Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrSoul

    őstag

    Mindenkit üdvözlök! :)
    Egy fura kérdésem lenne, nem is hardver forumba illik, de kiváncsi vagyok mások véleményére is. Ide talán idősebb emberek fognak írni, nem azért mert más nem írhatna, de talán nekik nagyobb élettapasztalatuk van.
    Csaladommal talán belekezdenénk valami családi vállalkozásba. Nem egyszerű, teljesen életet váltanánk, kiköltöznénk a fővárosból, szüleim eladnák a lakásukat... Tehát nagy változás lenne, bár még csak elvi szinten, még nem biztos. Gondoltuk, a lakásból maradna minden bizonnyal némi pénz, talán (max, aztán az se biztos) úgy 10M. Nekem van állásom, édesanyámnak is van, de a családban vagyunk még egy páran felnőttek. Én az állásom mellett is tudnék azért vállalni valamit, biztos. De miben érdemes gondolkodni? Talán Szigetszentmiklós-Szigethalom környékére költöznénk, családi házba. Úgy szeretnénk, hogy legyen a telken még egy melléképület, vagy pince, vagy nagy garázs, hogy ha valamibe belekezdünk, legyen valami helység is.
    Szerintetek mibe érdemes gondolkodni? Az engedélyekkel nem lesz gond, van cég, aminek mindenre van engedélye.
    Én valami kézműves jellegű dologra gondoltam, tehát valami termék előállításában, mert szerintem az ilyen, mint hogy ''bolt'', vagy ''kocsma'' stb, azaz a szolgáltató ipari kissé rizikós, sok embertől függesz. PErsze az előállított terméket is még szállítani kell, de ha megvannak a kliensek, akkor '' csak'' vinni kell. Egy boltban (főleg vidéken, kertes környéken) várni/lesni kell a klienseket...
    De nem tudom, jó lenne, ha itt mindenki megosztaná az ötletét-tapasztalatát (főleg az utóbbit :D ).
    Tehát jöhetnek ötletek a (pl. :DDD ) téglák gyártásától a videótékáig, a kerámiák készítésétől az internet szolgáltatóig! :DDD
    Tudom, hogy 10M-ból sokat nem lehet csinálni, de kicsiben kéne kezdeni, aztán esetleg fejleszteni. Vagy vannak ilyen jellegű vállalkozások, hogy ''elég megvenni x gépet y millióért, de aztán az behozza a pénzét...'' Mittomén... :DDD

    Mindig az X jelöli a pontot...

Új hozzászólás Aktív témák