a 4830-on is.Mi lehet a gond? Drivert próbáltam a gyárit és a 10.3-4-et is és Win7 x86/64 WinXp x64 alatt is. Mi lehet a gond?

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8761 üzenetére

    Ha figyelmesen olvastad volna, azt is láttad volna, hogy a 80% (ami erős túlzás) 90%-ának az az összes gondja, hogy figyelmetlenül olvasta el a cikket, és rosszul állította be a programot. Senki nem mondta, hogy az ATT egyszerűbb a CCC-nél, sőt. :DDD Ma is sírt valaki, hogy nem működik sehogy, aztán letöltötte a beállításaimat, onnantól kezdve minden flottul ment. Szóval a problémákat nem az ATT okozza, hanem 90%-ban a userek, 10%-ban meg egyéb segédprogramok (pl. XFire), amelyek ugyanúgy becseszhetnek CCC-be is, mint azt itt CCC-guruk is meg szokták említeni.

    Amitől félsz, azzal ne kezdj. Nem kényszer ATT-t használni, azt tanulni kell.

    Én ugyan nem nézem le az ATI mérnökeinek munkáját, hiszen hihetetlen mennyiségű energiát fektetnek a driverek hiányosságainak elleplezésébe, illetve különböző bugok létrehozásába (amitől 100X akkora a CCC, mint az ATT). :D Tréfát félretéve, nekem az nem tetszik, hogy mekkora pénzeket akaszt le az AMD, és milyen magasról tojik a felhasználóira, erre itt ez a srác, és 1/100 akkora progival megcsinálja az egész hóbelevancot, sokkal testre szabhatóbban. Persze macerás, de mint írtam, aki az egyszerűséget kedveli, használjon CCC-t, és persze rakja újra az OS-ét, ha sikerül feltelepítenie egy éppen eltávolíthatatlant/frissíthetetlent. Ez a CCC-ben lévő videó kódoló meg egyszerűen nevetséges és szánalmas az ATT-éhoz képest (viszont jól szemlélteti a két progi koncepcióbéli különbségét), pedig ugyanazt az engine-t használják.

    CCC-ből nem lehet AVIVO-t telepíteni, az ugyanis egy másik szoftver, viszont mind2 a Catalyst-nek nevezett csomag része, ill. verziótól függően "individual component".

    Acta@: Talán nem a 10.4 van fent.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Steelmanus

    addikt

    válasz katt777 #8767 üzenetére

    Hat nem is tudom hogy mit mondjak. En egy ATI 9800 Pro karival kezdtem az ATI-s eletemet es hidd el bevallalos vagyok mint irtam is, hasznaltam az ATT-t, irtam at BIOS-t is a kozel husz ev alatt volt boven videokari a kezemben olyanok is amiket mas mar meg nevrol sem ismerhet. De nezzuk mas szemmel a dolgot.
    Mi lenne ha a CCC-ben lehetne allitani ennyi minden opciot. A PC-t hasznalok igen nagy tobbsege azt sem tudja hogy mi fan terem a driver nemhogy egy ATT fele beallitassal megbirkozzon. Nekik kell egy driver es egy viszonlag egyszeru Vezerlopanel ahol valamennyire eltudnak igazodni. Ray Adams is egyre kozelebb kerul az ATI-hoz, mert annak idejen meg nem kellett .Net, nem hasznalta az AVIVO-t stb. En tisztelem a tudasod, de az azert nagyon zavar hogy ennyire utalod a CCC-t. Itt mindig arra gondolj hogy a keves tudassal rendelkezok vannak tobbsegben A CC volt olyan jo annak idejen es amig lehetett mindig NGOHQ-rol szedtem le a CC + drivert amig lehetett.
    A topikod vege fele kisse gunyosan belinkeltel egy vitat de azt is olyan hangnemben hogy komolyan merges lettem. Pont a CCC-hez nem kell Guru pedig Te rendre igy fogalmazol.
    Azt pedig vegleg nem ertem hogy mikent jon ide a penz hiszen a WHQL alairasert meg ok fizetnek liszensz dijat ha jol tudom annak akinek. Valamit biztos nem vettel eszre.
    Akkor jon ki ujabb ATT amikor az ATI is valami ujal rukkol elo.
    Az en szemembe az ATT egy Vezerlopultal egybe integralt Tweak progi.
    Ebbol kifolyolag pedig valoban csak annak valo aki tudja hogy mit csinal es nem a tomegeknek azoknak CCC kell amit ha feltelepitenek alapbol szinte semmit nem kell allitani es ugy is tudnak jatszani, netezni,csevegni es nem kell profilokkal bajlodni.
    Es vegezetul, en meg sosem raktam ujra ATI CC vagy CCC miatt op.rendszert.

