Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz bb0t #18958 üzenetére

    Nagyjából én úgy szoktam:
    S: Sportnál/gyereknél gyorsra, sötétben vagy vakuzásnál 1/50-1/30 gép és fény függvénye.
    A: Szinte minden más esetben, téma/hatás függvényében
    P: Nikonon, főként a kevésbé fényerős üveggel, mert az érdemi rekesz tartományt úgyis engedte használni, tárcsa tekerése legtöbb gépen P-ben ugyanezt csinálja, általában a usereknek leghasznosabb talán.
    M: Állványról ISO alacsonyan tartása végett, svenkelés ND szűrővel

    Az ISO mindig auto, tiéden 1600os vagy 800as korláttal, D5000en 1600, 5100on 3200, X-E1-en 6400as plafonnal - kivéve állványról fotózásnál, ahol 100/200.

    Több ismerősöm szereti az M módot kézi isoban, én nem szeretek ezzel foglalkozni.

    szerk: Én vagyok szenilis, vagy jóval korrektebb az oly kitobija mint a pana (régebbi) 14-42-je? Főként háttérelmosásra gondolok, mert a kész képbe a jpg motor is beleszól (kontrasztosabb, színre is szebbnek tűnik.

    szerk2: A piás üveges képnél kivételesen jól állna az alacsony, 1/30 környéki zár, hogy ne legyen annyira sötét a háttér, ill plusz megvilágítás is kellett volna.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák