2012. május 26., szombat

Gyorskeresés

Szponzorunk

Főszponzorunk

ASUS

Útvonal

Hírek  »  Notebook rovat

Új platform, új dizájn: itt az Asus V6800V

  • (f)
  • (p)
Írta: janpotocki | 2005-01-21 10:25 | Forrás: PROHARDVER!

Az Asus három Sonoma-alapú noteszgépet jelentett be.

Hirdetés

Elegáns, vékony és igen könnyű: az Asus új formatervezésű notebookszériát mutatott be, amely már az Intel Sonoma néven ismert, megújult Centrino platformjára alapoz. A V6800V jelzést viselő modellek 15 hüvelykes kijelzőt tartalmaznak, ennek ellenére mindössze 25-30 mm a vastagságuk, tömegük pedig 2,4 kilogramm.

A termékcsalád három típussal debütál, amelyeket egyaránt 533 MHz-es rendszerbusszal szerelt Alviso lapkakészlettel, 1400x1050 pixel felbontású megjelenítővel, ATI Mobility Radeon X600 grafikus chippel, kétrétegű DVD+R korongokat is író optikai egységgel, kétcsatornás Intel PRO/Wireless 2915ABG Wi-Fi vezérlővel és PCI Express interfészre kapcsolódó Gigabit Ethernet porttal látják el.

A három noteszgép egyúttal három árkategóriát is képvisel. A legkisebb Pentium M 740 (1,7 GHz) processzort, 1 x 512 MB memóriát és 60 GB-os merevlemezt kapott, ajánlott kiskereskedelmi ára így 1899 euró. A középső modell processzora egy Pentium M 760 (2 GHz), memóriája ugyancsak 1 x 512 MB kapacitással szolgál, winchestere azonban már 80 GB-os; ezért a konfigurációért 2199 eurót kell fizetni. A legerősebb notesz Pentium M 770 (2,13 GHz) CPU-val rendelkezik, memóriája a kétcsatornás meghajtást is kihasználva 2 x 512 MB, merevlemeze 80 GB tárhelyet nyújt; e gép ára 2499 euró.

A gyártó persze, élve a Sonoma adta lehetőséggel, mindegyik V6800V-be DDR2 memóriamodulokat épít, ám az 5400 rpm fordulatszámon üzemelő merevlemezek továbbra is Ultra-ATA100 interfészre kapcsolódnak. Az új gépekre gyárilag Windows XP Professional operációs rendszert telepítenek, s természetesen rendelkezésre áll a Power4 Gear+ energiamenedzsment, amellyel az akkumulátoros üzemidő – az Asustól kapott információ szerint – akár nyolc órára nyújtható.

A V6800V-k a már említetteken kívül négy USB 2.0, Firewire, IrDA, Bluetooth interfésszel, modemmel, VGA-kimenettel, PC Card bővítőhellyel és 4 az 1-ben kártyaolvasóval rendelkeznek. Várhatóan február elején jelennek meg az üzletek polcain. Nem mindennapi szolgáltatásként az Asus Zero Bright Dot garanciát vállal az új notebookokra, amely lehetőséget ad a vásárlónak, hogy ha állandóan világító (szub)pixelt talál a TFT-panelen, azt 30 napon belül kicseréltesse.

Főszponzorunk

ASUS

Gyártók, szolgáltatók

Hirdetés

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.