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Weaver #8784 üzenetére

    Ha csak a driver kell akkor miert nem csak azt szedted le innen? Gondolom a teljes Suite csomagot szedted le es letiltottad a CCC es mas osszetevok telepiteset, ezert a telepito feltetelezte hogy mar van fent egy regebbi verzio. Azt sem irtad hogy az XP tartalmazza mar az SP1-2-3 frissitest ha jol emlekszem minimum SP2 kell.

    scope2007 : A CCC-hez eleg a .Net 2.0, lehetoleg az SP1-es verzioja.

    [ Szerkesztve ]

  • rudeee

    őstag

    válasz rudeee #8800 üzenetére

    Frissítettem a DirectX-et 9.0c 2010.02-es verzióra.

    Löncsi:
    A 9.7-es drivert leszedtem, a gépet újraindítottam és csak az után raktam fel az újat (10.3).
    Lefuttattam egy 3dmark 06-ot is amiben nem volt tapasztalható képhiba.
    A kártya órajeleivel nincsen probléma, nincs miért csökkentenem. Driver vagy beállítás probléma lehet a gond, csak nem tudom mi.
    ATT ha hibákat generálna, akkor a teszt alatt is jelentkezett volna a képhiba - feltételezem.

  • katt777

    félisten

    válasz Pug #8779 üzenetére

    Valóban, HD3870-nél tovább tartott. :P Viszont 1950XT óta azt látom, hogy megjelenés után min. fél évig szívnak az új tulajok, mint állat, némelyik még most is HD5-tel, elég csak ezekbe a topicokba benézni.

    tlala: Én is sokat nézek videót, TV-t, és semmi bajom az ATT-szal. Főleg, ha jó monitora van az embernek. ;) Amúgy a kivett opciók egyetlen ini módosítással visszatehetők az ATT-ba, és máris több funkciót tud, mint a CCC (már megint).

    Dictator^: +1 bukta szövegértésből. Én nem konkrétan az említett hsz-ra utaltam, hanem arra, hogy rengetegszer konkrét problémára jön a "nálam OK" válasz, és 10-15 után jön az említett úriember dühöngése, érthetően. Aztán erre hivatkozni... :N
    Nyilván konkrét probléma híján nem tud az ember konkrét választ adni, de akkor erre figyelmeztesse a kérdezőt.

    Chipset driverről volt szó a másik kérdésben (írta, hogy "CCC nem"). Ahhoz nem kell .Net.

    Steelmanus: Pótvizsgán is buta. :( Próbálj meg 1 szó helyet 1 mondatot, hátha...
    Sehol nem állítottam, hogy az nV nem ad ki rossz meghajtót, de legalább nem következetesen erre törekszik, legalábbis a látszat szerint. Pl. 10.3, 10.4 meghajtó egyszer csak megszűnik képet adni W7 bejelentkezésnél (se ATT, se CCC, csak meghajtó). Ez miféle fejlesztés? Visszateszem a WDM1.1-et, aztán megint a C10.4-et, és akkor egy darabig megint OK, aztán 2-3 nap múlva megint feketeség. AMD rulez!!! :C

    Haverom gépében egy Leadtek GF400MX van, ma is az akkori meghajtójával megy, amelyet újkorában feltelepítettem neki. Én a képminőség, főleg az Edge-detect AA miatt váltottam ATI-ra, hát most erre DX10-től szépen kiveszik, és olyan szar élelmosást csinálnak, amelynél megjelenésekor jobb volt az első Box AA is. Nagy fejlődés! :C (OK, ez nem az ATI sara.)

