Hirdetés

2014. október 21., kedd

(#151) harry

harry
(PH! kedvence)

Sziasztok, szeretnék egy olyan pendriveot, melyre telepíthetnék oprendszert (egy ubuntu home-server / media gép volna). Milyen szempontok volnának fontosak? Mekkora legyen a minimális írási/olvasási sebesség? Mennyivel lenne lassabb egy vinyónál? Mármint a tényleges használat alatt, nyilván olv/írásban lassabb egy pen, de ez mennyire érezhető pl. torrent, hálózati másolgatás, ftp, filmezés, stb esetén? Fontos, hogy csak az oprendszer lenne a pendriveon, van mellette egy vinyó is, ott van minden adat.

(#152) drachos válasza harry (#151) üzenetére

drachos
(tag)

Na, ez engem is érdekelne :)

De most az lenne a gondom, hogy csak ki akartam próbálni a dolgot, és próbálkoztam sok mindennel (unetbootin-al több pendrive-ra is megcsináltam xbmc boot pendrive-ot), kiválasztottam bisoban 1st boot device-nak a removable device (vagy valami nagyon hasonló), de nem akart sehogy sem bootolni usb-ről. Ezek szerint ő eltávolítható eszköz alatt nem pendrive-ot ért? mert akkor mégis mit? Laptopon próbáltam, ilyenen: Asus X51L

(#153) Gézengúz

Gézengúz
(őstag)

linuxliveusb

Házad bárhol lehet, de Hazád csak itt

(#154) sonar

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Dos-os boot-os usb-t akarok csinálni, de vhogy nem akar futni a VFD Vista 64bit alatt.
Találkozott már vki hasonló problémával? Tudtok rá vmi megoldást? :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#155) sonar válasza harry (#151) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Írásban biztos elmarad a winyótól, de ha csak olvasni akarsz akkor is.
A boot idő hosszabb lenne abban is biztos vagyok. De szerintem ha elegendő memória van a gépedben akkor nem nagyon okoz gondot. De biztos, hogy lassabb lesz. Esetleg CF kártyát kipróbálni IDE átalakítóval?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#156) POWERIVÁN válasza sonar (#155) üzenetére

POWERIVÁN
(kvázi-tag)

Ha valaki xp -t akar esetleg telpíteni a legegyszerübb módszer :
NOVICORP wazzeg a legegyszerübb és magyarszkijra át lehet állítani

WindowsPhone 8.1 függő vagyok :)

(#157) POWERIVÁN válasza POWERIVÁN (#156) üzenetére

POWERIVÁN
(kvázi-tag)

Amugy meg a multiboot10 a barátod. Ha gyorsabban akarsz XP-t telepíteni

WindowsPhone 8.1 függő vagyok :)

(#158) gabor977

gabor977
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy amennyiben van egy USB-SATA/IDE átalakítóm és egy SATÁS vagy IDÉS DVD meghajtóm, akkor tudok róla bootoltatni és oprendszert telepíteni?

Vennék egy netbookot, és nem rendelkezem 8 gigás pennel, ezért a kérdés.

Köszi.

Üdv.

(#159) e00dgy válasza Reset Elek (#86) üzenetére

e00dgy
(tag)

Ezt kipróbálom. Már régóta szeretném, használni a pendriveról való bootolást.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat.

(#160) Pego

Pego
(újonc)

Sziasztok!
Szerintetek egy gépet (jelen esetben egy 4 éves Toshiba laptopot) meg lehet tanítani USB-ről való bootolásra, ha egyébként a BIOS-a ezt nem ajánlja fel. A BIOS frissítéssel már próbálkoztam, de ugyanaz a 4 lehetőség van mint előtte (HDD, CD/DVD, Floppy, LAN). Ha van ötletetek azt megköszönném, de azt is, ha valaki megmondaná, hogy nem lehet, mert akkor nem küzdenék tovább.
A segítséget előre is köszönöm! Pego

(#161) sonar válasza gabor977 (#158) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Miért ne tudnál? A kérdés az, hogy a telepítőben mennyi és milyen driverek vannak beleintegrálva. Bár elég foghíjas kérdést tettél fel. Ha linuxot akarsz telepíteni akkor biztosan nem lesz gondod ha új disztribúciót használsz.

