Gyorskeresés
Szponzorunk
A jövő újságja a Philips elképzelései szerint
A Readius az elektronikus papír egyik felhasználási területét mutatja be.
Hirdetés
Nem oly rég számoltunk be a Philips Polymer Vision újfajta elektronikus papírjáról, amely az E Ink technológiájára alapozva a korábbiaknál kontrasztosabb és nagyobb felbontású (320x240 pixeles) megjelenítést tesz lehetővé. A ma kezdődő berlini IFA 2005 kiállításon a vállalat egy olyan készüléket mutat be, amely a hajlékony e-papír egyik lehetséges felhasználási területét illusztrálja.

A Readius névre keresztelt prototípus használaton kívül jóval kisebb helyet foglal, mint maga a kijelző, ugyanis az az olvasás végeztével papirusztekercs módjára húzódik vissza az elektronikát tartalmazó, 10 x 6 x 2 cm-es készülékházba. Bár az e-papír ezen típusa nem alkalmas színes grafikák megjelenítésére (csupán négy szürkeárnyalatot képes megkülönböztetni), egyik kétségtelen előnye, hogy igen energiatakarékos.
A Philips két éven belül szeretné piacon látni a technológiára épülő termékeket. A Readius koncepciójából például olyan eszközök fejlődhetnek ki, amelyek valamelyik rádiófrekvenciás adatátviteli módszert alkalmazva folyamatosan elláthatják tulajdonosukat személyre szabott információkkal, például újsághírekkel, tőzsdei árfolyamokkal, a focibajnokság aktuális állásával vagy egy GPS eszközt közbeiktatva akár az adott helyhez kötődő tudnivalókkal.
Azóta történt
E Ink: bemutatkozott az e-papírok új generációja
Nagy felbontású e-papír az Epsontól
CES: Megújult a Sony elektronikus könyve
Részletek az iRex elektronikus könyvéről
Kézzelfogható közelségben az elektronikus könyv
Bemutatta e-papírját a Plastic Logic
Újabb lépcsőfokra hágott az e-papír
-
IFA 2005
Miss IFA hívogató mosolyának nem tudtunk ellenállni: ellátogattunk Berlinbe, az IFA kiállításra.
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!
Percről percre
Alkalmazásbemutató: Elkészült a Hadur iOS-re
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Hadur: az iOS-ver...
Bezár a 38 Studios
A THQ pénzügyi nehézségeinek újabb áldozata.
BBM – csak RIM modelleken
A Research In Motion új vezérigazgatója nem tám...
Fatal Frame 2 Wii Edition - képek
A nyár folyamán Wii-n tér vissza az eredetileg ...
Gyorsan elavul a magyar informatikusok tudása
Az informatikai területen dolgozó szakemberek e...
Emberi tudat gépi testben
Ha sikerrel jár a projekt, 2045-re már mesterséges testben élhetjük a mindennapokat.
Elemzés a fejhallgatókérdésről
A laikus zenehallgatóban sok téves elképzelés uralkodik a piacon kapható fejhallgatókkal kapcsolatban.
Motorola RAZR MAXX
A RAZR új verziója rendkívüli teljesítményű akkumulátort kapott, és eközben semmit sem vesztett a szépségéből.