    Weaver: Én is szívtam sokat chipset driverrel anno. Ma már Intelem van. :)

    rudeee: Kényszerített élsimításnál jön elő ez a hiba. Nincs az bekapcsolva az alkalmazásvezérlés mellett? Csak mert olyan is van, hogy alk. vezérelt, de állíthatod az AA módot. Remélem, még időben olvasod, és ha ez a gond, megspórolod magadnak a garos futkosást.

    RpPRO: Túlmelegedésnél jórészt zöld, ill. színes négyzetek jönnek elő. Persze nincs kizárva ez sem, főleg, ha túlhajtásnál jön elő.

    Löncsi: ATT önmagában nem okoz ilyen hibát.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • rudeee

    őstag

    válasz katt777 #8806 üzenetére

    Az ATT-ban minden alkalmazásvezéreltre van állítva, az AA és AF is. Függőleges szinkron és Catalyst A.I. is kikapcsolva.
    A játékon belül viszont használok élsimítást. A wow és a RE 5 alatt is 4xAA van beállítva, de ez a játékon belül.
    Driverből nem csináltam kényszerítést egyikhez sem.

    Egy korábbi kérdésre:
    A 9.7-es catalyst alatt is jelen volt a képhiba, ezért is frissítettem a drivert.
    Azt írjátok lehet hibás a kártya VPU-ja. Nemtudom...de tapasztalataim alapján én nem erre gondolok.
    Láttam már Ati kártyáknál memórihibát és VPU-ból adódó hibákat is, de ez nem ilyen.
    3dmark 06 alatt nincsen jelen képhiba. Tudom az csak egy szintetikus teszt, de ha a VPU sérült, akkor a DX9 SM3.0-ás játékteszt és a HDR-es teszt gyanítom hogy kihozná a jelenséget.
    Egyenlőre más progit nem futtattam.
    Amúgy az ATT-ba épített 3D teszt alatt sincsen képhiba (mikor az áttetsző repülőt forgatja).

  • katt777

    félisten

    válasz rudeee #8809 üzenetére

    Ha a játék másnál OK ezekkel a meghajtókkal, akkor nálad más okozza a galibát. ATT nélkül futtattad már, csak driverből?
    ATT-ban alkalmazásvezérelt beállításokkal is lehet AA-módot állítani, nálam a fekete kockák a kényszerített Edge-Detect mellett jöttek elő 1-2 újabb játékban, v. Unigine Heaven benchmarkban (a hidak pl. kis fekete négyzetsorokból állnak :DDD ). Ezért gondoltam erre. Régebbieknél nincs probléma.
    Ha pusztán driver-ből is gáz van, akkor programfrissítés, ha úgy is, akkor könnyen lehet hardveres hiba. GRID még eléggé gyötri, ill. érzékeny ilyen szempontból a VGA-t (pl. X tuninggal bármi játék gond nélkül fut órákig, GRID egy idő után kifagy), azzal érdemes lehet megnézni.

    mZoleee: Hát ez van az újabb ATI kártyák/driverek, és a régebbi progik viszonylatában. Vsz. egy HD3870-nel és C8.7-tel semmi problémád nem lenne, HD3-as topicban ugyanis a régi driver megoldotta az ilyen CoD1-2 jellegű problémákat.
    ATT-ban lehet kísérletezni 3D eljárások (profil) az újabb metódusok (finombeállítások) kikapcsolásával, de az hosszú játéknak ígérkezik, és utóbbiakat el sem lehet menteni profilba, azaz játékonként át kell kapcsolgatni, ha újabbat akarsz futtatni.
    Amúgy HIS meghajtót tettél fel, vagy ref-et (nagyon nem mindegy), ill. nézted-e driverből, vagy csak CCC-vel?

