Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz Csicsóka #1172 üzenetére

    Na, szóval a FW update MXQ Pro+ -ra Power és Reset gomb nélkül:

    Kicsit körbe is írom hátha tanulságos lesz valaki számára. Na szóval a korábban linkelt leírás alapján USB-A - USB-A kábel beszerzése után USB Burning Tool-al akartam telepíteni az oroszok által mod-olt romot, de sajnos akárhogyan is csatlakoztattam a BOX-ot a PC-hez vagy a laptophoz, a csatlakozásnak nyoma nem volt semmilyen formában. Némi internetes keresgélés után azt hittem, hogy nem megfelelő USB kábelt vásároltam mert több esetben találkoztam zárójelesen az OTG jelöléssel a kábelre vonatkozóan, miközben én csak egy sima 500 ft-os kábelt szereztem be. Visszatért azonban a remény amint később talán a BOX-on történő USB hibakereső mód bekapcsolását követően változtatott a dolog mert bekapcsolást követően az USB Burning Tool azt írta, hogy Connection Success, egészen addig amíg fel nem jött teljesen a rendszer, majd ismételten nem jelzett kapcsolatot. Menet közben viszont arra is fény derült, hogy PC-vel USB porton történő összekötés során, bekapcsol a BOX az ezen keresztül kapott 5V-al is, igaz teljesen bizonytalanul, mert a Connection státusz folyamatosan változott, hol csatlakozott, hol levált, de sikerült úgy is felbootolni, hogy megvolt és nem ment el a kapcsolat, de sajnos bármilyen applikációba vagy menübe való mozgásba belefagyott, így sajnos a Recovery módba való újraindításhoz használni kívánt Power Menu alkalmazás indításában is. Ezt követően egy kis újabb internetes turkálás után meglett a megoldás.

    Ez a lényeg:

    Külső 5V-s táp leválasztása, mellőzése. Ezt követően a BOX kikapcsolt állapota mellet az USB Burning Tool elindítása PC-n -> USB kábel csatlakoztatása a BOX 4-es USB portjához egészen addig amíg ki nem írja, hogy Connection Success, majd leválasztás (széthúzás) -> használni kíván Image fájl beimportálása a USB Burning Tool-ba -> újbóli USB csatlakoztatás -> START. Ha minden igaz végigmegy a folyamat amit egy állapotsáv is jelez, majd miután végzett STOP és szétcsatlakoztatás. Normál módban történő összecsatlakoztatás után már az új rendszernek kell feljelentkeznie.
    A művelet sikerességéhez persze szükséges a mac_ether.ini fájl megfelelő helyre történő másolására is.

    Mivel írtam, hogy nem magamtól voltam ilyen okos ezért belinkelem az általam felhasznált angol nyelvű Forrásanyagotis!

Új hozzászólás Aktív témák