Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz Fatraktor #660 üzenetére

    Mondjuk ha ezt így próbáltad feltenni, nem is csodálkozok, hogy nem ment. Rossz fw, rossz fájlok kártyára másolása, stb.
    Nem árt egy kis odafigyelés, és olvasgatás, mert az oE flashelés egy fokkal bonyolultabb, mint egy android frissítés. Próbálom általánosságban leírni az oE telepítést, ill. amit eddig kibogoztam belőle az amlinux fórumon (ahol nem túl bőbeszédűek az emberek).

    "A" scenárió: android törlése és openELEC telepítés az eMMC-re
    Első alkalommal egy full install-t kell letölteni az adott oE buildből.
    Pl. OpenELEC-Amlogic.aarch64-MiniMX-6.95.3.zip.
    Ezt ki kell csomagolni, és egy FAT32 SD-kártyára másolni a .zip tartalmát, majd fogpiszkálóval indítva a gépet, magától települ. Ha kész, akkor a recovery-ben ajánlott egy wipe date / cache-t is nyomni. Újraindítás, kész vagy.

    Frissítés #1: ha már van egy működő oE a gépen (pl. 6.95.2), akkor egy *update.zip-et kell letölteni (pl. OpenELEC-Amlogic.aarch64-MiniMX-6.95.3-update.zip). Ezt nem kell kicsomagolni, csak rámásolni egy SD-kártyára, gyufaszál és recovery-ből apply update from ext-el betallózni és felrakni.

    Frissítés #2: amelyik build támogatja, ott az oE frissíthető OTA módon is. (pl. az Alex féle Mini MX build 6.95.2-es eMMC verziótól).

    "B" scenárió: android megtartása és openELEC futtatás SD-kártyáról (dual-boot)

    Hogyan?
    Ha létezik az adott lejátszóra SD-kártyás verzió, akkor a teljes lemezképet (.img) ki kell írni Win32DiskImager-el egy SD-kártyára, betenni a gépbe, és egy alkalommal fogpiszkálóval indítani (ekkor módosít valamit a gép bootloader-én), majd normál újraindítás. Ezután ha bent van a gépben az SD kártya, akkor erről indul az oE, ha nincs akkor az android indul.
    A példánál maradva: SD kártyás Mini MX verziót utoljára április 25-én* készített Alex (OpenELEC-Amlogic.aarch64-MiniMX-6.95.2.1.img.gz - ezt még ki kell tömöríteni, és a kitömörített .img fájlt kártyára írni a Win32DiskImager-el).

    * - ebból kimaradt a dtb.img fájl, amit a full install csomagból ki lehet szedni.

    Megjegyzés: az én gépemen nem lehet a távirányító hangerő gombokkal föl-le lépkedni a recovery-ben, így ha ott kotorászok, akkor előtte egy PC-s billentyűt hozzákötök a géphez.

    ------------------

    Eredetileg néhány topikot linkeltem neked kiinduláshoz az amlinux fórumról, openELEC fw linket direkt nem, mert erre a gépre valót nem találtam, csak olyat ami MXQ Pro 4K-ra jó.

    Ugye kétféle "MXQ Pro" van, párszor már leírtam (4K / Quick Play).
    Első blikkre a különbségek a kettő között:
    - a távirányítójuk csak hasonló, de nem egyforma
    - a 4K-hoz 100MBit-et, a Quick Play-hez gigabites ethernet sebességet adnak meg a hirdetésekben

    Ahogy korábban leírtam: természetesen semmiféle felelősséget nem vállalok semmiért sem, pl. ha valaki téglásítja a lejátszóját.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Új hozzászólás Aktív témák