    Jut eszembe ATT-adalék: képes több szálra szétosztani az 1 magos játékokat. Pl. Metro2033 csak 1 CPU-magot használt, ATT multithreading-et bekapcsova meg rögtön 4-et. Oblivionban is képes volt megcsinálni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • rudeee

    őstag

    válasz katt777 #8816 üzenetére

    Tegnap még kipróbáltam a FurMark 1.8.2-es verzióját is hogy kicsit megizzasszam a kártyát. 1680x1050-ben 4xAA és 8xAA-val sem volt tapasztalható semmilyen képhiba. Igaz ez OpenGL tesztprogram, de eléggé terheli a vga-t. Szőrös fánkkal max. 50 fokra melegedett a mag.

    Csak driverből még nem próbáltam futtatni, de ki fogom próbálni.
    Az alkalmazásvezérelt beállításnál az AA módot hol tudom állítani? (átfutom a beállításokat hátha ott van valami)
    A fekete kockák nálam be-bevillannak olykor. Ezek négyszög alakúak és aránylag szabályosan helyezkednek el a képernyő egy részén. Úgy látható, hogy van egy kameraszög ahol tapasztalom a bevillanást és ha úgy hagyom, akkor folyamatosan villog. viszont ha elforgatom a kamerát, akkor vagy megszűnik vagy a képernyő más részén villan be, de teljesen véletlenszerűen.
    Pl: RE 5-ben ha szaladok és forgok, akkor olykor bevillan, de van úgy is, hogy semmi hiba. Szerintem az lehet a gond amit írsz.
    GRID-el majd kipróbálom, kiváncsi vagyok rá.

  • Badman 4ever

    őstag

    válasz RpPRO #8813 üzenetére

    Először is a monitort alapból felrakja a windows, D-Sub-ról jön a jel, alacsonyabb felbontáson hagyja, hogy érvényesítsem a kívánt frissítést, az a baj, hogy a monitorban egy 16"-osnak az EDID-je van, ami azt állítja, hogy 1280x960-on csak 75 Hz-et, pedig a monitor 85 Hz-en is tud menni és a Catalyst meg ugye 75 Hz-et lát. Az az érdekes, hogy régebbi driverekkel és más kártyákkal gond nélkül felülbíráltam CCC-ből ezt a frissítést, de most nem tudom. Megpróbálkozok a PowerStrippel, mert azt már használtam ilyenre régebben.

    Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8838 üzenetére

    Ennyit "fejlesztettek"? Amikor CCC-t használtam, simán működött a kényszerítés. Igaz, NEM alacsony AI-val nem mindig.

    BeLucZ: Önmagában az ATI képe szebb és élénkebb, ott vmi beállítás-béli gond lehet, főleg, ha nV driver után pakoltad fel, és valami el van állítva a rendszerben.

    ...

    CoD2-t megnéztem 10.4-gyel (progi v1.3), nálam nem volt se szürke halál, sem más. Talán HD5-ös galiba lehet, amit említettetek.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Steelmanus

    addikt

    válasz katt777 #8844 üzenetére

    Nezd en nem akarok vitakozni Veled, de ha jol belegondolok akkor valahol meg igazuk is lehet a fejlesztoknek egy 4670 kari eseten. Ha egy regi DX9-es CoD2-nel igy visszafogja a jatszhatosagot akkor milyen lenne ezen a karin egy DX10-es jateknal az Edge-Detect beallitassal? Te most milyen videokarit hasznalsz, mert az adatlapodon csak annyi all hogy Fogytan :D Amugy kiprobaltam csak a sima drivert W7 32 alatt de nalam nem okozott gondot a CCC hianya, Revo Pro-val szedek le mindent es meg utanna tisztitok bar ha a Revo Pro-t Hunter modban hasznalva telepitek valamit az monitorozza az egesz telepitesi folyamatot szoval lehet irtani a programokat rendesen.
    Mas.
    Nalam is megy gond nelkul a CoD2 10.4 driverrel.

