Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • puiza

    csendes tag

    Sziasztok!

    VGA-kártya cserével kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

    Az
    ASUS P5G41T-M LX
    INTEL Pentium E6700 3.20GHz 775 BOX
    KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT2
    SAPPHIRE 11168-30-20G HD5670 1GB GDDR5 PCIE
    FSP Aurum Gold 400W

    konfigurációjú gépemben tönkrement a VGA. Másfél éve van meg a gépem, de az 5670-es Sapphire már az elejétől fogva folyamatosan gondot okozott. Többször előfordult, hogy a bootolás nem volt teljes - felpörgött a kártya, de a monitor nem adott képet. A szétszerelés, mozgatás, benyomkodás, a rögzítőcsavarok meglazítása néha javított a helyzeten, máskor viszont csak a "csoda" segített... vagyis váratlanul újra működött.
    Valójában a másik hibája miatt szántam rá magam végre a garanciális cserére. Az elején csak egy-két hetente, aztán egyre sűrűbben zakatolni kezdett. Mostanra folyamatossá vált a hangos zörgés, zakatolás. Két ventillátoros a kártya, és az elülső ventije ment tönkre.
    Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mire cseréljem, ha javítani nem lehetne, illetve ha azonnal felkínálnák a cserelehetőséget. Photoshop 3D-re, After Effectsre, játékokra is használom a gépet, tehát egy olyasmi erősségű kártyára lenne szükségem, mint a korábbi, de amit még ki tud használni a processzor.

    Erre a típusra gondoltam, csak nem tudom melyiket vegyem, a ventillátoros vagy a passzív kivitelt? Csak mert a passzív tartósabb és halkabb is talán, de nem tudom nem fog-e nagyon melegedni..

    ASUS HD7750-1GD5-V2 HD7750 1GB GDDR5 PCIE

    ASUS HD7750-DCSL-1GD5 HD7750 1GB GDDR5 PCIE

    Előre is nagyon köszönöm a tanácsaitokat!

Új hozzászólás Aktív témák