@Pego - ha nincs lehetőség akkor sajnos nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#162) Pego

Pego
(újonc)

Köszi Sonar a válaszod.

Szerencsére sikerült, mégis az USB-ről való bootolás. Ennek a gépnek (Toshiba L20 183) kissé trükkös a BIOS-a ezen a téren, legalábbis számomra. Ugyanis a HDD lehetőséget nem csupán előre vagy hátra tudod mozgatni a listában, hanem - és ez az amire eddig nem jöttem rá - enterrel belépve egy külön almenü jön fel és ott a vinyó és a csatlakoztatott USB eszköz sorrendjét is meg lehet változtatni. (szerencsére az USB pont bent volt a gépben)

Azért írtam le ilyen részletesen, hátha mást is érinthet ilyen probléma, meg az okulásért is először jobban körül kell nézni. (bár nem gondoltam volna hogy a HDD-n belül lesz az USB lehetőség)

De, hogy az USB-ről való bootoláshoz egyéb dolgot is hozzátegyek: Én kezdőként egy számítástechnikai magazinból kiolvasott, egyébként magyar programozó által elkészített kis programot használok (jelent esetben, ahogy jól is gondoltad: Linux live OS előállításához). A neve: UNETBOOTIN. Egyszerű és működik.

Esetleg ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem: Lenne-e olyan lehetőség, hogy egy-egy ilyen USB-s Linuxos indulás után a kívánt beállításaimat (pl.: internet kapcsolat paraméterei, könyvjelzők, stb.) egy fájlba elmenteni szintén az USB-re és így a legközelebbi indulásnál onnan beolvasva a rendszer már tudná alkalmazni és nem kéne megint mindent megadni elölről?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv. mindenkinek!

Ui.: mindig próbálkozzatok

(#163) sonar válasza Pego (#162) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Én ha ezzel a lili-vel csináltam a boot-os usb-t[link], akkor induláskor ki tudtam választani egy úgynevezett Persistent Mode-t ami azt jelenti, hogy minden amit csinálsz nem veszik el.

(#164) Pego válasza sonar (#163) üzenetére

Pego
(újonc)

Kösz! Pont tegnap olvasgattam ezt a honlapot, de végül nem töltöttem le. De ha azt mondod műkszik. akkor kipróbálom.

(#165) sonar válasza Pego (#164) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Én egy Kubuntu 9.10-es pendrive-ot csináltam vele és a gadeget meg hátteret szépen megtartja. Tökmindegy, hogy milyen gépre dugom rá. Sajnos nem sok időm van kísérletezni a többi disztribúcióval :(

(#166) Vigneau

Vigneau
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Windows 7 alatt tud valaki bombabiztos módszert DOS-os pendrive készítésére? A HP módszere itt kudarcot vallott, eszem is a kefét miatta... :(((
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Vig

Érzem az avart az erdőben...

(#167) Vigneau válasza Vigneau (#166) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Probléma megoldva, a csuda vinné el a rendszergazdai jogokat... :W :B

Érzem az avart az erdőben...

(#168) cocka

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy a BartPE, MiniPE (XP-re épül) és hasonló windóz live CD-szerű rendszereket hogyan lehet persistentté tenni egy pendrive-on?

Eddig annyit tudtam megcsinálni, hogy bootolok a penről és ugyanúgy működik, mintha CD-ről vagy DVD-ről bootolnék. Vagyis a változtatásokat nem őrzi meg és pl. update-ekhez is a ramot használja.

Ubuntunál az usb live készítőben beállítható hogy persistent vagy nonpersistent verziót akarsz, az működött is csak a helyhiánykorlátba ütköztem.

Windóznál hogy érhető el, hogy a live környezetben végzett módosítások megmaradjanak, hiszen a pendrive-ra ugyebár írni is lehet. Vagy hogy csak azt írja a ramba, ami kikapcsolás után elveszhet, amit módosítok és mentek az a következő indításnál is ugyanúgy maradjon?

Tud erre esetleg vki válaszolni?

