2010. szeptember 3., péntek

Gyorskeresés

Főszponzorunk

ASUS MSI

Útvonal

Hírek  »  Egyéb rovat

Mindegy, csak napsütés legyen...

  • (f)
  • (p)
Írta: janpotocki | 2006-07-04 14:52 | Forrás: PROHARDVER!

Mobil eszközöket töltenek napelemükkel egy svájci cég táskái.

Egy svájci baráti társaság összefogásának köszönhető, hogy piaci termék lett egy jó ötletből: az 5212 névre hallgató svájci vállalkozás ma kezdte meg sakku nevű táskáinak forgalmazását, melyeknek köszönhetően konnektoroktól távol is sokféle hordozható eszköz feltölthető – csupán napsütésre van szükség.

A sakku egy hajlékony napelemet tartalmaz, melyre lényegében minden olyan mobiltelefon, PDA, GPS-vevő vagy médialejátszó rácsatlakoztatható, melyhez rendelkezésre áll autós (szivargyújtóba dugható) töltőkészlet. Az elektromos útitársat kétféle változatban lehet megrendelni. A sakku direkt napeleme közvetlenül végzi a töltést; 15,4 voltos névleges feszültségén 200 mA leadására képes. A sakku akku nevű modellbe egy 1100 mAh-s akkumulátort is integráltak, melynek révén napsugárzás hiányában is lehet tölteni, illetve meggyorsítja a töltés folyamatát is.

A táska tisztítását megkönnyíti, hogy az elektromos alkatrészek egyszerűen eltávolíthatók, ha pedig valaki notebook hordozására is szeretné használni, egy külön rendelhető puha bélést tehet bele. A vállalkozás egyúttal a környezettudatosságra is szeretné felhívni a figyelmet a termékkel. A táskát használt vitorlákból varrják (megjelölve, melyik svájci tóról származik az épp felhasznált anyag), és ha valakinek már nincs szüksége rá, a napelemet visszaküldheti a cégnek, ahol az felkerül egy falra, és élettartama végéig áramot fog termelni.

A sakku direkt ára aktuális árfolyamon számítva mintegy 51 400 forintnak, a sakku akku ára pedig 65 700 forintnak felel meg, így nem meglepő, hogy az olcsónak Svájcban sem mondható, egyedileg sorszámozott termékeket elsősorban az innovációkra fogékony, tehetősebb városlakóknak szánják.

BitMarket ajánlatok

  • Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse

    Specifikációk: Görgő, Rendszer: optikai, Áramellátás: USB, Gombok száma: 8, Programozási lehetőség: van, Tartozé...

    8 100 Ft-tól
    Értékelés: még nincs
    megnézem!
  • A4TECH G 7630 Sárga

    Specifikációk: Görgő, Vezetéknélküli, Rendszer: optikai, Gombok száma: 3, Operációs rendszer: Windows 98SE/2000/...

    4 210 Ft-tól
    Értékelés: még nincs
    megnézem!
  • A4TECH OP620D

    Specifikációk: Görgő, Rendszer: optika, Kapcsolat: PS2, Operációs rendszer: PC, Jobb / balkezes: kétkezes

    850 Ft-tól
    Értékelés: még nincs
    megnézem!
Még több BitMarket ajánlat...

Azóta történt

Főszponzorunk

ASUS MSI

Gyártók, szolgáltatók

Hirdetés

Copyright © 2000-2010 PROHARDVER Informatikai Kft.