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8846 üzenetére

    Nem is vitázunk, noha ellene sem vagyok. Mint azt soxor elmondtam már, aki minőséget akar használni, az erős VGA-t vesz, nem HD4670-et. Másrészt meg akinek erős VGA-ja van, az joggal várná el, hogy ha már van izom, akkor használhassa is valamire. :(( Ettől fosztják meg az embert az ótvar kinézetű DX10-11-es élsimítással. Anno éppen a minőségi AA miatt tértem át ATI-ra, és amikor megláttam, mire képes az nV-val szemben, úgy éreztem, jól döntöttem, mert ha éppen megfelelő a driver (azaz nem bugzik, mint amikor 9.10-zel nem működött a kényszerítés, és undorítóan nézett ki az Oblivion), akkor az nV-t hozzá sem lehet mérni. Erre most DX11-gyel cseszhetem mindezt. Akkor legalább lenne olcsóbb a VGA, ha kevesebbet tud, de persze ezt véletlenül sem emlegeti fel senki, csak a magamfajta kötözködők, akik nem szeretik, ha bármi módon meglopják őket. Magasról lesz.rom a sztárolt új technológiákat is, ha mit sem érnek, ahogy játékokból pl. meg sem veszem a "hű de nagyot újítottunk"-típusúakat, amivel a Tomb Raider-t is játszhatatlanná qrták az Anniversary-től az idióta kamerakezeléssel és irányítással.
    Még mindig (másfél éve) HD4870-et használok, és bizony szépen visz mindent 24X Edge-detect beállítással (ehhez 8XAA kell, mert 4XAA mellett már csak 12XED van), ami nem DX10-es, azoknál viszont már a 4XAA is beszól, mert kevés az 512MB RAM.
    A CCC hiánya nálam sem okoz gondot, sőt, kimondottam jól érzem magam nélküle. :D
    Sajnos mZolee-nek és társainak nem sokat segítünk ezzel, hogy "nálunk megy", csak megnéztem neki. Vsz. nála HD5770 komp. hiba lehet, ahogy anno a HD38xx karikon szállt el a CoD1 újabb meghajtókkal.

    BeLucZ: De akkor is áll, amit mondtam. Beállításoknál lehet javítani.

    Ad-m: Ha a játék nem képes 60Hz-et elérni, akkor bizony hiába lesz azon a monitor, a kép szaggatni fog.

    nyunyu: ATI-val sincs, ha nem használsz CCC-t. :) ATT a barátod.

    dvd_R+: Az video kódolásra való, és szart sem ért. Tegyél föl ATT-t, annak az X-Codere tökéletesen paraméterezhető, és még képlevágást is tud, ha széles vásznú videót kódolnál. Ja, és 15p alatt átkódol egy másfél órás filmet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dvd_R+ #8856 üzenetére

    A CCC és az ATI telepítő hibáival nem foglalkozom, mert nem használom őket, éppen ezek miatt. Drivert feltelepítem eszközkezelőből, AVIVO-t meg .msi csomagból, és kb. ennyi.

    HD5770 remek cucc, a CCC tuningja kevés, ahhoz is inkább ATT lenne jó. Havernál (GB) felhúztuk CCC-t maximumra, gond nélkül vitt mindent, nem melegedett (67°C körül volt), és ha csak egy picit is, de alázta a HD4870-et. ATT-szal meg tovább lehet küldeni, ráadásul az MSI és az ASUS példányai még Vmodolhatóak is garanciálisan, ill. a több fázisos tápellátás miatt jobban is húzhatóak. Konkrétan a tiédet illetően nem tudok mit mondani, mert minden egyes VGA más, CCC-maxot letesztelheted.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Steelmanus

