Gyorskeresés
Parkolópályára került a Warner hibrid HD-lemeze
A Blu-ray és HD DVD adathordozó réteget egyaránt tartalmazó Total HD premierjét ismeretlen okból jövőre halasztották.
Hirdetés
Egyelőre nem tudni, hogy technológia, gyártási problémák miatt, netán piacpolitikai megfontolások alapján, de a két kék lézeres lemezszabványt egyaránt pártoló Warner Home Video a napokban úgy döntött, hogy elhalasztja hibrid HD-lemezének idei esztendőre tervezett premierjét. A Total HD névre keresztelt „lemezszendvics” egy-egy Blu-ray és HD DVD formátumnak megfelelő adathordozó réteget tartalmazna, így a kiadó kínálatában megjelenő nagy felbontású tartalmak lejátszása egyetlen hordozó révén megoldható lenne mindkét tábor készülékein.

Az új Superman film Total HD köntösben
A Warner a januári CES-en mutatta be a nagyközönségnek először a Total HD-t – akkor, amikor az LG is előrukkolt nagy vihart kavart, mindkét szabványt támogató Super Multi Blue asztali egységével és PC-s optikai meghajtójával. A Total HD lemezekhez mindazonáltal nem szükséges ilyen hibrid olvasó, a lemezkorongot az eredeti tervek szerint bármelyik új generációs lejátszó képes lenne beolvasni. Dan Miron, a stúdió kereskedelmi igazgatója egy minap tartott szakmai konferencián jelentette be, hogy minderre az eredetileg tervezetthez képest valamivel tovább kell majd várni, az első hibrid lemezek ugyanis csak 2008 elején jelenhetnek meg. Steve Nickerson, a Warner Home Video marketingért felelős alelnöke hozzátette, hogy a stúdió egyelőre nem határozta meg a pontos megjelenési dátumot, azt azonban elárulta, hogy a kiadó kezdetben nagyjából 10-20 ilyen lemezzel jelenne meg a piacon.
Szakmabeli források szerint elképzelhető, hogy a Warner Home Video döntése egyszerű taktikai lépés, a HD DVD szabvány szénája ugyanis az utóbbi hónapokban meglehetősen rosszul áll. Éppen ezért elképzelhető, hogy a Warner Total HD lemezeire idővel nem is lesz szükség, amennyiben a rivális érdekcsoport erőfeszítései ellenére rövid időn belül mégis a Sony által életre keltett Blu-ray formátum dominálna.
Azóta történt
A Warner is leadta szavazatát a Blu-rayre
A Warneren múlhat a kéklézeres formátumháború végkimenetele
Jó eséllyel befuccsol a Warner univerzális kék lézeres lemeze
Odalehet a Blu-ray kapacitáselőnye a HD DVD-vel szemben
Halott felett aratott győzelmet a kék lézer
Lassan befutnak az első interaktív HD DVD kiadványok
Előzmények
Gyártók, szolgáltatók
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!





