Gyorskeresés
Szponzorunk
Elem nélküli távirányítóban gondolkodik az NEC
A vállalat a Soundpowerrel karöltve már be is mutatott egy prototípust.
Hirdetés
A távirányítók lassan már az otthonunk elmaradhatatlan kellékei. A kényelmi szempontok azonban nincsenek ingyen, ugyanis a termékek tökéletes működését elemek biztosítják, melyeket időnként cserélni kell. Az NEC és a Soundpower legújabb elgondolása ez ellen küzd, azaz a két vállalat létre akarja hozni az elem nélkül is működő távirányítót.

Az első prototípus már el is készült, melynek kinézetével láthatóan nem törődtek. Ez azonban mit sem von le a rendszer értékéből, hiszen a bemutatott készülék a ki- és bekapcsolás mellett képes volt csatornát váltani, valamint a hangerőt szabályozni. A működés az enyhe elektromos vibrációk keltésén alapul, amelyek a gombok lenyomásakor keletkeznek. Ezek az információk a Soundpower vibrációalapú generátorához jutnak el, aminek a hatására a készülék feltöltődik energiával. Az adatok feldolgozása után a jelet az NEC magas frekvenciájú rádióadója továbbítja a televízió érzékelőjébe.
A fejlesztés természetesen gőzerővel folyik, de nem sok esély van az elem nélkül üzemelő távirányítók 2010-es debütálására. Mindenesetre az elgondolás nagyon ötletes, így izgalommal várjuk a további fejleményeket.
Azóta történt
Előzmények
Gyártók, szolgáltatók
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!
Percről percre
Galaxy blog: S III simogató olvasói találkozó
Május 31-én, csütörtökön, egy nappal a hivatalo...
Nem hagyják békén a Google-t az európai adatvédelmi hatóságok
A francia adatvédelmi biztos gyakorlatilag az u...
A Google ellenzi a pornó központi szűrését
A Nagy-Britanniában bevezetendő rendszert elíté...
LG blog: Az Optimus UI 3.0 újításai
Megnézzük, milyen új funkciókkal operál az LG A...
Harry Potter Kinect
Jelentkezz te is a Roxfort Boszorkány- és Varáz...
Emberi tudat gépi testben
Ha sikerrel jár a projekt, 2045-re már mesterséges testben élhetjük a mindennapokat.
Elemzés a fejhallgatókérdésről
A laikus zenehallgatóban sok téves elképzelés uralkodik a piacon kapható fejhallgatókkal kapcsolatban.
Motorola RAZR MAXX
A RAZR új verziója rendkívüli teljesítményű akkumulátort kapott, és eközben semmit sem vesztett a szépségéből.