(#169) sonar

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Portable Win7-et szeretnék csinálni. No nem telepítés céljából.
Túrtam a netet, de nem találtam számomra megfelelő megoldást.
Addig ok, hogy ha végig követem ezt a leírást: [link] akkor induláskor nem telepítek hanem nyomok egy Shift+F10-et és van parancssorom. Sőt még ha másolok fel TC-t azt is el tudom indítani.
De kéne nekem az asztal is. Olvasgattam és elvileg a WIM fájlokkal operálgat, azaz, hogy azok tartalmazzák az "imaget". Na most én a win7 telepítőben kettő wim-et találtam.
boot.wim - 137.5 Mega, install.wim -2.0 Giga
Ha az install.wim-et kicserélném egy telepített gépről készültre akkor az működne? Egyáltalán tudja vki pontosan, hogy melyik wim mi célt szolgál?

Csinált már vki ilyesmit?

@cocka - szerintem nem lehet megcsinálni mert ha jól tudom akkor ezeket a wim-eket csomagolja ki a ramba és a végén meg nem csomagolja vissza a változásokat.

[ Szerkesztve ]

(#170) Sunyer

Sunyer
(újonc)

Sziasztok!
Van itten egy új lapi: Samsung R528
Szeretnék vele pendrive-ról bootolni!
Az oprendszer telepítésnél a CD-hez nem kellett átállítni 1st bootot mert magától nyomatta a CD-t...
De most hogy USB-znék hiába kerestem a BIOS-ban a BOOT fülnél azt h 1st, 2nd stb.
nem találtam effélét! :W
Pedig párszor már tettem újra gépeket de ez a BIOS meghökkentett.
Megmondom őszintén, az angolom nem valami fényes de a BOOT nál csak
INABLED -ENABLED választások voltak és a többi fülnél sem volt olyan amit keresek.
Valószínüleg ott van csak én nem beszélem a nyelvet...bocsi
Valami tipp?

"Megoldás --> START\Programok\Kellékek\Parancssor -> FORMAT C:"

(#171) Sunyer válasza Sunyer (#170) üzenetére

Sunyer
(újonc)

szivem szerint törlölném az előző hozzászólásomat ugyanis megoldottam a dolgot és ráadásul DISABLED helyett INABLED-et :DDD irtam
azért köszi hogy elviseltek
minden jót :)) :R

[ Szerkesztve ]

"Megoldás --> START\Programok\Kellékek\Parancssor -> FORMAT C:"

(#172) hegeanabol

hegeanabol
(senior tag)
LOGOUT blog

Láttam már pár jó dolgot. De ennyi össze visszáságot :DDD

Valaki le írna egy alap DOS inditót win7 alá ??

THX :R :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#173) hegeanabol válasza hegeanabol (#172) üzenetére

hegeanabol
(senior tag)
LOGOUT blog

Mostanában ha lehetne ;] ;] ;]

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#174) hegeanabol válasza hegeanabol (#173) üzenetére

hegeanabol
(senior tag)
LOGOUT blog

hát látom nem járok szerencsével ..... :((( :(((

(#175) herrLeon válasza hegeanabol (#174) üzenetére

herrLeon
(tag)

[link]

DELL Studio 1737 Windows 7

(#176) martin66

martin66
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítség, pendrivról akarom telepíteni a windows7-et ez a leírás szerint csináltam végig BIOS-ban is át állítottam,. hogy USB-ről bootoljon viszont amikor F12-vel besegítek, hogy bootolni akarok usbről akkor sem kezd bootolni illetve akkrosem ha simán csak el indítom a win7-et nagyon örülnék ha tudnátok segíteni.
Köszi

Martin

(#177) martin66

martin66
(fanatikus tag)

Szerintem az a baj, hogy nem engedi be írni ezt a parancsot BOOTSECT.EXE /NT60 H: helyette ki írja, hogy a hozzáférés megtagadva :S

(#178) Karma válasza martin66 (#177) üzenetére

LOGOUT blog

Rendszergazdaként indítsd el a parancssort, amibe a bootsect parancsot írod.
Elég kritikus lépésről van szó, ha ez nem megy, nem fog a boot se, ahogy látod.

