Gyorskeresés
A Micron tulajdonába került a Numonyx
Az 1,27 milliárd dolláros üzletnek köszönhetően a vállalat már NOR flash lapkák gyártásával is foglalkozhat.
Hirdetés
Hatalmas beruházásra szánta el magát a Micron. A vállalat DRAM és NAND flash lapkák gyártásával foglalkozik, így elsősorban a PC-s piacon hódít, de az Intel és az STMicroelectronics tulajdonában lévő Numonyx felvásárlásával a kisméretű mobil eszközök szegmense is megnyílik az amerikai memóriagyártó előtt. Az 1,27 milliárd dollár értékű részvénycsere keretében a Micron a második legnagyobb szereplője lesz a memóriák piacának, hiszen a Samsung mellett egyedüliként képesek lesznek DRAM, NAND és NOR flash chipek gyártására.

Az üzlet érdekessége, hogy a Micron nemcsak élvonalbeli NOR technológiákat és gyártókapacitást vásárolt, hanem a későbbiekben fontossá váló PRAM, azaz fázisváltó memóriák piacára is betörhetnek. A Numonyx éppen a múlt év végén jelentett be, hogy világelsőként sikerült többrétegű PRAM lapkát gyártania, ami főleg az egységnyi területen elérhető tárolókapacitás szempontjából előny. Ettől függetlenül továbbra is a Samsung rendelkezik az eddig készített legnagyobb kapacitású PRAM chippel.
A fázisváltó memóriák egyébként elsősorban a NOR flash lapkák helyét veszik át, így főleg a mobil eszközök piacán jutnak majd komoly szerephez. A Numonyx beolvasztása várhatóan nyáron ér majd véget.
Azóta történt
Gyártók, szolgáltatók
Percről percre
MATT
Avagy hogyan járjuk le tövig a lábunkat húsz ór...
Nokia: Nincs „B-terv”
A finn gyártó mindent egy lapra tett fel az oko...
Skyrim: Konzolokra nem jelenik meg a Hi-Res textúra csomag
A Bethesda készítői megerősítették, hogy Xbox36...
A netről kukkolható kamerákat adott el a lakásokba egy vállalkozás
Habár a szoftveres hiba már rég napvilágot láto...
Tüntetés az Apple összeszerelőinek jogaiért
Több mint negyedmillió aláírás átadásával és tü...
Evil Balloons bemutató
Androidos platformjáték egy varacskos disznó, egy sün és egy dodó főszereplésével. Kell ennél több?
Radeon HD7900: játék számokkal
Egy kis elemzés a HD 7970-ben és a HD 7950-ben dolgozó Tahiti GPU-ról.
Velem jön a hálózat
Egy névtelen és egy ismertség tekintetében feltörekvő márka mérte össze erejét a szerkesztőségben és a zsebünkben.






