Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BJanee

    tag

    Sziasztok.
    A következő problémára keresek megoldást, ötletet:
    Adott egy Asus P5P800SE alaplap, ami ugye AGP8X sebességet tud. Adott hozzá pl. egy Xpertvision Radeon 9600, vagy egy MSI Geforce TI4200, ezek ugye 8X AGP-s sebességen üzemel(né)nek az adott lapban. Szóval, a hibajelenség, hogy alapon, tehát csak az AGP-s kártya van a lapban, semmi más nincs rákötve (pci eszköz), a lap nem hajlandó BOOT-olni. Amint az egyik (bármelyik) PCI foglalatba helyezek egy PCI-os régi videókártyát (S3Trio), de a D-SUB kábelt ugyanúgy az AGP-s kártyában hagyom, a lap pöcc-röff elindul és van kép is az AGP-s kártyán! Ilyet még sohasem tapasztaltam, pedig nem tegnap kezdtem! Ha valaki esetleg találkozott hasonló jelenséggel és tudja a megoldást, írjon! Már BIOS-t is frissítettem, egy-ill. két memóriamodullal is próbálkoztam, ugyanaz. BIOS resetet is csináltam. A BIOS beállításokban AUTO-n hagytam mindent, sőt, megpróbáltam manual-ban is beállítani az AGP/PCI frekvenciát 66/33-ra, az AGP feszültséget 1,5V-ra, de mindvégig ugyanaz, PCI-os videókártya nélkül a lap nem BOOT-ol be! Ha az AGP foglalat lenne a hibás, feltételezem, akkor nem BOOT-olna AGP-ről akkor sem, ha PCI-os kártya is van a lapban. Ja, a bootolási sorrend a kártyáknál AGP/PCI. Tehát előbb az AGP porton keres kártyát. Nem tudom, ebből a szempontból fontos-e, de az AGP aperture size-t állítottam 64MB-ra is, 32-re is. A rendszermemória két db. 128MB-os 400Mhz-es modulból áll. A táp egy FSP 350W-os. A cpu egy P4 520-as. HDD, FDD, CD/DVD olvasó-író nincs rákötve. Csak egy PS/2-es bill. van, más nincs.
    Remélem, ennyi információ elég.
    Várom az ötleteket, hozzászólásokat!
    Üdv

    rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

Új hozzászólás Aktív témák