Gyorskeresés
Tenyérnyi médialejátszó a LaCie-tól
A silverscreen számos tömörítés- és videojeltípust támogat.
Hirdetés
A LaCie hordozható médialejátszót dobott piacra, amely számos kódolási algoritmust támogat, és speciális videokimenetének köszönhetően a legtöbb monitorra, tévére, set-top boxra vagy más AV-készülékre csatlakoztatható, így igazán rugalmas megoldást biztosít a digitális anyagok kezeléséhez.
A silverscreen elnevezésű eszköz mindössze 270 grammot nyom, mérete pedig 140 x 88 x 27 mm. USB 2.0 interfészen tölthető fel anyagokkal, lejátszáskor pedig – megfelelő adapterek révén – NTSC és PAL szabvánnyal kompatibilis kompozit, S-Video, Scart és komponens (max. 1080i vagy 720p felbontás), illetve VGA (max. 1024x768 pixel) videokimeneteket lehet igénybe venni, míg audiojel analóg sztereó vagy Dolby Digital 5.1 és DTS formátumot támogató koaxiális és optikai SPDIF kimeneten nyerhető.

Az okos készülék MPEG-1, MPEG-2 (AVI, VOB, ISO), MPEG-4 (AVI, DivX, XviD) videókat és WAV, MP3, WMA, AAC, AC3 kódolású hangot képes visszaadni, de segítségével akár (legfeljebb 8 megapixel felbontású) JPEG fotók is megtekinthetők. A silverscreen 5400 rpm fordulatszámú, 8 MB-os pufferrel ellátott merevlemezzel rendelkezik, az alkalmazható fájlrendszerek között találjuk a FAT32-t, NTFS-t és a HFS+-t is. A 40 GB kapacitású winchesterrel szerelt készülék ára 249 dollár, míg a 80 GB-os modellt 329 dollárért lehet beszerezni.
A silverscreennel igénybe vehető a DivX portál VOD (video on demand) szolgáltatása is, melynek révén teljes filmek online kölcsönzésére vagy megvásárlására nyílik lehetőség. A gyártó a lejátszó mellé biztosítja a szükséges adaptereket és kábeleket, valamint egy infrás távirányítót és Windows, illetve Mac OS rendszerekhez való alkalmazásokat is csomagol a dobozba.
Azóta történt
Olympus zenelejátszók rendhagyó kezelőszervvel
Kétcsatornás hangkártya - csak ínyenceknek!
Földönkívüli hangfalszett a JBL-től
Új médialejátszók a TrekStor palettáján
Külső tévétuner Mac rendszerekhez
-
Live CA C90 mp3-lejátszó
A zenelejátszás mellett diktafon és képnézegető funkcióval, illetve további extrákkal szolgáló készülék érkezett Koreából.
-
ModeCom 2.1 hangfalszett
A koreai gyártó ezúttal egy 2.1 csatornás hangfalrendszerrel lepte meg cikkírónk füleit.
Apple: tuningolt iPod mini
Előzmények
Gyártók, szolgáltatók
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!
Percről percre
Kisvasutak Magyarországon III.
Egy megszüntetett kisvonal emlékére - Kiskunmaj...
Galaxy blog: S III simogató olvasói találkozó
Május 31-én, csütörtökön, egy nappal a hivatalo...
Nem hagyják békén a Google-t az európai adatvédelmi hatóságok
A francia adatvédelmi biztos gyakorlatilag az u...
A Google ellenzi a pornó központi szűrését
A Nagy-Britanniában bevezetendő rendszert elíté...
LG blog: Az Optimus UI 3.0 újításai
Megnézzük, milyen új funkciókkal operál az LG A...
Emberi tudat gépi testben
Ha sikerrel jár a projekt, 2045-re már mesterséges testben élhetjük a mindennapokat.
Elemzés a fejhallgatókérdésről
A laikus zenehallgatóban sok téves elképzelés uralkodik a piacon kapható fejhallgatókkal kapcsolatban.
Motorola RAZR MAXX
A RAZR új verziója rendkívüli teljesítményű akkumulátort kapott, és eközben semmit sem vesztett a szépségéből.