    addikt

    válasz katt777 #8872 üzenetére

    Ma mar en is kulon szedek le mindent, es kulon is telepitem oket. Engem is zavar a CCC 150 Mb-os merete, egyszer feltelepitettem a magyar verziot, kiszedtem belole a Help-et, azutan leinstallaltam es feltettem az angolt. En amugy a Revo Unistaller Pro-val telepitek mindent mert az log fajlt keszit mindenrol meg a registry valtozasokrol is pl ha nagyar CCC van fent kulon letudom installani a kulonbozo nyelvi fajlokat csupan az angol es a magyar marad de mar a magyart sem hasznalom. Tegnap kiprobaltam az ATT-t is ugy hogy bar a Revoval szedtem le a driver-t+ a sallangot, de biztonsag kedveert raengedtem a Driver Sweeper-t Csokk.modban hat haza is vagta a W7-et mert a ujrainditas utan Aero nelkuli W7 fogadott. Gondoltam ugy tisztabb erzese lesz az ATT-nek, kivancsi voltam hogy mennyit valtozott mert mar regen hasznaltam. Tudom hogy a ketto egymas mellett is megy de hat ugy vagyok hogy egy fenekkel egy lovat, megneztem, beallitgattam, hasznaltam, azutan leallitottam, maradt a sima driver betoltes, se CCC se ATT. Ezen a karin 60 W-os TDP-vel amugy sem tudok mit sporolni, tuningolni pedig elvbol nem szoktam, mert azert el is kell adni majd valamikor a karit, procit, stb, hulyenek is neznek neha emiatt, en meg azokra vagyok merges akik vesznek egy eros konfigot es egybol a tuningra hajtanak majd ha nem jon ossze akkor eladjak a vackot. Ezt a Vista trukkot nem ismertem koszi' a tippet.

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!

    Visszatérve a korábbi problémámra csináltam egy videót amin jól látszik a képhiba.
    Kérlek nézzétek meg és mondjatok róla véleményt. Még sosem láttam ilyen jellegű képhibát, pedig találkoztam néhánnyal. Elméletileg külföldi fórumokon többen is panaszkodtak rá, hogy a RE5-ben vannak hasonló problémák amik többeknél előjöttek. A gond ott van, hogy nálam más játékokban is vannak hasonló vagy ugyan ilyen jellegű hibák, de nem ilyen feltűnően és közel sem ilyen gyakorisággal.
    A témával kapcsolatban néhány 10 hsz-el feljebb vannak hozzászólásaim aki esetleg nem tudja miket próbálgattam eddig.
    Kiegészítés képpen ATT nélkül csak display driverrel is adott a hiba. Jelenleg a 10.4-es van fennt.
    A video [itt] tekinthető meg.

    Köszönöm a segítségeteket!

  • Mackósajt

    senior tag

    Érdekes kalandjaim voltak a minap a Catalystal.

    1. A rendszer (Vista SP2 64 bit) összeomlik. Elmegy a kép, nem reagált billentyűzetre, és egérre, miközben akadozva tovább játssza a zenét, ha épp megy. A rendszernaplóba grafikus driver hiba került be. (9.6-os Catalyst, ami egy évig békésen futott.)

    Valahogy elszúródott a driver. Újratelepítés kell. A régit leirtottam.

    2. Gondoltam akkor menjen fel a legfrissebb. 10.4. Nos, a 10.4 simán csak nem települ fel. Első kísérletre szétfagyott a telepítő (a rendszert szerencsére nem vitte), utána pedig mindig elakadt arra hivatkozva, hogy nem tudja olvasni a setup.exe-t. (Amit saját maga tömörít ki magából.)

    Most visszatettem a 9.6-ot, ami zokszó nélkül települt, és úgy tűnik megszűnt az eredeti probléma is, de azt jó volna tudni, hogy a 10.4 miért nem települ. Valakinek van valami ötlete?

