Gyorskeresés
Hiány lehet a Radeonokból az év második felében
Az AMD és gyártópartnerei alulértékelték a keresletet.
Hirdetés
A Távol-Keletről származó adatok szerint a TSMC felvette az év második felére vonatkozó rendeléseket, ahol az NVIDIA növeli a chipek iránti igényeit, így az esztendő hátralévő részében több wafert rendelnek. Ezzel szemben az AMD gyártópartnerei folyamatos hiánnyal küszködnek a Radeon HD 5800 sorozatba tartozó termékek esetében. Bár márciusban úgy tűnt, hogy az ellátással a jövőben már nem lesz gond, az új generációs GeForce kártyák startja után jelentősen megnőtt a Cypress GPU-s megoldásokra leadott rendelések száma, és a helyzet mostanra kritikussá vált. A Computex alatt már több gyártó beszélt a nehézkes ellátásról, de a gondok tovább fokozódhatnak.

Az NVIDIA frissen leadott rendeléseivel a TSMC 40 nm-es HP (High Performance) gyártósorai a maximumra vannak járatva, így az AMD nem tud több lapkát gyártatni. Az előzetes információk szerint a gyártókapacitás leghamarabb ősszel bővülhet, de az Nvidia és a Qualcomm is pályázik az extra helyre, így a helyzet nem változhat számottevően. Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi két vállalat a TSMC elsőszámú ügyfele, így előnyt élveznek a termelés szempontjából, hiszen a tajvani bérgyártó jól tudja, hogy az AMD a hazai pályának tekinthető GlobalFoundries felé kacsingat.
Az AMD grafikus kártyái főleg a közép- és felsőkategóriában hódítanak, így az olcsóbb 100 dollár alatti modelleket a szűkös gyártókapacitás kevésbé érinti. A partnerek továbbra is a Radeon HD 5800 esetében számolnak ellátási problémákkal, és ez alapvetően kizárja az esetleges árcsökkentés lehetőségét, hiszen az NVIDIA azonos árkategóriába nevező termékeinek gyártása drágább, így a zöld oldal biztos nem fog árversenyt kezdeményezni. Várhatóan az ősszel érkező, új generációs Radeonok első hulláma sem fogja felkavarni az állóvizet, és a mostani paletta teljesítményéhez igazodik majd az árcédulájuk.
Azóta történt
Előzmények
Küszöbön a többmonitoros 3D kora
Computex 2010: VGA-kból nem volt hiány
-
Bevezetés a fermis GeForce rejtelmeibe
Az NVIDIA három piacot is megtámad az új generációs GF100 lapkával. Vajon minden területen versenyképes a technológia?
-
Radeon HD 5970: nem találtunk rajta fogást...
Az AMD legújabb, szupererősnek ígérkező, csúcskategóriába szánt, dupla GPU-s videokártyáját teszteltük le.
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!
Percről percre
Galaxy blog: S III simogató olvasói találkozó
Május 31-én, csütörtökön, egy nappal a hivatalo...
Nem hagyják békén a Google-t az európai adatvédelmi hatóságok
A francia adatvédelmi biztos gyakorlatilag az u...
A Google ellenzi a pornó központi szűrését
A Nagy-Britanniában bevezetendő rendszert elíté...
LG blog: Az Optimus UI 3.0 újításai
Megnézzük, milyen új funkciókkal operál az LG A...
Harry Potter Kinect
Jelentkezz te is a Roxfort Boszorkány- és Varáz...
Emberi tudat gépi testben
Ha sikerrel jár a projekt, 2045-re már mesterséges testben élhetjük a mindennapokat.
Elemzés a fejhallgatókérdésről
A laikus zenehallgatóban sok téves elképzelés uralkodik a piacon kapható fejhallgatókkal kapcsolatban.
Motorola RAZR MAXX
A RAZR új verziója rendkívüli teljesítményű akkumulátort kapott, és eközben semmit sem vesztett a szépségéből.





