Hirdetés

Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz ESP #3252 üzenetére

    Hát, a legnagyobb gond, hogy nem érnek semmit a szabványok. Illetve, ugye nincs is olyan, hogy 500-s, mert csak a 400-s a szabvány! EZ egy jelentős probléma, ugyanis az alaplapok finnyásak lettek. Egyik ram megy, másik éppenhogy, a harmadik meg mindig restartol. Az alaplap honlapján általában felsorolnak pár ram márkát, és tipust, melyel tutira kompatibilis. Ezeket kell belerakni, illetve, az ilyen csippel szerelt ram modulokat, még ha más is a gyártó, de valszeg működni fog velük. Egy pl. az én alaplapom. DFI, és eredetileg SuperTalent ramokat raktam bele, de nem működtek együtt igazából. Kicseréltem erre a Kingmax HC 500-ra, de hiába raktam az fsb-t 250-re, szinte a biosig sem jutott el a rendszer, pedig a proci bírja a 2500 Mhz-t (10x250, és a HT-t is lentebb vettem 4x-re). Vissza osztottam a ramokat 166-ra, és máris kőstabilan megy. De, ha most lenne pénzem, és vehettem volna Muskin 2x512 csúcsramot 47E huf-rt, Samsung TCCD csipest, akkor tuti, hogy olyan 600-ig meg sem álna azokkal a ramocskákkal. Persze, más gyártó TCCD-vel szerelt ramocskájával is száguldozna, tutira! Ennek ellenére, remélhetőleg nagyon közeli jövőben sikerül lecserélnem Samsung uccc csipesre (2x1giga). Igaz, ha ''csak'' 400-l megy, már akkor is rengeteget fog gyorsulni a rendszerem, bizonyos játékok alatt.:DDD
    Még 1 gyors példa. Ez elött egy Abit AN7-m volt, de SEMMI esetre sem volt hajlandó Hinyx D43 csippel szerelt rammal menni. Mást szeretett az aranyoskám. ENNYI! Tehát, osszad vissza a ramokat, variálj a CPU szorzóval, és az fsb-vel. A lényeg, a cpu-bol hozzad ki a maxot (vagy amennyit akarsz), a ramokat viszont ne 500-n járassad, hanem lődd be kezdetnek mondjuk 450-re. Ha így nem fog kilépni, és sokáig tudsz játszani, akkor ugye ennyi a megoldás.
    Esettleg, ha gondolod, ez elött teszteld le memtest-l, mert ettől függetlenül más is lehet a probléma, ha a teszt lefut 18-24 órán át, akkor már valszeg nem a ram a ludas.:B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Aktív témák