Hirdetés

Aktív témák

  • Stingie

    tag

    Sziasztok fórumtársak,

    mivel nem nagyon találtam egy vállalati problémára megoldást, ezért feldobnám itt a kérdést, hátha tudja valaki rá a választ:

    A probléma röviden: az Androidos készüléket szeretnénk dial-up modemként használni.
    Az ok: Sok remote konzol szerverrel rendelkezünk, amelyek hagyományos vezetékes fővonalakon lógnak EMEA szerte, pont azért, hogy hálózati/internetes probléma esetén, netkapcsolattól függetlenül is el lehet érni a rájuk csatlakozott hálózati eszközeinket troubleshoot miatt (pl. egy MPLS routert, szervereket, stb)

    Mivel gyakori a home office, és általában nem áll rendelkezésre vezetékes telefonvonal, ezért a PC-s usb-s, v. integrált faxmodemek nem alternatívák. Arra keresem a választ, hogy az androidos mobilt bluetooth/usb, stb. módszerrel a PC-re csatlakoztatva, tudom-e hagyományos faxmodemként használni, és ezen keresztül behívni ezeket a fővonali telefonszámokat pl. Puttyból, vagy hypertermből ?

    Olyan ez, mint régen a betárcsázós net, csak a modem itt most maga a telefon, és nem szolgáltatót hívunk, hanem a túloldali konzol szerver telefonszámát, amely mint egy faxmodem, felveszi, és válaszol. Ezt a szolgáltatást a régi Nokia, stb. telefonok tudták, de most nem találtam ilyen telefont, vagy app-ot, ami ezt a funkciót szolgáltatná.
    A Vodafone a szerződött partner.

    Tud valaki ebben segíteni ?

    köszi,

    [ Szerkesztve ]

    Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

Aktív témák