Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oyabun

    tag

    Hali Fórumozók.
    Nagy dilemmában vagyok, leírom a tényeket.
    Mindenképpen szerettem volna meglepni magam egy full HD médialejátszóval karácsonyra és mivel a csillagok szerencsésen álltak, egy A-200-at néztem ki magamnak. Az igényeim elég speciálisak, nincsen szükségem sem beépített HDD-re(linuxos full homeserver NAS-sal, nagyon gyors torrenttel), sem internetes tartalmakra a TV-n (szerintem nem arra való) és az UTP kábelt is odahúztam ahova kell, (nem szeretném a HD filmjeimet szaggatni a wifin). Azonban rezzenésmentes BlueRay 1080p lejátszást szeretnék hálózaton keresztül a meglévő forrásaimból bármikor, bármilyen tartalomra.
    Azonban a lejatszo.hu-n nem volt, és az edigitalban is elvitték az orrom elől amire pályáztam, gondoltam majd a két ünnep között elintézem a boltot.
    Majd elmentem karácsonyi bevásárlást intézni az anyósommal ahol is a következővel találkoztam: http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_22608.htm
    Nagyon jól nézett ki a dolog így megkérdeztem az eladókat, ha nem tetszik vissza vihetem-e karácsony után. Mivel azt mondták természetesen, legyen meg a blokk és mehet a dolog, megvettem.
    Hazaérve persze első dolgom az volt, hogy utánanézzek vannak-e tapasztalatok vele külföldi fórumokon. Eredmény=0.
    Gyorsan szétkaptam még az első próba előtt így tudom, hogy egy realtek 1283DD-van benne ami a felvételi funkció mellett még kicsivel gyorsabb órajelen is jár mint az Asusban és a "klónokban" lévő 1073-as társai.
    A tesztek alapján (letöltöttem a PH tesztek szokásos video fájljait) ugyanazt tudja mint a hasonló realtekes lejátszók (én kevesebb pixelesedést láttam a killa sample alatt mint a mi képeken van de nem volt tökéletes), az internetről letöltött új FW-vel beszél magyarul, és gond nélkül fel tudtam venni pár adást a karácsonyi műsorból. A menüje nem olyan szép mint néhány másiké de nagyon jó vételnek tűnik 30kHUF-ért.
    Azonban most jön a dilemma:
    A jelenlegi firmware bugos (a gyári nem volt az, azonban ez az új tartalmazza a magyar nyelvet, a timeshift és NAS funkciót). Ami annyiban merül ki, hogy minden egyes bekapcsoláskor meg kell adni a nyelvet, régiót, időt, hálózati beállításokat)
    Nem tudom, hogy a cucc fenti hábáit mennyire aktívan igyekeznek majd kiküszöbölni, elvégre ez egy branded készülék és az eredeti gyártó honlapján nincs is hozzá támogatás.
    A jószág ugyan fém házas, de mégis van a chip hűtőjén egy aprócska venti. az aprócska ventik pedig idegesítőek. (ez a probléma meg van az A-200-zal is, de jön hozzá új ház ami gyári megoldás a problémára.
    Ti mit javasoltok? Vigyem vissza? Vagy gyógyítsak hozzá egy ereseti firmware-t és használjam ameddig nem találok jobbat? Az eredeti elképzeléseimben nem szerepelt a DVB-t tuner és rögzítés lehetősége, de nagyon megtetszett a funkció.

    Aki a belére vagy a tapasztalatokra kiváncsi jelezzen, csináltam pár fényképet.

  • lalakov

    senior tag

    válasz vendingo #600 üzenetére

    Szia!

    A feliratok méretét, színét lehet állítani?
    Hangsávot tudsz választani?

  • Oyabun

    tag

    válasz Oyabun #625 üzenetére

    Időközben megtaláltam a hibát így újraflashelés után eltűnt a legidegesítőbb hibája (az indulási adatok újra és újra bekérése) így azt hiszem megtartom.
    Azóta kipróbáltam még több video formátumot és fájlt is, idáig mindnet lejátszott tisztességgel.

Új hozzászólás Aktív témák