2012. május 26., szombat

Gyorskeresés

Szponzorunk

Főszponzorunk

ASUS

Útvonal

Hírek  »  Hálózat rovat

Intel: széles sávon, vezeték nélkül

  • (f)
  • (p)
Írta: Erasmus | 2004-01-22 16:32 | Forrás: CNET

A vállalat még az idén megkezdi WiMAX-kompatibilis lapkáinak gyártását.

Hirdetés

Nagy távolságokon át képes széles sávú internetkapcsolat létesítésére a 802.16 néven is ismert WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) vezeték nélküli hálózati szabvány. A megoldást támogató Intel már az idei második félévben megkezdi a kompatibilis vezérlőlapkák szállítását.

Sean Maloney, az Intel egyik vezető alelnöke egy, a Wireless Communications Association által szervezett konferencián tegnap arról beszélt, hogy a WiMAX az elkövetkező öt év egyik nagy durranása lehet. Mint mondta: a széles sávú kapcsolatok kiépítésére ideális üvegszálas összeköttetés magas kiépítési költségei miatt egyre inkább előtérbe kerül a vezeték nélküli technológia.

A tavaly januárban elfogadott WiMAX szabvány olcsó alternatívája lehet a DSL- és kábeles hálózatoknak, minthogy telepítési költségei kategóriákkal alacsonyabbak. A rendkívül széles körben felhasználható WiMAX-hálózatok a 2-11 GHz közötti frekvenciasávot használják, és akár 50 kilométeres körzetben is képesek 70 Mbps átviteli sebességet biztosítani.

A szabvánnyal kompatibilis chipek megjelenésére azonban még várni kell. Az Intel a második félév során kezdi meg a 802.16d szabványú lapkáinak forgalmazását, az első kültéri antennák telepítése pedig csak 2005 első félévében várható.

Főszponzorunk

ASUS

Gyártók, szolgáltatók

Hirdetés

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.