  • westcoastog

    veterán

    válasz westcoastog #8920 üzenetére

    Ugyan ojan tré módon megy mind2 driverrel, ja igen elfelejtettem odaírni hogy a vga az 5770, és az amd fórumán is ugyan ez a gondja van az embernek.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz sgteam #8919 üzenetére

    Az ATT-t telepites elott nyomtal a W7 32/64-nel F8-at, es ott kivalasztva azt hogy Az illesztoprogramok alairasanak mellozese... vagy valami ehhez hasonlo van kiirva.
    Csak az ATT telepitesekor kell egyszer igy inditani, nemreg probaltam ki en is, katt777 oldalarol vettem en is az infot.
    Windows Vista
    A driver-ellenőrzés nevű (programíróktól) pénzbeszedő baromság kikapcsolásával (F8) kell indítani a rendszert, ezután a telepítés az előbbieknek megfelelően történik. Telepítés és újraindítás után a program gond nélkül működik, legalábbis az alap OS-szel.

  • huhuhorgasz

    csendes tag

    Helló mindenkinek!

    Volna egy nagy problémám.
    Van egy MSI HD3870 512MB DDR4 OC-s kártyám. Először is valamiért marha hangos amikor rájön. Pl játék közben hol zúg mint egy porszívó, hol halk. Kicsit idegesítő. A másik ami nagyobb probléma, hogy játszok és néha egyszer csak beakad a játék, majd kidob az asztalra egy hibaüzivel. Azt nem tudom, hogy milyen hibaüzit ír, de két választható gomb van SEND és DON'T SEND. Gondolom, hogy a problémát elküldje-e a gyártónak vagy mittomén hova. Több driverrel is ezt csinálta. pl most sims3-at raktam fel. Bőven megvan a gépem az optimális játékhoz, de néha szaggat mint az állat. Már a város térképén is. Na meg ha közel megyek pl a házhoz, akkor először fehérek a tárgyak, majad apránként lesz színűk. pl a Sacred 2-nél már levettem szinte mindent és még néha beakadt, pedig ez a kari teljesen jó kell, hogy legyen, hiszen ajánlottnak van feltüntetve. Lassan az idegeimen jön ki a kártya. ATI Catalyst Control Center van fölrakva (a sims miatt régebbi verzió, de mint mondtam még a legújabbal is megcsinálta), nincs is húzva a kártya, az overdrive sincs aktiválva, tehát minden tök alap. Ja és a winXP az teljesen friss. Ja és WIN7-en is ezt csinálta.

    Mivel lehetne ezt a karit letesztelni, hogy kiakad-e vagy sem? Valakinek valami hasionló problémája van-e?

    Bocs a hosszú szövegért, remélem tudtok segíteni.

    huhuhorgasz

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Tamáska88 #8955 üzenetére

    Ugye az ATI-nal ugy van hogy a regi drivert leinstallaljuk utanna reboot majd az ujat feltelepitjuk. En tavaly az RC valtozattal kezdtem es amikor feltelepitettem utanna elso lepes az hogy az Automatikus frissitest beallitjuk es ha talal valamit akkor azt feltelepitjuk. Van a Fontos ezek altalaban biztonsagi javitasok es van a Nem kotelezo azok tartalmazzak a nyelveket de vannak benne elkulonitve driverek is ilyen pl a halokari driver es ott volt talalhato a 9.3-as ATI driver is amit meg akkor is javasolt amikor mar november (9.11) volt . Mivel sokan Automatikusra allitottak a javitasok letolteset igy leszedte azt is es fel is tette. Ezutan leszedtek az epp aktualis honapban megjelent drivert am jopar emberkenel nem engedte hogy feltelepuljon mert mar fent volt egy regebbi es az ugye hasznalatban is volt igy nem lehetett felulirni. Ekkor kerdeztek sokan hogy mi volt a szama annak a driver frissitesnek amit a W7 feltett es megprobaltak leszedni de sokszor nem sikerult igy a regi mar nem volt jo az ujat pedig nem engedte feltenni igy nem maradt mas hatra mint az ujra telepites de ugy hogy az frissitesnel mar nem engedtek feltenni az MS altal javasolt elavult drivert kiszedtek a pipat elole es ezutan mar minden gond nelkul lehetett feltenni az ep aktualisat.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Tamáska88 #8944 üzenetére

    Írtam: "a kicsomagolt könyvtárból, drivert pedig az eszközkezelőből", ergo amint kicsomagolta a cuccot a telepítő (te adhatod meg a mappát), kilépsz, és abból a mappából telepítesz.

