Gyorskeresés
Februárban jön a hibrid SLI
Az NVIDIA megoldása új lehetőségeket teremt az integrált és diszkrét grafikus vezérlők együttműködésében.
Hirdetés
Az NVIDIA hivatalosan is bejelentette az – egy piacelemzői konferenciáján már 2007-ben beharangozott – Hybrid SLI technológiát, mely az alaplapi integrált videovezérlő, illetve a diszkrét videokártya vagy -kártyák együttműködésére teremt módot.
Az idén Intel és AMD plaformokon, asztali és hordozható számítógépekben megjelenő technológia két megoldással szolgál. A HybridPower arra ad lehetőséget, hogy a nagyobb 3D-kapacitást nem igénylő feladatok, például internetezés, szövegszerkesztés, médialejátszás esetén a PC-be épített videokártya vagy többkártyás SLI rendszer szerepét az integrált grafikus vezérlő vegye át. A megtakarított energia egyúttal kisebb hőfejlődést és hűtőzajt eredményez, noteszgépek birtokosai pedig a hosszabb akkumulátoros üzemidőnek örülhetnek. Információink szerint az átkapcsolás kezdetben kézileg fog történni, de a driverek fejlesztése révén később teljesen automatikusan, a felhasználó számára észrevétlenül zajló váltás is lehetővé válik.
A másik megoldás a GeForce Boost, amely a klasszikus SLI-hez hasonlóan megosztja a számítást az integrált és a diszkrét GPU-k között, így növelve a grafikai teljesítményt. Természetesen minél erősebb az önálló kártya, annál kevésbé járul hozzá az IGP a sebesség fokozásához, de olyan rendszerekben – és ez a belépőszintű asztali PC-k mellett a noteszgépek jó részére is illik –, amelyekbe gyengébb GPU-t építenek, a gyorsulás mégis számottevő lehet. E koncepciónak megfelelően a GeForce Boostot egyelőre csak GeForce 8500-as 8400-as videokártyák támogatják.
A Hybrid SLI elsőként AMD platformon jelenik meg február folyamán az nForce 780a, 750a és 730a (utóbbi HybridPower nélkül) chipsetekkel, illetőleg a GeForce 8200-as integrált grafikus vezérlővel. Inteles megoldások a következő negyedévre várhatók.
Azóta történt
-
CeBIT 2008: legyőzhető-e az Intel?
A kiállításon kiderült, az NVIDIA és az AMD-ATI párosa is ezzel próbálkozik, ám Góliát nem adja könnyen magát a Dávidoknak.
AMD 780G: ígéretes chipset integrált grafikával
Friss AMD chipsetek köré épülnek az ECS új alaplapjai
A hibrid SLI-t is támogatja a Biostar új alaplapja
GeForce 8800 GS többféle változatban
Asus csúcslapok NVIDIA-alapokon
Intel Larrabee - 2009-ben?
Előzmények
Gyártók, szolgáltatók
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!
Percről percre
Galaxy blog: S III simogató olvasói találkozó
Május 31-én, csütörtökön, egy nappal a hivatalo...
Nem hagyják békén a Google-t az európai adatvédelmi hatóságok
A francia adatvédelmi biztos gyakorlatilag az u...
A Google ellenzi a pornó központi szűrését
A Nagy-Britanniában bevezetendő rendszert elíté...
LG blog: Az Optimus UI 3.0 újításai
Megnézzük, milyen új funkciókkal operál az LG A...
Harry Potter Kinect
Jelentkezz te is a Roxfort Boszorkány- és Varáz...
Emberi tudat gépi testben
Ha sikerrel jár a projekt, 2045-re már mesterséges testben élhetjük a mindennapokat.
Elemzés a fejhallgatókérdésről
A laikus zenehallgatóban sok téves elképzelés uralkodik a piacon kapható fejhallgatókkal kapcsolatban.
Motorola RAZR MAXX
A RAZR új verziója rendkívüli teljesítményű akkumulátort kapott, és eközben semmit sem vesztett a szépségéből.





