Gyorskeresés
Megérkezett az első sárkány
Az ECS mutatta be elsőként AM3 foglalattal szerelt alaplapját.
Hirdetés
Hivatalosan még útjára sem indult az AMD Dragon platformja, de az ECS máris bemutatta a hozzá való, AM3 foglalattal szerelt alaplapját, amely a következő generációs, DDR3-as memóriavezérlővel is felszerelt processzorokat fogadja. A Black sorozatba tartozó A790GXM-AD3 támogatja a 45 nm-es gyártástechnológiával készült Phenom II processzorokat, négy memóriafoglalatába maximum 32 GB-nyi 1333 MHz-es DDR3 memória illeszhető. Chipkészlete az AM2+ alaplapokról megismert 790GX északi híd, ami integrált Radeon HD 3300-as grafikus processzort tartalmaz, és az SB750 jelű déli híd, ami Advanced Clock Calibration (ACC) funkcióval is rendelkezik. Videokártyákat két tizenhatszoros PCI Express 2.0 foglalatba lehet csatlakoztatni, további bővítőkártyákat két egyszeres PCIe és két hagyományos PCI aljzat fogad.
A hátlapon két PS/2 és hat USB 2.0 port mellett egy FireWire és egy Gigabit Ethernet csatlakozó is található, valamint itt vannak az integrált audiokodek kivezetései és a grafikus processzorhoz tartozó D-Sub, HDMI és DisplayPort kimenetek. Az A790GXM-AD3 a Black Series alaplapokhoz méltóan fekete nyomtatott áramköri lapra épült, és számos tuningot elősegítő képességgel rendelkezik. Ezek közé tartozik az ötfázisú áramellátó részleg, az M.I.B. II szoftver, ami a BIOS-ban elérhető opciók állításáért felel, illetve az alaplapi bekapcsoló és reset gomb is. A pontos megjelenés idejéről és a várható árról nem közölt információkat az ECS.
Azóta történt
Problémák az AM3-as processzorok DDR3 támogatásával - frissítve!
AM3-as alaplap a Biostartól is
Mától elérhetőek az AM3 tokozású Phenom II processzorok
Sok vállalat hagyja ki az idei CeBIT-et
AMD 790GX chipsetes Sapphire alaplap készült
AM2+ foglalatos alaplap DDR3 támogatással? Igen!
Ismét alkotott az ASRock
AMD: a Phenom II ára is csökken
Előzmények
Információk az AMD 880G chipsetről
2009-es chipset útiterv az AMD-től
Új AMD processzorok a jövő év első felében
Világrekorddal mutatkozott be az ECS új alaplapja
A Gigabyte is felkészül a 45 nm-es AMD processzorokra
Jövőre érkeznek a Phenom II processzorok
Az MSI is bejelentette 45 nm-es AMD processzorokat támogató alaplapjait
Hivatalosan is bejelentették az új Opteron processzorokat
AM3 processzorokkal is kompatibilisak az Asus egyes alaplapjai
Gyártók, szolgáltatók
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!






