Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reset Elek

    aktív tag

    Nemtom, hol tart jelenleg a tudomány USB-ről boot-olás terén, de én találtam egy olcsó és mulatságos módját annak, hogy lehet egy pen drive-ot boot-olhatóvá tenni.

    Hogyan tegyük az USB-nket bootolhatóvá?

    szükség lesz az mbkt nevű kis progira, és egy bootolható floppyra!
    Hahaha, floppy.......

    Ha véletlen mégsincs floppy-nk, vagy nem sikerült előbányászni egy floppy image-et, akkor használjuk Keinji Kato remek kis floppy emulátorát, melynek neve Virtual Floppy Drive.
    http://chitchat.at.infoseek.co.jp/vmware/vfd.html#top
    Töltsük le, csomagoljuk ki, indítsük el a vfdwin.exe-t. Kattintsunk a START gombra.
    Váltsunk át a DRIVE0 fülre. A DRIVE LETTER sorban a CHANGE gombra kattintva válasszunk betűt a virtuális floppy-nknak. Kattintsunk az OPEN gombra. A felugró ablakban kattintsunk a BROWSE gombra. Megint előugrik egy ablak, gépeljük be a floppy image nevét (pl 123.img) és kattintsunk az OPEN gombra, majd kattintsunk a CREATE gombra. A program így létrehoz nekünk egy floppy image-t. Ezt még utána a Windows-zal boot lemeznek meg kell formattálni, mielőtt használnánk! ( Ha már nincs rá szükségünk, akkor a virtuális floppy-nkat a DRIVER fül alatt található UNINSTALL gombra kattintva tüntethetjük el.)


    A virtuális floppy-ból az mbkt.exe (http://www.nu2.nu/mkbt/) nevű progival tudjuk kibányászni a boot sectort:
    mkbt -x -c X: Y:\bootsect.bin
    ahol X: a virtuális floppy betűjele, Y:\ a hely, ahova elmenti a bootsectort.

    AZ így kinyert boot sectort az mbkt.exe-vel feltesszük a pendrive-ra:
    mkbt -x Y:\bootsect.bin Z:
    ahol Y:\ a boot sector helye Z pedig a pendrive betűjele.
    (ha esetleg itt valami gubanc lenne, próbáljuk meg a c: gyökérkönvtárba másolni
    a két file-t.)
    Ha megvan, másoljuk fel a szükséges rendszer file-okat a virtuális indítólemezről!
    (IO.SYS, MSDOS.SYS, COMMAND.COM)
    Indítsuk újra a gépet, BIOSban állítsuk be, hogy USB-ről boot-oljon a gép, és voila!

    Nos, nekem ez a módszer működik. A pendrive kb úgy viselkedik, mint egy floppy, de teljes kapacitással üzemel (nincs 1.44 MB-os korlát, mint amivel a HP kis utilja szívatott...), elméletileg a pendrive-on lévő fil-okat is békénhagyja. (Én üres pen drive-on próbáltam)
    Kíváncsi vagyok, másoknak mi lesz a tapasztalata.
    (Előbb-utóbb csak sikerül rendesen megírnom....:D)

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

Új hozzászólás Aktív témák