[ Szerkesztve ]

(#179) martin66

martin66
(fanatikus tag)

Igen ez volt a baj, köszi, láttam videókban is, hogy rendszergzadaként indítja el viszont azt hittem nem kell :S, de így már jó :D köcc

(#180) uszilard

uszilard
(tag)

Üdv Urak!

Szeretnék csinálni egy bootolható xp sp3 telepítőt pendrive-ra, Megoldható ez?

A data 2gb-osom van.

Köszönöm.

Üdv Szil

P5QLD PRO E5200@3.3Ghz 500GB WD HDD ATI 5770 Silent Cell FSP 500W Táp

(#181) AndrewTdi válasza uszilard (#180) üzenetére

AndrewTdi
(őstag)
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy XP-vel meg tudod-e csinálni.
Én ezzel a progival szoktam. (Win7-et)

[ Szerkesztve ]

(#182) uszilard válasza AndrewTdi (#181) üzenetére

uszilard
(tag)

Köszi

Már másolja a fileokat, 10 perc és kiderül működni fog e .

A gép egy Lenovo Netbook.

(#183) uszilard

uszilard
(tag)

Azóta is másolja a fileokta. Úgy döntöttem veszek egy új pendriveot.

PQI U273 4Gb fekete USB Flash Drive ra gondoltam. A fontos nekem hogy meg legyen a csatlakozásnál a fém keret és hogy gyorsan lehessen írni olvasni és hogy minél rövidebb legyen(autós fejegységben is használnám)

Köszi

Üdv Szil

(#184) AndrewTdi válasza uszilard (#183) üzenetére

AndrewTdi
(őstag)
LOGOUT blog

Na azért eddig nem kéne, hogy tartson, főleg egy 600mb-s xp.
Nekem Kingston Datatravelerem van, 30K-val olvas, és 20K-val írok rá. Nem panaszkodom.

(#185) uszilard válasza AndrewTdi (#184) üzenetére

uszilard
(tag)

Sajnos kisebb fileoknál ez vmiért nagyon lassú.
Pl mp3 akat hamar felrakja.

(#186) benedekco válasza Reset Elek (#86) üzenetére

benedekco
(HARDVERAPRÓD)

:R

Nagy vagy!!!

Mos mé, hánem? - Túrás, sátras, kempinges topik: http://tinyurl.com/3hjp8on

(#187) Badb0y válasza uszilard (#185) üzenetére

Badb0y
(PH! addikt)

Szia!

Pen drive bootos topikban néztem, hogy csináltál xp bootos pent. Tudsz valami linket adni, hogy is kell ezt ? 16gb-os vagy 1 gb-os pen drivejaim vannak.

Köszi.

Minőségi laptopok http://www.laptop-ok.hu

(#188) Badb0y válasza Badb0y (#187) üzenetére

Badb0y
(PH! addikt)

Na szép, privát helyett topikba ment :B

Minőségi laptopok http://www.laptop-ok.hu

(#189) 1989rigo

1989rigo
(tag)

Üdv.

Szeretnék egy pendrive-ot win xp telepítőre használni. Rámásolom cdről azt restart majd beállítom h bootoljon a pendiről de továbblép rajta. mit lehet tenni?

Üdv Szabolcs Tel.: 06-30-701-07-51

(#190) gabesz78 válasza 1989rigo (#189) üzenetére

gabesz78
(tag)

Szia

Szerintem itt megkapod a választ.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#191) gyiku

gyiku
(PH! kedvence)

16gb sp usb3-at megcsinaltam bootosra, es ramasoltam a win7 gyari lemezrol mindent, hogy odd nelkul is tudjak telepiteni. el is indul a telepites, de vmi sata drivert hianyol a vertex2hoz. mit rakjak meg ra az usbre?

hüllő

(#192) Male válasza gyiku (#191) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Win7 telepítőt szerintem inkább az MS-féle megoldással csinálj.

...ha ezzel csináltad, és SATA driver a gond, akkor a chipsethez tartozó cucc kell rá... de ilyen Win7-nél szerintem nem szokott előfordulni (XP.hez kellett).

\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu //////////////// Videókazetták digitalizálása Xvid és DVD-Video formátumba olcsón, jó minőségben! Ha érdekel dobj privit!