    Steelmanus: Tán neked volt címezve? :F :N Csak megjegyeztem, mert látom, hogy folyamatosan szenved mindenki, és még csak kicsit sem olvas vissza a megoldásokért. (Nyilván most az ismételt kérdésekre gondolok.
    A 10.4 meghajtó állítólag mobil VGA-ra is jó, de ez ugye megint marketing. :)
    A W7-ben az a jó, hogy nálam pl. szépen megy minden hiba nélkül, aztán amikor felteszem a frissítéseket (drivereket, főképp ATI-t nem is), elkezd random fagyni, vagy nem indul. Bár egy pár ilyen hiba után most megint jó egy ideje.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • kokoato

    aktív tag

    válasz Visormail #8962 üzenetére

    Nem biztos hogy driver gond. Az én giga deszkám is szivatott Win 7 alatt, pont a Dirt-nél, holott ekőtte Xp-n és Vista-n tökéletes volt. Nálam a következő volt: van a bios-ban az inteligent cpu accelerator vagy mi a fene, ami ha kell a kakaó, főleg az ilyen game-nek,automatikusan emeli az órajelet, nekem be volt kapcsolva, és be volt neki állítva full trust,Win7 alatt ment szépen a Dirt, csak 5 másodpercenként leakadt egy pillanatra, más game-nél nem volt gond, és csak a Dirt, csak Win7 alatt!
    Ezt nézd meg, hátha onnan fúj a szél, én kikapcsoltam, azóta megy faszául!
    Most manuálisan van húzva a proci, és semmi gond!

    [ Szerkesztve ]

    ... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Tamáska88 #8974 üzenetére

    Szia. Mint regebben irtad Te mar telepitett W7-el hoztad el a gepet es akkor mukodott gondolom. Szerintem ennyi kinlodas utan en mar ujra telepitenem a W7-et ugy hogy amikor feltelepul akkor semmilyen mas drivert nem tennek fel csak azokat amiknel esetleg az Eszkozkezeloben sarga felkialtojel van de ha szerencsed van egysem lesz. Utanna a Windows Update (WU) az elso amit be kell allitani hogy mikent keresse az javitasokat Automatikusan vagy csak ertesitest kuld es Te valogatod ki kezzel hogy mi telepuljon -ezt javaslom - es itt ne engedelyezd a regi 9.x telepuleset igy lesz egy tiszta W7-ed amire ujbol megprobalhatod telepiteni az ATI drivert.

  • válasz katt777 #8979 üzenetére

    Ez a darabonkénti installálás elég érdekes, ha kicsomagolok egy komplett drivert vagy egy külön magyar ccc-t akkor a packages\apps\CCC könyvtárban 13 további könyvtár van mindegyikben van msi fájl, azt javaslod hogy akinek kell ccc az egyesével telepítse fel mindegyiket vagy mi? :) Akkor még van ott külön a CatalystInstallManager is eltávolításkor az se árt nem? + a teljes csomagban van egy Turbine nevű program is ami fogalmam sincs hogy mi, szóval ez eléggé macerásnak tűnik (+a config könyvtárban lévő 4db msi-t se tudom mire jó). Szerintem maradok a normál telepítésnél ahogy eddig.

    Steelmanus: nem is piszkáltam, nem is akarom. Csak kokoato mondta hogy nála ilyen gond volt, arra válaszoltam.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

  • dani_golf

    tag

    Hello all.Segitség kéne ebben:Win 64 bit em van asus 5850 el + 10.4 cata.lcd tvre ráküldöm a jelet hdm iröl és a tvn oldalt is van pár centis fekete csik.ez mitöl lehet?driver gond?

Új hozzászólás Aktív témák