Kopipészt következik egy másik írásomból, remélem nagyjából fedi, amit tudni szeretnél.
Az extra magok és az L3 cache automatikus feloldásához egyszerűen Auto-ra kell állítani az Advanced Clock Calibration opciót. Ha instabil lenne a rendszer lehetőség van egy ugyanezen lapon található opcióban kiválasztani, hogy konkrétan mely magok működjenek. Az L3 cache letiltására az annak hozzáférhetőségére vonatkozó opcióban nyílik mód a Disabled lehetőség kiválasztásával.
A referencia-órajel emelésénél három dologra kell odafigyelni: a memória, a northbridge és a HT link sebességére. Ezek mind a referencia-órajelből képződnek és saját, külön beállítható szorzóval rendelkeznek, annyi megkötéssel, hogy a HT link szorzója csak kisebbegyenlő lehet, mint a northbridge-é. Jelen alaplap a HT 3.0-ás verziójával rendelkezik, ami azt jelenti, hogy a 2600 MHz-es órajelet hivatalból vinnie kell. Egy Phenom II-es proci northbridge-étől ugyanezt a frekvenciát várhatjuk el. Az X2 5000-esnél mind a HT mind a northbridge szorzója 8x-ban van maximálva, így ezek módosításán 325 MHz-es refórajel előtt el sem kell gondolkodnunk.
A memória beállítására külön oda kell figyelni. Az alaplap kiolvassa a modulokra vonatkozó információt, majd ezt összeveti a beállított RAM szorzóval és ennek megfelelően határozza meg az időzítési értékeket. Nem veszi ugyanakkor figyelembe, hogy a reference clock (továbbiakban rc) értéke 200 MHz-től különböző is lehet. Így ennek emelésével a RAM nem fogja tudni tartani az Auto opció által meghatározott időzítési értékeket. Ezeket tehát manuálisan rögzítenünk kell. Ennek kényelmes módja az, ha a rendszert tuningmentes, alapállapotba hozzuk. Ekkor még minden időzítésénél az Auto értékeket találjuk. A lap azonban fölöttük kiírja, hogy jelenleg ezek mennyit jelentenek. Ezeket leolvasva egyszerűen beállítjuk őket az Auto opció helyett. FONTOS! Mind a Gigabyte, mind az ASRock lapoknál megfigyeltük, hogy a TRFC értékeket a lapok eggyel alulbecslik. Különösebb magyarázat nélkül az a helyzet, hogy 250-es FSB fölött nem nagyon mennek a rendszerek (boot sincs), ha a TRFC-t is az előbb leírt módon állítottuk be. A TRFC értékek egy beosztással való megnövelésével azonban a 300 fölötti rc értékek sem okozhatnak gondot, feltéve, hogy a processzor is bírja.
Az alaplap csak PWM-es ventilátorok sebességét tudja állítani.