(#193) gyiku válasza Male (#192) üzenetére

gyiku
(PH! kedvence)

koszi, kiprobalom.

hüllő

(#194) elfelejtette

elfelejtette
(PH! kedvence)

Kolléga akar pendrive-ról wint telepíteni, de nekem nem rémlik, hogy az ASUS M3A biosában lenne 'try other devices' kapcsoló...
Ilyenkor mi a teendő?

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Huawei Ascend G300 # Slim 4.2.2

(#195) Rush26

Rush26
(újonc)

A notimban(asus t9400) bedöglött a vinyo,És csak olyan botolási lehetöség van hogy usb fdd.Rápakoltam pendrivre egy ubuntu-t és beállitottam elsö helyre az usb fdd-t de meg sem nyikkan. Mit csináltam roszul? Vagy estleg nem is lehet bootol?ni pendrivrol

(#196) G.A.

G.A.
(fanatikus tag)

Helló!

Tudna valaki egy programot, vagy leírást adni, hogyan tudnék 1 pendriveról több operációs rendszert telepíteni?

Már van 1 pendriveom amin rajta van a win7 és arról megy a telepítés, de azt szeretném, ha lehetne választani valahogy így:
boot from hdd
win7pe(előtelepített windows)
valamilyen előtelepített linux
win7x64SP1HUN
win7x86SP1HUN
ubuntu
suse
reboot

Valaki?

GA

(#197) BambaHuba

BambaHuba
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Átnéztem a googlet, fórumokat és oldalakat. Sehol sem találom a megoldást. A helyzet az, hogy van egy Sony Vaio VPCY2 laptop (opt meghajtó nélküli), amin nincsen windows. Probáltam bootolni külső optikai meghajtóról, USBről, de egyik sem megy. A biosban csak annyit lehet beállítani, hogy Külső eszközről/networkről/belső merevlemezről bootoljon. Azt írja, hogy:
Check cable connection!
PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.
Operating System Not Found
Kivagyok már kicsit :W :W
Köszönöm előre is a segítséget! :R
B

(#198) drahotab

drahotab
(tag)

Sziasztok!

Asrock b75 pro3-m lapom van (meg semmilyen oprendszer nincs a gepen)
Amikor benyomom, azt irja: error loading operating system.

A biosba az usb eszkoz van beallitva elsonek, a tobbit kiszedtem. NTFS es FAT32 ben sem megy...

Valaki tudna nekem segiteni?

Koszonom!

(#199) spe88

spe88
(lelkes újonc)

Akarok egy 'gép telepítő' pendrive-ot, amiről tud bootolni a Windows. Ez a pendrive elég nagy ahhoz, hogy rápakoljam a Win7-et, XP-t, az összes programot, ami kellhet, ezen felül meg még azt, amire tényleg szoktak használni egy pendrive-ot :)

Szóval létezik-e olyan opció, hogy tudjon bootolni, mindkét wint lássa és telepítésnél esetleg ki tudnám választani, hogy melyik wint rakja fel. Amikor meg már windowsos környezetben beteszem, akkor lehessen használni normál drive-ként!

thx

(#200) flash-

flash-
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

sziasztok

lenne egy kérésem!
olyan pendriveot szeretnék létrehozni amin több olyan dolgot is ki tudjak választani amik külön külön iso-ban letölthetőek a netről.
példa:
letölthető iso formában a memtest,és az avira virusirtó "dosos"vírusirtója.
ezt a kettőt szeretném egy pendrivera rátenni,úgy hogy ha bootolok a pendriveról,akkor menüben ki tudjam választani hogy melyik program bootoljon. az avira vagy a memtest,stb...
tudtok ebben segiteni?
szóval nagy segítség lenne ha valaki leírná hogy hogy csináljam meg!

[ Szerkesztve ]

A magánszféra, pontosan azért, mert biztosítja, hogy soha senki nem ismer bennünket teljesen, még önmagunk sem, menedéket nyújt a képzelet szabadságának, a kíváncsiságnak és az önreflexiónak. Azzal, hogy privát önmagunkat védjük, a kreatív és értelmes élet lehetőségét védelmezzük.“

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.